Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 999: Seni Beklerken Mayaladığım Sake

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Muazzam

Kullanılan: 144 55.8%
  • Normal

Kullanılan: 80 31.0%
  • Boş

Kullanılan: 34 13.2%

• Kullanılan toplam oy
    258
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Beyazsakal Wano halkinin kendi kaderini belirlemesini istemis olabilir. Sonucta Wano daha oncesinde bagimsiz bir yer. Gidip Kaidodan alsa ne yapacakti. Oden olmus zaten. Momonosuke nin yasadiginida bilemez. Bu yuzden gidip savasmasi mantiksiz olur. Bir de henuz bize anlatilmayan Kaido,Mama, Beyazsakal uclusunun iliskisi var. Mama ve Kaidonun birbirleriyle olan muhabbetini goruyoruz ama Beyazsakalin bunlarla nasil anlastigi ve ayni takimda oldugu henuz bilinmiyor.
Eklemek istediğim bir kaç şey var.
WB, Oden'le bağ kurmuştu, Wano halkıyla değil. Kaldı ki Oden bile son macerası için, Wano'nun ele geçirilmeye başlandığını görmeyi reddetmiş, ancak döndükten sonra elinden geleni yapmış bir maceraperest.
Dolayısıyla WB, bağ kurduğu bir topluluk olmayan bir halkı, Oden'in ölüşünü yıllar sonra öğrenip, ailesinin hayatını ciddi anlamda tehlikeye atarak, neden Kaido'ya saldırsın? Bana pek bir mantıksız geliyor açıkçası. Ölen ölmüş, bağ kurduğu kimse kalmamış.
Eskimiş bir intikam için mi? Ya da bir çok yerde olduğu gibi eziyet çeken bir halk olduğu için mi? Eziyet gören tek halk Wano değil, WB de devlet değil, hatta belki kardeşim dediği tek kişi Oden değil (henüz görmediğimiz ya da gösterilmesi illa şart olmayan biri/birileri olabilir).
Haddinden fazla gömülmeyi bırak, bu konuda gömülerek hakkı yeniyor bence WB'nin.

Ülke işgal altında olsa gider Luffy. Hancock ölsün, Amazon işgal altında olsun oraya da gider yav. Sanji için gerekirse Zeffin yanına gideriz demiyor muydu Luffy
Geriden geliyorum konuşmalarınıza :üzgünüm:
Aynı şeyler değiller bence. Luffy bunu Zeff henüz hayattayken, kurtarmak için söylüyor, Oden'i kurtarmak için WB'de giderdi. Amazon işgali de aynı değil, Luffy Amazon halkının tamamıyla bağ kurmuş, uzun süre vakit geçirmiş birisi, WB sadece Oden ve kınlarıyla bağ kurmuş, hatta yanılmıyorsam kınlarıyla bile kısa süre iletişimi olmuş. Luffy Amazon'u kurtarmaya, Hancock intikamı için değil, tanıdığı, bildiği ve sevdiği halkı kurtarmak için gider. Ben bu çıkarımları yapıyorum en azından.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık