Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 982 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sanji konusuna ise hiç girmeyin. Biz Sanji'nin eylemlerini eleştiriyoruz. Burada WB'nin eylemlerine kötü kurgu demiyoruz. Oda'nın açıkladığı sebeplere, bahanelere kötü kurgu diyoruz. Bunu da ayırt edemiyorsunuz. Bu da moda oldu. Her konudan sonra, "zamanında Sanji eleştirenler," diye lafa başlıyorlar. Arkadaşlar, biz hala Sanji'nin hareketlerini eleştiriyoruz. Geçmişte kalmadı. :)
:a::a::a:

Bu haberi yok olayı bir yandan olabilir. Bunlar sürekli bağlantılarını koparmayan adamlar değiller. Mesela rayleighin de buggyden haberi yoktur muhtemelen. Shanksın haberinin olmadığı gibi. Ace de her macerasını beyazsakala anlatacak diye bir olay da yok. Yani cidden haberi olmamış olabilir. Ancak kaido hep orada mı kalıyordu eğer öyleyse haberi olabilirdi belki ya da ace tamayı kurtarmak istediğini anlatsaydı haberi olurdu.
Yani tamamen bu Acein adaya daha önce gitmesi olayları bozuyor.

Kaptan olarak, peşinden gitmeyin diyor, Ace ise kumandan olarak kendince sorunluluk hissediyor ve gidiyor. Arkasından WB adam gönderecekmiş. :D

Bunların derdi cidden tartışmak falan değil ya. Anladım ben. Seriyi, tüm dinamiklerini falan hiçe sayıp sonra da karakter gömüyorlar. Bu seride, arkadaşlarına, tayfasına değer verme açısından Luffy ile WB zirvedeler. Hala şuna laf eden adamın derdi başkadır.

Sanji konusuna ise hiç girmeyin. Biz Sanji'nin eylemlerini eleştiriyoruz. Burada WB'nin eylemlerine kötü kurgu demiyoruz. Oda'nın açıkladığı sebeplere, bahanelere kötü kurgu diyoruz. Bunu da ayırt edemiyorsunuz. Bu da moda oldu. Her konudan sonra, "zamanında Sanji eleştirenler," diye lafa başlıyorlar. Arkadaşlar, biz hala Sanji'nin hareketlerini eleştiriyoruz. Geçmişte kalmadı. :)
Gayet güzel yazmissin, katılıyorum. Icin icin wbnin roger ile tam anlamiyla esit oldugu icin sindirememe, wbyi ezip rogeri yuksek gosterme cabasi. Benzer bir durum luffy ve zoro arasinda var. Sırf Zoro luffye yakin bir gucte diye (ki her zaman demisimdir luffy daha güçlüdür diye) Zoroyu ezip Luffy yuceltme var.

Bunu zaten söyledi Oden'in yaşadığını düşünüyor marine xD

Bu olay ilk çıktığında sana demiştim haberi yoktur diye hatta @Dattebayo..! ile de bunu bir ara konuştuk ona da aynısını yazdım muhtemelen haberi yoktu der geçer dedim. Senin Oda'ya olan inancın ve hayranlığın kusursuz bir seri arzun hayal kırıklığına uğramış olabilir her zamanki gibi ama biz böyle olacağını çok önceden biliyorduk.

Ne dediysek o :a:
Red spoilerda ne çıktı ne tartışıyorsunuz pek bilmiyorum ama Wb tayfası ve kalan Roger korsanları için bu adamları pro gavatlık seviyesine çıkaracak bir skandal geliyor diye aylardır söylüyorum biliyorsun. Mangaka bu saçmalığın altını dolduramaz, Wb vefasız bir gavat olacağına yetersiz ve mal olsun demiş mangaka. Bu mevzu başından beri eksiydi bu adamlar için. Ha en nihayetinde gavat olmasından iyidir de Wb tarafı wano'yu bilmiyor muhabbeti zorlasan bile yenilecek bir şey değil. Bunun için gerçekten çok yetersiz bir korsan tayfası olmaları ve düşük zeka barındırmaları lazım. Hani Oden'e çok darılmış olsun ve barışmak için küçüğün ayağına gelmesini beklesin yıllarca böyle bir karakter olsun Wb, yine de Kaido'yu öğrendiği an (bunu bilmiyorlarsa boşa yaşamışlar onca yıl) aksiyona girmeleri lazımdı. Ama işte sırf kendi memleketinden esintiler var diye Wano'da dram sıçarsan, insanlar ölsün bitsin diye kesinlikle zorlama bir karakter yaratırsan bırak ardını toplamayı daha o karakterin hikayesinde bile sıçmaya başlarsın. Oden'in 5 yıllık dans muhabbeti için de ne gibi bir rezillik geleceğini söyledim defalarca. Yani doğaçlama mangayı Oda bile çizemez bunlar kesinlikle sağlam temeli olan olaylar değil. Gelenek görenekçi japonlar ıslansın diye sonradan eklemiş seriye wano zaten o yüzden yaprak gibi arc oldu.

Yani şimdi Alpa milleti nasıl tahrik ediyor gene bilmiyorum da şu muhabbet üzerinden Wb övmek boş bardağa su doldurduktan sonra dolu tarafına bakmaktır benim gözümde. Biz gene bekleyelim iyice detaylıca açıklansın mangada bu durum ondan sonrasına bakarız.

Haber almayınca iş biter aslında.:bilmem:Yanlış
anlamadıysam.
Devamını yazmıştım; ama bir daha belirteyim.Marineford'taki neden ve sonuçlar tamamı,Marineford Savaşı'ndan önceki durumlarla bir tutmayın.
Marineford, sadece Ace'i kurtarmak için değil,korsanlar çağının yeni bir şekillenişin başlangıcıydı.

Haber alırsın ama; 9 kızıl kın ile Beyazsakalın arasında yaşanan olayları tam olarak bilmediğimiz sürece yorum yapmak yanlış.
Beyazsakal karakteri bir insan onunda gelişimi ve şekillenişi var.karaktere tek yönle bakmamak gerekir,Ha nedeni açıklanmamış olur,sonra ne olduğunu karar verebiliriz.
O yüzden Beyazsakal'ın wano ile tam fikirleri açıklansın ya da açıklanmasın.Beyazsakal,son nefesini verirken bildiğimiz kişiliğiyle kendisini bildiğimiz biri gibi öldüğü için hep saygın karakter olarak kalacak.
wano ile ilgili tutarsızlığı şuan erken, o kısım her türlü şekilde yaklaşılabilir.yoruma açıktır.

Burda Beyazsakalı savunma yazısı ya da öznel kişisel mantık yazısı olarak görebilirsiniz;ama sadece neden Beyazsakalın Wano'yu ayak basmadığı tam olarak açıklanmadan karakter gri kalacak bir süre.
Benim içinde öyle bir süre kalacak.

Red spoilerda ne çıktı ne tartışıyorsunuz pek bilmiyorum ama Wb tayfası ve kalan Roger korsanları için bu adamları pro gavatlık seviyesine çıkaracak bir skandal geliyor diye aylardır söylüyorum biliyorsun. Mangaka bu saçmalığın altını dolduramaz, Wb vefasız bir gavat olacağına yetersiz ve mal olsun demiş mangaka. Bu mevzu başından beri eksiydi bu adamlar için. Ha en nihayetinde gavat olmasından iyidir de Wb tarafı wano'yu bilmiyor muhabbeti zorlasan bile yenilecek bir şey değil. Bunun için gerçekten çok yetersiz bir korsan tayfası olmaları ve düşük zeka barındırmaları lazım. Hani Oden'e çok darılmış olsun ve barışmak için küçüğün ayağına gelmesini beklesin yıllarca böyle bir karakter olsun Wb, yine de Kaido'yu öğrendiği an (bunu bilmiyorlarsa boşa yaşamışlar onca yıl) aksiyona girmeleri lazımdı. Ama işte sırf kendi memleketinden esintiler var diye Wano'da dram sıçarsan, insanlar ölsün bitsin diye kesinlikle zorlama bir karakter yaratırsan bırak ardını toplamayı daha o karakterin hikayesinde bile sıçmaya başlarsın. Oden'in 5 yıllık dans muhabbeti için de ne gibi bir rezillik geleceğini söyledim defalarca. Yani doğaçlama mangayı Oda bile çizemez bunlar kesinlikle sağlam temeli olan olaylar değil. Gelenek görenekçi japonlar ıslansın diye sonradan eklemiş seriye wano zaten o yüzden yaprak gibi arc oldu.

Yani şimdi Alpa milleti nasıl tahrik ediyor gene bilmiyorum da şu muhabbet üzerinden Wb övmek boş bardağa su doldurduktan sonra dolu tarafına bakmaktır benim gözümde. Biz gene bekleyelim iyice detaylıca açıklansın mangada bu durum ondan sonrasına bakarız.
Hacı ne tahrigi ya zamanında söylenenlerin acısını çıkarıyorum. :(

Üye silindi 1004

Ya sırf Beyazsakal'a sallamamak için dün foruma çok girmedim lol. Benim yerime içinden geçmiş herkes. Oda'nın geleceği düşünmeden hikaye yazmasının sonuçları hep bunlar.

Roger ve Edward her şeyiyle Wano'nun aynısı olan bir yerde, yani Wano'da sake içerler....

- Roger "Bak ben D.'yim"

- Beyazsakal "AAAAAAAAAA SEN D. MİSİN? Yav benim tayfamda da D. var"

Beyazsakal D. adamın peçetecisi çıktı sonra :oleyo2:.
Roger sadece Wano'nun önünden geçti.
Beyazsakal bir daha Wano'ya gitmedi.

Kısacası Beyazsakal'ın karaktersiz ve işe yaramaz bir adam olmasının tek sorumlusu Oda'nın inanılmaz pilot deliği. İnsan utanır ya ben tekrar okuduğumda oraları cringe olmuştum.

AAAAAA BENİM TAYFADA DA D. VAR :hhh:

Kaptanın D.'miş aslanım... :oleyo2:

Aynen kurgu diyordunuz üstüne yine de karaktere de sallıyordunuz be Ferit.
Kurgu dediğimizde karşımıza öyle bir çıkıyordun ki bak gerçekten bu kısmı iyi hatırla, hem Oda'ya laf ettirmiyordum hem siz Luffy'i yeremiyorsunuz Oda'ya geçiyorsunuz diyordun. İşimize gelmiyormuş Reis çok büyük şeyler yıkıyormuş falan filan daha üzerinden çok geçmedi haliyle senin karakter de gömme gitti.
Ya sırf Beyazsakal'a sallamamak için dün foruma çok girmedim lol. Benim yerime içinden geçmiş herkes. Oda'nın geleceği düşünmeden hikaye yazmasının sonuçları hep bunlar.

Roger ve Edward her şeyiyle Wano'nun aynısı olan bir yerde, yani Wano'da sake içerler....

- Roger "Bak ben D.'yim"

- Beyazsakal "AAAAAAAAAA SEN D. MİSİN? Yav benim tayfamda da D. var"

Beyazsakal D. adamın peçetecisi çıktı sonra :oleyo2:.
Roger sadece Wano'nun önünden geçti.
Beyazsakal bir daha Wano'ya gitmedi.

Kısacası Beyazsakal'ın karaktersiz ve işe yaramaz bir adam olmasının tek sorumlusu Oda'nın inanılmaz pilot deliği. İnsan utanır ya ben tekrar okuduğumda oraları cringe olmuştum.

AAAAAA BENİM TAYFADA DA D. VAR :hhh:

Kaptanın D.'miş aslanım... :oleyo2:
Şebek ve Wano bu serinin yamalı donudur, sonradan eklenmişler durmuyorlar hiç bir yerde :oleyo2:

@Dattebayo..! ben şunu da iyi hatırlıyorum senle bu konu üzerine konuştuğumuzda yine olayın mantıksız olacağını söylemiştin haliyle ben de suna benzer bir şey dedim mantıksız olacağı belli ama Oda'nın yapacağı şey bu. Adam açıkçası pek sallamıyor aha @Yubashiri-sama örneği orada :bilmem:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık