Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

957: Büyük Haber! Yedi Savaş Lordunu Etkileyecek Bir Olay

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    81
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hiç sanmıyorum o arkadaşın iddia ettiği şekilde olacağını. Shichibukai sisteminin dağıtıldığını ve hükümetin onların peşine düştüğünü okuyunca bu şekilde tepkiyi vermeleri normal. Shichibukai sisteminden Dressrosalılardan daha çok daha fazla acı çekti Alabastalılar. İç savaş, kuraklık, sefalet, ölümler, korsanlar, kum fırtınaları... Dressrosa'dakiler alt tarafı oyuncak oldular :D Bir de Doflamingo'nun lakabı iblis. Halbuki Crocodile'a daha çok yakışırmış.

Hiç sanmıyorum o arkadaşın iddia ettiği şekilde olacağını. Shichibukai sisteminin dağıtıldığını ve hükümetin onların peşine düştüğünü okuyunca bu şekilde tepkiyi vermeleri normal. Shichibukai sisteminden Dressrosalılardan daha çok daha fazla acı çekti Alabastalılar. İç savaş, kuraklık, sefalet, ölümler, korsanlar, kum fırtınaları... Dressrosa'dakiler alt tarafı oyuncak oldular :D Bir de Doflamingo'nun lakabı iblis. Halbuki Crocodile'a daha çok yakışırmış.
Shichibukailerle yaşadıkları anıları hatırlayıp hüzünlenirler ama üzerinden 2 yıl geçmiş bir şeyi hatırlarken de böyle ağlamazlar bence. Ayrıca Alabasta ile ilgili kötü bir şeyler olduğunu hem Garp'ın Neptün ile konuşmasından hem de Imu'nun elindeki Vivi posterinden biliyoruz. Toei bunu kastetmiştir.
Diğer konuda emin değilim. Alt tarafı oyuncak demişsin ama insanların hafızlarından siliniyorlar, bunun mental hasarı yüksek :D Bir de çok sevdikleri krallarının bir gün sokağa çıkıp milleti kesmesi falan var. Gerçi Doffy daha sonra kolezyumda halkı eğlendirmeye devam ediyor :D Seçim yapmak zor.

Shichibukailerle yaşadıkları anıları hatırlayıp hüzünlenirler ama üzerinden 2 yıl geçmiş bir şeyi hatırlarken de böyle ağlamazlar bence. Ayrıca Alabasta ile ilgili kötü bir şeyler olduğunu hem Garp'ın Neptün ile konuşmasından hem de Imu'nun elindeki Vivi posterinden biliyoruz. Toei bunu kastetmiştir.
Diğer konuda emin değilim. Alt tarafı oyuncak demişsin ama insanların hafızlarından siliniyorlar, bunun mental hasarı yüksek :D Bir de çok sevdikleri krallarının bir gün sokağa çıkıp milleti kesmesi falan var. Gerçi Doffy daha sonra kolezyumda halkı eğlendirmeye devam ediyor :D Seçim yapmak zor.
Yıllarca sürmüş iç savaş, kuraklık, sefalet, ölümler, korsanlar, kum fırtınaları ve en sonunda çok fazla kişinin öldüğü büyük bir muharebe üstelik iki tarafta Alabasta halkından. Bir de hepsinin sebebi zannedilen Kral Kobra'ydı ama her şeyin sorumlusu bir Shichibukai çıktı fakat aynı Shichibukai halkı kandırarak kendini halkın gözünde bir kahramana dönüştürmüştü. Bir de Vivi ölmesin ya kıyamam ben ona. Mangaka söylemediği sürece tıpkı Sabo çocukken öldü muhabbeti gibi kabul etmiyorum (nasıl döndü ama Dressrosa'da :D) :D Kim takar kralı allah aşkına yok damadının bacağı kesilmiş yok saraydan sürülmüş de tahtı elinden alınmış da iki tane adam kesmiş. Alabasta'da su gibi kan akıyordu be :D Bir de her şeyin sorumlusu olarak Cobra görünüyordu. Ne olmuş yani oyuncak olup unutulmuşlarsa. Geri döndüler işte. Ne acı çektiler ne zulüm gördüler ne de öldüler. Doflamingo sayesinde şehrin ticareti bile gelişmiş. Ticaret limanı kurulmuş, fabrikalar açılmış, turizm başlamış, adada asayiş sağlanmış, ayak takımı topluma faydalı olacak şekillerde görevlendirilmiş (ha insan formunda ha oyuncak formunda :D) hatta ta Punk Hazard'da Smile üretimi ve Ar-Ge için bir şirket bile yapılandırmışlar. Doflamingo, Kral Riku'dan daha vizyoner ve iyi bir hükümdardı. Dof'un Dressrosa'yı bugün getirdiği noktaya bu Riku denen bunak 40 senede getiremezdi. Hem Dressrosa hem de Doflamingo, Kaido'ya giden yolda senaryo kurbanı oldu. :( Daha ne yapsın bu adam. Yetimleri, öksüzleri evlat edinmiş. Yedirmiş, içirmiş, giydirmiş, ilgilenmiş, okutmuş, büyütmüş. Yaşlılarına sahip çıkmış. Bu millete yaranılmaz kardeşim. Onca senedir tahttaydı bu adam. Sırtında hala aynı pembe kürk hala aynı güneş gözlüğü. Kendisi için ne yaptırmış? Ne menfaat sağlamış? Köle ticareti yapılan dükkanı bile devretti işletmecisine benim işim olmaz bunlar geri kafalılık kardeşim diyerek. :D Devlet demiş kardeşim savaş var. Atlamış tek başına gitmiş vatanı için korsanlarla savaşmaya ve bir kişi dahi almamış yanına ülkesinden. Kendisi Tenryuubito soyundan olmasına rağmen halkına Tenryuubito'lar gibi davranmamış hiç. Kanının son damlasına dek savaşmış ülkesini işgal eden korsanlardan kurtarmak için ama yetmemiş. Hapse atmışlar, zincirlemişler yine de dik durmuş. Büyük başkan Donquixote Doflamingo.

Son düzenleme:
Yıllarca sürmüş iç savaş, kuraklık, sefalet, ölümler, korsanlar, kum fırtınaları ve en sonunda çok fazla kişinin öldüğü büyük bir muharebe üstelik iki tarafta Alabasta halkından. Bir de hepsinin sebebi zannedilen Kral Kobra'ydı ama her şeyin sorumlusu bir Shichibukai çıktı fakat aynı Shichibukai halkı kandırarak kendini halkın gözünde bir kahramana dönüştürmüştü. Bir de Vivi ölmesin ya kıyamam ben ona. Mangaka söylemediği sürece tıpkı Sabo çocukken öldü muhabbeti gibi kabul etmiyorum :D Kim takar kralı allah aşkına yok damadının bacağı kesilmiş yok saraydan sürülmüş de tahtı elinden alınmış da iki tane adam kesmiş. Alabasta'da su gibi kan akıyordu be :D Bir de her şeyin sorumlusu olarak Cobra görünüyordu. Ne olmuş yani oyuncak olup unutulmuşlarsa. Geri döndüler işte. Ne acı çektiler ne zulüm gördüler ne de öldüler. Doflamingo sayesinde şehrin ticareti bile gelişmiş. Ticaret limanı kurulmuş, fabrikalar açılmış, turizm başlamış, adada asayiş sağlanmış, ayak takımı topluma faydalı olacak şekillerde görevlendirilmiş (ha insan formunda ha oyuncak formunda :D) hatta ta Punk Hazard'da Smile üretimi ve Ar-Ge için bir şirket bile yapılandırmışlar. Doflamingo, Kral Riku'dan daha vizyoner ve iyi bir hükümdardı. Dof'un Dressrosa'yı bugün getirdiği noktaya bu Riku denen bunak 40 senede getiremezdi. Hem Dressrosa hem de Doflamingo, Kaido'ya giden yolda senaryo kurbanı oldu. :(
Valla mükemmel yazmışsın ya, seçim yapmak zor demiştim ama ikna oldum :D Croco serinin en canisidir bundan sonra benim gözümde. Doffy'ye ise büyük bir özür borçluyum. Kendisine kötü adam dediğim için utanıyorum. Gözüm açıldı artık, Dressrosa'nın kötü adamı Riku'dur ve eminim krallığı Doffy'nin getirdiği bu muasır medeniyet seviyesinden hızla düşürecektir :D

• Haha
Tepkiler: KFC
Valla mükemmel yazmışsın ya, seçim yapmak zor demiştim ama ikna oldum :D Croco serinin en canisidir bundan sonra benim gözümde. Doffy'ye ise büyük bir özür borçluyum. Kendisine kötü adam dediğim için utanıyorum. Gözüm açıldı artık, Dressrosa'nın kötü adamı Riku'dur ve eminim krallığı Doffy'nin getirdiği bu muasır medeniyet seviyesinden hızla düşürecektir :D
Mingo büyük adam ya :D Hep Law yüzünden olan Dressrosalılara oldu. Sana ne kardeşim Donquixote ailesinin iç meselesinden. Hayır onu ne ilgilendiriyorsa bir de intikam için plan kuruyor :hhh: Besle kargayı oysun gözünü. :(

Mingo büyük adam ya :D Hep Law yüzünden olan Dressrosalılara oldu. Sana ne kardeşim Donquixote ailesinin iç meselesinden. Hayır onu ne ilgilendiriyorsa bir de intikam için plan kuruyor :hhh: Besle kargayı oysun gözünü. :(
Law zaten kendisini Luffy'ye acındırıp yavaş yavaş tayfaya girmeyi düşünüyordu. Bu yüzden Corazon draması uydurdu, öyle bi şey yok. Corazon abisine ihanet etti ve öldü, bu kadar. Doffy hiç hak etmedi bunları :(

• Haha
Tepkiler: KFC
Bu bölümün yönetmeni Megumi, bu bölümden sonra gelen övgüye ve resimlere(az aşağıda paylaşacağım) dayanamayarak utandığını belirtmiş. :d

Hatta araplar o kadar çok destek vermiş ki twitterda resmen soru cevap tarzında araplarla muhabbet ediyor bölümün yönetmeni.

Op izleyicilerinin çoğu böyle bölümlere hasret kalmış sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık