Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 993 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence inuarashi ihanet etti, bakın izonun alnında tek çizik var. Eğer hain nekomamushi olsaydı Jacki çizdiği gibi çizerdi üç dürt çizik olurdu. Köpe oğlu köpek pis hain inu.

Usopp vs Ulti olurmu bilmiyorum ama oldu diyelim bunu nasıl tahmin ettin dostum? Yani bu eşleşmeye dair bir göndermemi vardı yoksa çok alakasız iki isim
İki karakterin aşırı tavırlarının bir karşılaşmada birbirine yakışacağını düşünmüştüm.

Önce Jinbe'nin, ardındansa Marco ile Izo'nun teşrif etmesiyle halihazırda epey kalabalık ve güçlü olan ittifak daha da kuvvetlenmiş oldu. Bu denli bir kalabalığın olması akla Marineford Savaşı örneğini getiriyor ve acaba beklediğimiz birebir eşleşmeleri göremeyecek miyiz diye korkutuyor açıkçası. Ama yüzlerce sayıdır zorlayıcı rakiplerle kozlarını paylaşmasını beklediğimiz pek çok karakter varken ve Wano Arc'a çok ciddi bir hazırlık yapılmışken dövüşler konusunda hayal kırıklığına uğramayacağımızı düşünerek tahminlerimi yapacağım.

Bu arcın sonunda Kaido ve Big Mom'ın devrileceği, D.'nin (Luffy, Law, Kid) New World düzenini darmaduman ettiği ve bunu WG gibi düzenin diğer çarklarının takip edeceği bir One Piece dünyası görmeyi bekliyoruz. Serinin 5 yıl içinde tamamlanacağı söylemlerinin de iyice ayyuka çıktığını göz önünde bulundurarak Wano sonrası değişimlerin kartopu etkisiyle ivmelenerek gerçekleşeceğini düşünüyorum. Böyle bir tabloda da Hasır Şapkaların Wano'da bir Yonko tayfası gücüne erişmesi fikri çok uçuk gelmiyor.

Öte yandan bizimkilerin ittifakı öyle bir noktaya geldi ki hiç kimsenin dövüş esnasında güçlenerek power-up almadığı durumda dahi rakiple neredeyse başa baş güçte. Bu da eşleşmeleri tahmin etmeyi bir hayli zor kılıyor, hele ki Perospero harici Big Mom korsanları olaya yetişemeyecekse Kaido'nun tayfasının ittifaktaki herkesin dişine göre bir rakip çıkarabilme ihtimali yok. Ben yine de bizim tayfanın ciddi şekilde güçlenecekleri eşleşmelere girmelerini bekliyorum.

Luffy vs Kaido
Zoro vs King
Sanji vs Queen
Jinbe vs Jack

İlk başta farklı karakterler işin içine girse de bu dövüşlerin bu şekilde bire bir sonlandırılacağını ve Hasır Şapkaların bize o özlediğimiz çok zorlanmalı, irade gösterip dövüş esnasında seviye atlamalı karşılaşmaları vereceklerini düşünüyorum. Jinbe şu anda Zoro ve Sanji'nin önünde olabilir ama Katakuri dövüşünde gösterilen Rayleigh sahnesiyle dövüşerek power-up almanın serideki adı kondu artık, o yüzden Zoro ve Sanji daha güçlü rakiplerle eşleşerek Jinbe'nin önüne geçebilirler.

Bunların öncesindeyse

Inuarashi & Nekomamushi vs Kaido
Ashura Doji vs King

Bu eşleşmeleri görebiliriz. Bu kın ekibi ve Kalp Korsanları ana düşman ekiple ilk çarpışmayı gerçekleştirenler olacak gibi. Çomar ile Mamoş sulong formlarını açıp Kaido'ya girişebilirler, böyle bir aksiyon okuyucunun da gazını güzel alır. Kaido'yu zorlasalar da günün sonunda ya yine bir hile hurdayla ya da paşa paşa dayaklarını yiyerek saf dışı kalırlar. Biz de en azından Kaido'ya yenildiler diye bağrımıza basarız ama diğer kınların daha işlevsel kullanılması lazım. Tamam Ashura, King'le dövüşsün Kawamatsu falan da diğerlerine girsin de bunların hepsi rakiplerine boyun eğerlerse 20 yılın ardından kınlar yine hayal kırıklığı yaratmış olacaklar, o saatten sonra Korsanfan'ın dilinden asla kurtulamazlar. Daha sonra varacak olan Kin'emon ile Denjiro'nun bir iki kritik hamlesi de karizmayı toplamaya yetmez doğrusu.

Fukurokuju vs Raizo

Bu şu noktada en güvenli tahminlerden biri gibi.

Perospero vs Carrot
veya
Perospero vs Bepo

Perospero yiğitler gibi tek başına geliyorsa dayağını da hak ettiği birinden yemesi güzel olur. Ya Bepo'ya abisi Zepo'nun ya da Carrot'a Pedro'nun intikamını alma fırsatı sunulmalı. İkisinden birini görmek istiyorum.

Orochi vs Denjiro
Kanjuro vs Kin'emon

Orochi'ye Denjiro kadar bilenen karakter yoktur herhalde, yıllardır yanında takılmak zorunda kalmış ne de olsa. Orochi'nin hala daha güçlü çıkacağını düşünen az sayıda kişiden biriyim. Keyifli bir dövüş olacaktır. Kanjuro ve Kin'emon dövüşü de yıllarca gücünü ve tekniklerini saklayan Kanjuro karşısında Kin'emon'un iradesinin sınanacağı güzel bir karşılaşma olabilir.

Big Mom vs Kid & Law

Kid ve Law'un Luffy ile beraberce Kaido'yu indirmesi de çokça beklenen bir senaryo ama dediğim gibi ben Wano Arc'n sonuçlarının son derece büyük olacağını düşünüyorum ve bu durumda Luffy'nin tek başına bir Yonko indirmesi daha uygun düşebilir. Buna karşılık olarak da Kid ve Law ikilisi Big Mom'ı alabilirler. Sabaody'de nasıl ki Hasır Şapkalar bir pacifista indirirken Kid ve Law'un tayfası da beraberce bir tanesini yenmişti buna paralel bir şey görebiliriz.

Bunların haricinde tayfanın her bir üyesi için adamakıllı bir karşılaşma görmek istiyorum. Monster Trio ile Jinbe'nin Kaido ve All-Stars'a girmesine uygun düşecek şekilde Franky, Brook, Robin ve hatta Usopp da Flying Six'ten birer kişi alabilirler. Örneğin

Franky vs Sasaki
Brook vs Who's Who
Robin vs Black Maria
Usopp vs Ulti

gibi karşılaşmalar güzel olabilir. Elbette bu rakiplere karşı bizim tayfanın çok çok büyük power-up'lara ihtiyacı olacaktır ama dediğim gibi o arc bu arc olabilir zaten. Bir diğer olası karşılaşma da Hawkins vs Apoo.

Numbers üyelerini de Killer, Wire, Heat ve hatta Shachi ile Penguin gibi diğer tayfa üyeleri alabilir. Ya da Shishilian, Hyogoro gibi muhtelif karakterler de burada boy gösterebilir.

Marco, Izo ve Yamato'ya bir rakip konumlandıramadım henüz. Yamato'nun zaten birebir dövüşü olmayabilir gibi geliyor bana, Luffy'nin yanında Kaido'ya karşı bir süre durabilir belki. Marco'nun rakibini ise henüz görmemiş olabiliriz, belki aksiyona katılacak başka aktörler de vardır.

Dövüşler başladı başlayacak ama tarafların kalabalığından ötürü hala kimin kiminle eşleleşeceğini tahmin etmek çok zor. Birkaç ay önce de bu başlığa bir tahmin listesi hazırlamıştım, o zaman da kafam tam net değildi, şu an hala değil. Umalılm da en azından 10 Hasır Şapka üyesinin her biri dişli bir rakip bulsun kendine.

Yıkımcılara meydan okuyan insanların
usopp nami franky tarfından yenilmesi cidden tuhaf olur bana göre.
Yani meydan okumanın bir olayı yok bana göre. Queen ta en başta duyuru yapıyor mesela çöplere "içinizden biri bu koltuğa oturacak" şeklinde. O kadar da yüksek bir mevki değil diye düşünüyorum. Doldurulabilir bir mevki gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık