Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 984 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
- Yamato nasıl Oden fanı oluyor? Aralarında bir iletişim var mı? Sırf çorba olarak ölen homoseksüel çıplak bir kılıç ustası olmasından mı etkilenmiş? Yani hani mesela Luffy, Shanks'dan nasıl etkileniyor? Beraber vakit geçiriyorlar sonucunda adam kolunu kaybediyor. Luffy onun gibi olmak istiyor. Aynısı Sanji ve Zeff, Chopper ve Hiluluk içinde geçerli. Yani sırf Geyşa kılıklı bir kılıç ustası olması birinin birini etkilemesine yetmez. Pudding'le Sanji bile birbirinden etkilenmesi için bir altyapı oluşturmuştu bu adam. Buradaysa komedi film gibi. "Oden'in idamını gördüm ve onun gibi olmaya karar verdim çünkü etkileyiciydi"... Hadiiiiiii oradan hadiiiiii!!! Oden'le beraber zindana kapatılmış falan olsa, Oden buna iki aforizma kasıp hayat dersi falan verse anlayacağım. Fakat hayatında sadece idamını gördüğün birinden etkilenemezsin. Korsanlar Kralı falan değilse ya da ne bileyim Beyazsakal falan.

- Ace nasıl bir karaktersiz çıktı görüyorsunuz. Kaido'nun Oden taklitçisi kızıyla beraber ama, Wano'nun durumunu kimseye anlatmayacak kadar da ikiyüzlü. Marcoların haberi bile yoktu olanlardan....
Bütün ada etkilenmiş o olaya, efsanevi saat demişler niye garip geldi? Tek takılacağın nokta erkek diye tanıtılıp kadın çıkması olmalı. Oden haterlığı fazla geliyor bünyene. :(

Yahu bu Yamato önceden erkek olup Ivankov bunun cinsiyetini değiştirmiş olmasın :) (Ne alaka ama olsa şaşırmam bu saatten sonra)

Bu spoiler mevzusu forumdaki negatif havayı çok etkiliyor. Spoilerın üzerine konuşacak bir şey olmayınca Oda'ya sallamalar, seriyi çöpe atmalar başlıyor. Seri istediğiniz gibi gitmiyor, bugüne kadar hep ilerlediği şekilde gidiyor. Ancak serinin en başından beri aynı tarz olay örgüleri, basmakalıp karakter dizaynları genel olarak seriden alınan zevki düşürmüş olabilir. Üstüne üstlük, haftada 15-16 sayfalık bir mangayı tüm hafta bekleyince, konuşunca bıkkınlık gayet normal.
Bence daha casual bir okuyucu olmakta fayda var.
Bence de. Yamato'nun kadın ve ya erkek çıkması öyle çok mühim bir muhabbet değil. Zevk almayı bıraktık seriden. Bunda forumdaki lüzumsuz tartışmaların çok payı var.

Bu spoiler mevzusu forumdaki negatif havayı çok etkiliyor. Spoilerın üzerine konuşacak bir şey olmayınca Oda'ya sallamalar, seriyi çöpe atmalar başlıyor. Seri istediğiniz gibi gitmiyor, bugüne kadar hep ilerlediği şekilde gidiyor. Ancak serinin en başından beri aynı tarz olay örgüleri, basmakalıp karakter dizaynları genel olarak seriden alınan zevki düşürmüş olabilir. Üstüne üstlük, haftada 15-16 sayfalık bir mangayı tüm hafta bekleyince, konuşunca bıkkınlık gayet normal.
Bence daha casual bir okuyucu olmakta fayda var.
Bence yanılıyorsun bu numara çok sık tekrarlandığı için biraz veryansın ediliyor mesela yaşlıları gösterip, tahtı gösterip bir şeyler karalıyor sonra bir sayfa geçiyor tahta oturan birinin önünde yaşlılar diz çöküyor. Normalde, yaşlıların diz çökmesi de tahta birinin oturması da sıkıntı değil önceden verdiğin bilgilerde böyle bir şey olamaz dedirtip sonra yaparsan sıkıntı çıkıyor. Bu olay da bana aynı şeyi hatırlattı Kaido'nun çocuğunun kız yada erkek olması bir şeyi değiştirmez sadece defalarca erkek dedikten sonra kız çıkarması ve bunların sık sık tekrarlanması rahatsız ediyor olabilir.

Kınlara 9+1. kişi geldi gibi. Güzel bir bölüm olacak. Yamato bayağı merak uyandırdı, beklediğimin de ötesine geçti. hadi bakalım.

Bence yanılıyorsun bu numara çok sık tekrarlandığı için biraz veryansın ediliyor mesela yaşlıları gösterip, tahtı gösterip bir şeyler karalıyor sonra bir sayfa geçiyor tahta oturan birinin önünde yaşlılar diz çöküyor. Normalde, yaşlıların diz çökmesi de tahta birinin oturması da sıkıntı değil önceden verdiğin bilgilerde böyle bir şey olamaz dedirtip sonra yaparsan sıkıntı çıkıyor. Bu olay da bana aynı şeyi hatırlattı Kaido'nun çocuğunun kız yada erkek olması bir şeyi değiştirmez sadece defalarca erkek dedikten sonra kız çıkarması ve bunların sık sık tekrarlanması rahatsız ediyor olabilir.
Yalnız 5'linin ötesinde bir güç olmasıyla Kaido'nun çocuğu bence benzer şeyler değiller. Kutucuk içerisinde verilen bilgiler de bir yerde OP dünyasındaki imajdan ibaret, mutlak bilgiler değil. Arka planda birinin olması bence sırıtmadı. İlerde bu konunun altını dolduracak malzeme potansiyeli var diye düşünüyorum. Hikaye anlatımı açısından çok doğru değil tabi, ancak WG hiyerarşisinde hep bir şeylerin eksik olduğunu içten içe hissediyordum. Bunu sadece ben düşünmüyordum eminim. Birçoğumuz böyle hissetmişizdir. O yüzden çok damdan düşme gelmedi bana. Özellikle de IM'i seri sonunda açıklanacak Raftel, D. gibi sırlara iyi bağlarsa gayet tatmin edici olur bence.

Spoiler üzerinden bu kadar veryansın etmek mantıklı gelmiyor. Bölüme dair beklentiler karşılanmayınca olumsuz bir hava oluşuyor genel olarak. Bu beklenti sadece o bölüm için değil, arc için, serinin genel gidişatı için de olunca gittikçe biriken bir bıkkınlık oluşuyor. Çıkacak bölüm konusunda tahmin yapmak, arc tahmini yapmak keyif vermez öyle olursa. Çok ciddi bir seri okumuyoruz, artık bunun farkına varmamız lazım. Ayrıca kötü denilen bölümlerde bile çok güzel ayrıntılar olduğunu okuyorum reddit'te, bir kaç youtuber'ın bölüm yorumu videolarında da duyuyorum. Aslında farkedilmeyi bekleyen güzel ayrıntılar var, forumca bunlara odaklanmıyoruz hiç. Varsa yoksa karakter fanlığı ve bölümden/seriden memnuniyetsizlik. Memnun olunmalı demiyorum, yanlış anlaşılmasın. İsteyen istediğini düşünüp yazabilir. Ancak forumun havasını bozduğunu düşündüğümden yazma ihtiyacı hissettim.

Son düzenleme:
Kaido önemli bir açıklama yapacaktı, şimdi söylersem sadece kafa karışıklığı olur demişti acaba yamato oğlum değil kızım diyip gösterecekmiydi

Üye silindi 1004

Bütün ada etkilenmiş o olaya, efsanevi saat demişler niye garip geldi? Tek takılacağın nokta erkek diye tanıtılıp kadın çıkması olmalı. Oden haterlığı fazla geliyor bünyene. :(
Ya tıraş neden etkileniyorlar? Ayrıca ada halkı Oden'den etkilendi diye herkes Oden taklitçisi mi olmuş? Birinin taklit edip özenecek kadar etkilenmek için ya problemli saf geri zekalı olmak lazım ya da Luffy gibi olmak lazım. Bi saniye....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık