Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Spoiler] 955: Cehennem Tanrısı

'Bölüm Yorumları ve Spoileri' forumunda William cutting tarafından 12 Eyl 2019 tarihinde açılan konu

?

Bölüm Nasıldı?

 1. İyi

  91.3%
 2. Orta

  6.3%
 3. Kötü

  2.4%
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
 1. Mırage Üye

  Mırage (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,004
  Üyelik Tarihi29 Tem 2019
  Biraz erken bence onun için mihawk'un peşinde önce amiraller olur :)
   
 2. ch3rl0b11n (Im)
  Mesaj Sayısı 6,496
  Üyelik Tarihi23 Nis 2012
  Kılıç haki yerine karizma çekiyor olsa o uçurumu kesmek için Zoro'dan kolu değil ancak bir kılını eksiltebilirdi.


  Bölümle beraber kılıçlara kişilik yükleme misyonunda zirveye ulaştı Oda. İlk kez sandai ile kullanıcıdan bağımsız hareket eden bir kılıç betimlemişti. Şimdiki bildiğin emicilik yapıyorlar. sıradaki de dile gelip konuşur bu gidişle.
  Bu da her şeyin ruhu vardır söylemine bağlanacaktır. kılıçlara özel bir durum olduğunu sanmıyorum. Sadece kılıçlar da kendilerine has bir kişiliğe sahiptir. Diğer her nesnenin de olcağı gibi.
  O gelecek kılıçla da doğrudan olmasa bile his paylaşımı vesair gibi yöntemlerle Zoro, Momo ve belki Luffy konuşur.
  Luffy'nin nesnelerle konuşması düşük olasılık gibi geliyor. Hep canlıları duydu o. Nesneleri duyan Zoro'ydu. Momo da her ikisini duyuyor olabilir. Poneglyph konusunda nesnelerle konuşabilmesini de gösterecektir.


  Wado'yu yapan ustanın ülkeden çıkmış olması, Zoro'nun Wano'da doğmuş olması olasılığını veya ustasının Wano'dan göçtüğü ihtimalini biraz zayıflatıyor. Belli ki o kılıcı dışarıda yapmış.


  Bölümün böyle hızlı geçmesi çok hoş olmuş. Umarım savaşlar başladığında da bu dolgun hızını korur.

  Onigashima'ya geldiklerinde Big Mom'nun ne yapacağını gerçekten merak ediyorum. Hasır Şapka tayfası da geleceğine göre tamamı Big Mom tayfasıyla mı savaşacak diye düşünüyorum, ama bir mantığa oturtamıyorum. Big Mom tayfası mahveder Hasır Şapka filosunu. Burada da devreye CP0 vs gibi hükumet kanatları devreye giriyor. Bir şekilde faydaları dokunacak bizimkilere.

  Her zamanki gibi yılların birikmişliğiyle öfkelenim ve patlamaya hazır bir halk var. Görünürde 30k vs 4k olsa da aslında halkın tamamının eklenmesiyle o 30k vs 300k olacak.
  Yine şartlar hazır, yine deus ex sahneye elini uzattı ve final oyun başlıyor.
   
 3. Aiden Sahiden

  Aiden (Sahiden)
  Mesaj Sayısı 7,335
  Üyelik Tarihi21 Eyl 2016
  Hiyori'nin aslında ölü Komurasaki olduğunu anlayan Orochi:
  [​IMG]
   
 4. Sora Üye

  Sora (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,093
  Üyelik Tarihi20 Oca 2016
  Kılıç karartmayın sadece Enma için söyledi, diğer kılıçlar için söylemedi. Bu kılıç karartma mevzusu kılıcın özelliğini sürekli aktif hale getirmekle alakalı bir durum da olabilir. Yani her kılıç karartılamıyor olabilir.
   
 5. Hyakuju no Kaido The Strongest Creature

  Hyakuju no Kaido (The Strongest Creature)
  Mesaj Sayısı 939
  Üyelik Tarihi13 Ağu 2015
  benim hatırladığım, mihawk tüm kılıçları kara kılıç yapabilirsin tek yapman gereken hakini sürekli basmak gibi bir şey demişti. Yani kılıcın hiç çizik almayacak, kırılmayacak en sonunda kararır gibi bişey söyledi.
   
 6. Sora Üye

  Sora (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,093
  Üyelik Tarihi20 Oca 2016
  Mihawk onu hakin iyi olursa kara kılıç, 21'lik 50'lik, normal kılıç fark etmez, hepsiyle aynı işi yaparsın anlamında diye söyledi gibi geliyor bana. Yani hakim iyise sana her kılıç Kokutou Yoru, hakim kötüyse Kokuto Yoru ile dövüşsen de kılıç kırılır çizilir anlamında söyledi bence.
   
 7. Saitama Fortune favors the bold

  Saitama (Fortune favors the bold)
  Mesaj Sayısı 1,622
  Üyelik Tarihi3 Nis 2014
  Orjinal çeviride Hitetsu Zoro'nun Wado sayesinde kolay alıştığını söylemiyor. Aşina olmasının sebebi olarak gösteriyor Wado'yu. Hemen alıştı Wado sayesinde gibi bir durum yok.
   
 8. yyolcu Üye

  yyolcu (Üye)
  Mesaj Sayısı 5,306
  Üyelik Tarihi29 Haz 2015
  Zoro zaten karaktersizliğini rastgele bindiği gemiyi kesip kaderinizi suçlayın dediğinde tescillemişti :D
   
 9. MuzluYulafEzmesi Rankyaku kullanır mısın artık Sanji ?

  MuzluYulafEzmesi (Rankyaku kullanır mısın artık Sanji ?)
  Mesaj Sayısı 330
  Üyelik Tarihi24 Ağu 2019
  Wb için bende öyle düşünüyorum . 12'lik bir Bisento sahibi ama bu adam en güçlü Paramecia Meyvesi olarak bilinen bir meyveye sahip . Silahını 2. planda kullanıyor genelde o yüzden bunu yapabilecek olsa bile silahını karartması için pek bir neden yok aslında . Shanks konusundaysa eğer Yonkou gücünde bir insan bile yatkınlığı zırh hakisi olmadığı için kılıcını karartamıyor ise kılıç karartmanın bu kadar nadir olması normal olabilir . Bildiğimiz kadarıyla meyvesi yok ve kılıcı ile dövüşen bir insan .Söylediğin gibi yapabiliyor iken yapmaması mantıklı olmaz haki seviyesi buna yetmiyor olabilir . Rayleigh konusunda benim düşüncem şöyle aslında . Kara Kral lakabının sebebi Zırh Hakisine olan yatkınlığı ve ustalığı diye düşünüyorum tabi ki de kesin değil bu bilmiyoruz . Yani haki seviyesi olarak karşılaması gerekiyordur herhalde . Ama kılıcını sonradan değiştirmiş olsa bile eski kılıcı ile de oldukça zaman geçirmiş ise karartmaması gerçekten çok mantıksız çünkü muhtemelen o da kılıcı ile savaşan bir insan . Bu durumda ya sürekli kılıç değiştirdiği için bir kılıçla uzun süre zaman geçirmemiş ya da haki seviyesi yetmiyor ya da bilmediğimiz başka bir şart var . Karartmanın uzun süren bir şey olması . Zırh Hakisinde aşırı bir şekilde usta olmak . Bir kılıcı haki ile kaplayarak yıllar boyunca o kılıç ile savaşmak ve kılıcı doyurmak (?) . Bu şartlar altında Ray ve Shanks'ın kılıçlarını karartmama nedenleri ya haki seviyelerinin yetmemesi ya da kılıç ile geçirilen süre de bir sıkıntı yaşamaları . Ve şu da var Mihawk'ın kılıcını karartan kişi başkası da olabilir . Zoro'nun kararmış bir kılıç olan Shusui'yi Ryuma'dan alması gibi . Sanmıyorum ama böyle bir ihtimalde var .
   
 10. TheSlashOfMihawk Luffy The Tekyemiş, Sanji The Arcprensesi

  TheSlashOfMihawk (Luffy The Tekyemiş, Sanji The Arcprensesi)
  Mesaj Sayısı 3,287
  Üyelik Tarihi26 Eki 2018
  Yalnız WB de bir acayip. Adam hem en güçlü paramerciaya hem de en güçlü 12 meitodan birisine sahip. Ver bunları bana ben de en güçlü olayım.
   
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık