Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Spoiler] 980: Dövüş Müziği

'Bölüm Yorumları ve Spoileri' forumunda Smoker tarafından 22 May 2020 tarihinde açılan konu

?

Bölüm Nasıldı?

1. Taş gibi bölümdü.

32.3%
  2. Bölüm işte.

20.6%
  3. Oda ben senin @#₺&@##

35.8%
  4. Seviliyorsun Apoo.

11.3%
  1. Rika Wano'dan sonra Zoro KK ;)

Rika (Wano'dan sonra Zoro KK ;))
    Mesaj Sayısı 2,378
    Üyelik Tarihi9 Ara 2016
    Aynen öyle. Apoo çapsızını tanıtacam diye sıfır kilometre bir Luffy'i kendinden geçirtecek saldırı yaptırmasını yemedik. Hikaye için kurban edilmiş bir güç dengesi daha. Güç dengesi ile ilgili olarak ancak arc sonu savaşlarını almak lazım. O noktaya kadar çizilen her şey iş o noktaya gelsin diye çiziliyor çünkü.

2. Mr.Bushido Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn.

Mr.Bushido (Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn.)
    Mesaj Sayısı 9,701
    Üyelik Tarihi21 Ara 2016
    Şöyle bizim muhteşem ikilinin renkli halinide şuraya bırakayım :D

3. Rocks D. Xebec (Jenque)
    Mesaj Sayısı 3,097
    Üyelik Tarihi16 Şub 2013
    K.Hakisi biten kimse görmedik ama bu limitsiz olduğu anlamına gelmez. Hatta B.Haki'nin bittiği ortamda bence K.Haki de biter çünkü bunların ana kaynağı Haki. Birisinde gözlem için diğerinde silahlanma için kullanıyorsun. Belki gözlem daha hesaplıdır silahlanmadan ancak o da aynı kaynaktan geliyor neticede. Tam da bu sebeple aynı gözleme sahip olmadıklarını düşünüyorum. Misal Kid ile Luffy aynı sertlikte Koka kullanıyor olsunlar. Ancak birisi 1 saat full beden Koka da kalabiliyorken diğeri neredeyse tüm gün full beden Koka ile geziyor olsun. Şimdi bu iki adamın armamenti eşit mi oluyor.

Koka örneği K.Hakiye benzer olduğu için onu kullandım.

Luffy'den başka karakterlerin dövüşlere hep offpanel olduğu için onların haki kullanım şekillerini görmedik. Ama Luffy'nin B.Hakisi K.Hakisi gibi bir boyutta değil. K.Hakide artık son seviyelere geldiği için bunun devamında seviyeni belirtecek şey bunu ne kadar devamlılık içinde kullanabildiğin oluyor. Ancak B.Haki'nin en ileri tekniğini yeni öğrenmiş durumda Luffy. Bundan önce Koka basıyordu o zaman da hakkını veriyorduk zaten.

Neticede gözlemin en ileri noktasını geleceği görmek olarak biliyoruz. E bunu yapan her karakter için gözlemleri aynı seviyede diyemeyeceğimiz için ikinci kıstas olarak devamlılık sağlayıp sağlamadığına bakıyorum.

4. carpe d. em yorgun

carpe d. em (yorgun)
    Mesaj Sayısı 12,289
    Üyelik Tarihi22 Şub 2015
    Kendi açıklamaları da zaten bunu destekliyor. Dövüş meselelerinden ziyade hikayede ve o an çizdiği panelde vermek istediği duyguyu veriyor diye düşünüyorum ben artık. Dövüş çizimlerine az yer vereceğini de belli ediyordu zaten bir sbsde. Arc sonu dövüşlerinde bile işi çok sıkıntıya sokup bizi bezdirene kadar uzatması ve sonra şekil bir hamleyle işleri bağlaması da bu yüzden. İstiyor ki herif iş bittiğinde hepimizde hem bir “oh be, bitti sonunda!” rahatlaması hem de bekleyişin de getirdiği sabırsızlıkla bir “heyt be, ne koydu ama!” nidası olsun.

5. Marco So Daro ?

Marco (So Daro ?)
    Mesaj Sayısı 1,725
    Üyelik Tarihi10 Haz 2018
    Kata'yı yenmesi çok saçmaydı. Kraker'i yardım almadan yenemeyecek birisi olduğunu ispatladı. Bu bölümden sonra Oda kendi topuğuna sıktı bence. Bende az kalan itibarını da kaybetti. Bu anime berbatlaştı ve sonuç odaklı oldu. Ben de şu dk dan sonra sonuç odaklı olarak takip ederim . Şu türde şu olaylar bence tamamen rezalet. Daha bu arcın ilk bölümlerinde Tama kaçırıldığı zamandan beridir bilenmiştim. Bu bölümde patlıyorum.

6. Miyata Ichirou Optimus>>all

Miyata Ichirou (Optimus>>all)
    Mesaj Sayısı 5,038
    Üyelik Tarihi3 Şub 2018
    K.hakinin asıl prensibi unutuluyor.Sakinliğini kaybedersen bırak geleceği görmeyi en basit k.hakiyi bile kullanamazsın.Kata gözlem haki sadece sakinken işe yarar diyerek bunu tasdikliyor.Luffy'nin aldığı k.haki p.upu çok baba bir p.up ama handikapı var.Oda Luffy'ye beleş p.up vermiyor.Önce g4 sonra bu k.haki olayı.İleri seviye gözlem ileri seviye silahlanmadan çok daha değerli bence.Sebebi ise büyük handikapa sahip olması.

7. Mesaj Sayısı 15,523
    Üyelik Tarihi15 Ağu 2015
    Ve tek yeme kralı seri başından beri 893. kez kurtarılmış oldu :/

8. Alpamis Monkey D. Luffy

Alpamis (Monkey D. Luffy)
    Mesaj Sayısı 20,042
    Üyelik Tarihi8 Eki 2014
    WB'nin de kurgu uğruna eli kolu bağlanmış olabilir. Bir kere bile salamaz mı insan h.haki? Hele oğlu tam idam edilecekken?

9. Rika Wano'dan sonra Zoro KK ;)

Rika (Wano'dan sonra Zoro KK ;))
    Mesaj Sayısı 2,378
    Üyelik Tarihi9 Ara 2016
    Bunu daha önce de dedik. Hikaye işlensin diye adama her seferde engeller handikaplar çıktı.

10. Alpamis Monkey D. Luffy

Alpamis (Monkey D. Luffy)
    Mesaj Sayısı 20,042
    Üyelik Tarihi8 Eki 2014
    Bu her iki tarafça kabul edilmediği sürece pürüzler çıkacak Rika. Çifte standart bolca uygulanıyor sen de bilirsin.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Yukarı Çık