Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 955: Cehennem Tanrısı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    207
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kılıç haki yerine karizma çekiyor olsa o uçurumu kesmek için Zoro'dan kolu değil ancak bir kılını eksiltebilirdi.

Bölümle beraber kılıçlara kişilik yükleme misyonunda zirveye ulaştı Oda. İlk kez sandai ile kullanıcıdan bağımsız hareket eden bir kılıç betimlemişti. Şimdiki bildiğin emicilik yapıyorlar. sıradaki de dile gelip konuşur bu gidişle.
Bu da her şeyin ruhu vardır söylemine bağlanacaktır. kılıçlara özel bir durum olduğunu sanmıyorum. Sadece kılıçlar da kendilerine has bir kişiliğe sahiptir. Diğer her nesnenin de olcağı gibi.
O gelecek kılıçla da doğrudan olmasa bile his paylaşımı vesair gibi yöntemlerle Zoro, Momo ve belki Luffy konuşur.
Luffy'nin nesnelerle konuşması düşük olasılık gibi geliyor. Hep canlıları duydu o. Nesneleri duyan Zoro'ydu. Momo da her ikisini duyuyor olabilir. Poneglyph konusunda nesnelerle konuşabilmesini de gösterecektir.

Wado'yu yapan ustanın ülkeden çıkmış olması, Zoro'nun Wano'da doğmuş olması olasılığını veya ustasının Wano'dan göçtüğü ihtimalini biraz zayıflatıyor. Belli ki o kılıcı dışarıda yapmış.

Bölümün böyle hızlı geçmesi çok hoş olmuş. Umarım savaşlar başladığında da bu dolgun hızını korur.

Onigashima'ya geldiklerinde Big Mom'nun ne yapacağını gerçekten merak ediyorum. Hasır Şapka tayfası da geleceğine göre tamamı Big Mom tayfasıyla mı savaşacak diye düşünüyorum, ama bir mantığa oturtamıyorum. Big Mom tayfası mahveder Hasır Şapka filosunu. Burada da devreye CP0 vs gibi hükumet kanatları devreye giriyor. Bir şekilde faydaları dokunacak bizimkilere.

Her zamanki gibi yılların birikmişliğiyle öfkelenim ve patlamaya hazır bir halk var. Görünürde 30k vs 4k olsa da aslında halkın tamamının eklenmesiyle o 30k vs 300k olacak.
Yine şartlar hazır, yine deus ex sahneye elini uzattı ve final oyun başlıyor.

Kılıç karartmayın sadece Enma için söyledi, diğer kılıçlar için söylemedi. Bu kılıç karartma mevzusu kılıcın özelliğini sürekli aktif hale getirmekle alakalı bir durum da olabilir. Yani her kılıç karartılamıyor olabilir.

Kılıç karartmayın sadece Enma için söyledi, diğer kılıçlar için söylemedi. Bu kılıç karartma mevzusu kılıcın özelliğini sürekli aktif hale getirmekle alakalı bir durum da olabilir. Yani her kılıç karartılamıyor olabilir.
benim hatırladığım, mihawk tüm kılıçları kara kılıç yapabilirsin tek yapman gereken hakini sürekli basmak gibi bir şey demişti. Yani kılıcın hiç çizik almayacak, kırılmayacak en sonunda kararır gibi bişey söyledi.

benim hatırladığım, mihawk tüm kılıçları kara kılıç yapabilirsin tek yapman gereken hakini sürekli basmak gibi bir şey demişti. Yani kılıcın hiç çizik almayacak, kırılmayacak en sonunda kararır gibi bişey söyledi.
Mihawk onu hakin iyi olursa kara kılıç, 21'lik 50'lik, normal kılıç fark etmez, hepsiyle aynı işi yaparsın anlamında diye söyledi gibi geliyor bana. Yani hakim iyise sana her kılıç Kokutou Yoru, hakim kötüyse Kokuto Yoru ile dövüşsen de kılıç kırılır çizilir anlamında söyledi bence.

Orjinal çeviride Hitetsu Zoro'nun Wado sayesinde kolay alıştığını söylemiyor. Aşina olmasının sebebi olarak gösteriyor Wado'yu. Hemen alıştı Wado sayesinde gibi bir durum yok.

Zoro da bambu kesiyordu Momoyla birlikte. Dahası bölüm başında ağaç keseyim!? derken bir yaşam alanını olan tepedeki toprağı da ağaçlarla birlikte suya gömdü.
Zoro zaten karaktersizliğini rastgele bindiği gemiyi kesip kaderinizi suçlayın dediğinde tescillemişti :D

MuzluYulafEzmesi

Bence olay haki seviyesiyle ilgili. Daha önce bahsedildiği gibi kılıcı, "kara kılıç" yapan iki etmen var.
  1. Haki seviyesi
  2. Kılıcın uzun süre kullanılması
Bu faktörler altında karakterleri değerlendirelim. Çağın en güçlü adamı Wb. Bu adam bisentosunu karartmamış. Uzun süre bisento onda mıydı ? Evet. Ama olay şu ki Wb'den zaten öyle bir kullanım beklemek hata. Çünkü adamın olayı meyve @MuzluYulafEzmesi. Tabi ki hakisi de sağlamdır fakat hakiyi ana güç unsuru olarak kullanan kılıç ustaları gibi değil. O yüzden Wb'yi geçelim.

Gelelim Shanks ve Ray'e. Shanks'ın haki yatkınlığı ve haki olayı kral haki türüne yönelik. Bu anlamda Mihawk ya da Ryuma kadar silahlanması olmayabilir. Ki görünen de yok. Aksi halde kılıçla dövüşen bir adamın kılıcına kalite ve seviye atlatacak bir olaydan kendini soyutlaması kadar mantıksız bir şey yok.

Rayleigh'in kara kral lakabı, kara kılıçla alakalı değil. Zirve döneminde kullandığı kılıç, %99 Shanks'ın şu an kullandığı kılıç. Bu sebeple Ray de kılıcını karartamamış. Yoksa bu adamların hepsi kılıçlarıyla yıllar geçirmiş. Yani kılıç karartma olayının ilk şartını(?!) yerine getirmiş ama haki seviyesi şartını yerine getiremediği için kılıçlar kararmamış.

Eğer kara kılıç olayında kılıcın nefesini duyup kılıçla haki aktarımı ya da farklı bir yolla iletişim kurma muhabbeti gibi ekstrem ve felsefik şeyler yoksa olay bence haki seviyesiyle ilgili.
Wb için bende öyle düşünüyorum . 12'lik bir Bisento sahibi ama bu adam en güçlü Paramecia Meyvesi olarak bilinen bir meyveye sahip . Silahını 2. planda kullanıyor genelde o yüzden bunu yapabilecek olsa bile silahını karartması için pek bir neden yok aslında . Shanks konusundaysa eğer Yonkou gücünde bir insan bile yatkınlığı zırh hakisi olmadığı için kılıcını karartamıyor ise kılıç karartmanın bu kadar nadir olması normal olabilir . Bildiğimiz kadarıyla meyvesi yok ve kılıcı ile dövüşen bir insan .Söylediğin gibi yapabiliyor iken yapmaması mantıklı olmaz haki seviyesi buna yetmiyor olabilir . Rayleigh konusunda benim düşüncem şöyle aslında . Kara Kral lakabının sebebi Zırh Hakisine olan yatkınlığı ve ustalığı diye düşünüyorum tabi ki de kesin değil bu bilmiyoruz . Yani haki seviyesi olarak karşılaması gerekiyordur herhalde . Ama kılıcını sonradan değiştirmiş olsa bile eski kılıcı ile de oldukça zaman geçirmiş ise karartmaması gerçekten çok mantıksız çünkü muhtemelen o da kılıcı ile savaşan bir insan . Bu durumda ya sürekli kılıç değiştirdiği için bir kılıçla uzun süre zaman geçirmemiş ya da haki seviyesi yetmiyor ya da bilmediğimiz başka bir şart var . Karartmanın uzun süren bir şey olması . Zırh Hakisinde aşırı bir şekilde usta olmak . Bir kılıcı haki ile kaplayarak yıllar boyunca o kılıç ile savaşmak ve kılıcı doyurmak (?) . Bu şartlar altında Ray ve Shanks'ın kılıçlarını karartmama nedenleri ya haki seviyelerinin yetmemesi ya da kılıç ile geçirilen süre de bir sıkıntı yaşamaları . Ve şu da var Mihawk'ın kılıcını karartan kişi başkası da olabilir . Zoro'nun kararmış bir kılıç olan Shusui'yi Ryuma'dan alması gibi . Sanmıyorum ama böyle bir ihtimalde var .

Yalnız WB de bir acayip. Adam hem en güçlü paramerciaya hem de en güçlü 12 meitodan birisine sahip. Ver bunları bana ben de en güçlü olayım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık