Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 953: Buralarda Bir Tilki Yaşardı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    168
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Derdine derman olamayacağım:bilmem:
Sen kendi derdine derman ol gafil :oops:

Bu zamana kadar ilgili ruhların kılıç kullanıcısına sağladığı somut bir güç örneği görmedik ama Ashura, özellikle de Hakuba bu özellikten kaynaklanıp, bilinçsiz kullanılan güçlerdense bundan sonra ilgili gücü kontrollü kullanabilen kimselerle birlikte ortaya harika şeyler çıkacak diyebiliriz.

Evet Shusui.
Kılıçların önemi resmiyet kazanıp ciddi anlamda ortaya dökülmeye başlandı. Wano hasat yeri oldu/oluyor ve olacak.

O durum da tartışılası aslında. Ejder öldürmüş, Wano'yu tek başına tüm dünyaya karşı korumuş adam, hakisiz, 2 kılıçla Zoro'ya yeniliyor. Bunu mu diyoruz yani?
Ruhunun bir parçası bedende kalmış olsa bile ne kadar zayıf, değersiz vs bir parçaymış ki yeniliyor.
O yüzden bence yoksayılacak düzeydedir varsa da.
Ölü bir bedende ryumanın sadece ruhu var. Yetenekleri ise brook ile aynı. Sadece beden gücü ve kılıç sebebi ile saldırıları daha güçlü. Yani o bedeni yöneten ryuma. Ama beden gücü kadar yönetebilir. Sanji nasıl ki naminin bedenine girdi ve tekme atma naminin bacağı kırılacaktı aynı şey. Ryuma orada brookun normal beden kapasitesi kadar dövüşebildi ancak. Bunu anlamak zor olmasa gerek. Brook saf kemik olduğu için saldırıları zayıftı. Zombi ryumada ise beden ve daha güçlü bir kılıç olduğu için saldırıları brooka göre daha yüksekti. Ama o bedeni yöneten ryumaydı. Online oyun gibi düşün. Senin 100 lvl karakterin var. Oyundaki en güçlü karakter sana ait. Kardeşinin ise 20 lvl karakteri var. Ezik bir karakter. Üstüne bir de kardeşin oynamayı hangi skili daha önce basması gerektiğini bilmiyor. Sana diyor ki ben pvp yapacağım gel sen oyna benim yerime. Sen de o karakterle oynuyorsun ama yeniliyorsun. Çünkü oynadığın karakter ezik. Ryumanın yaptığı da bu. Ölü bir bedende haki dahi bilmeyen brookun yetenekleri ile dövüştü. Ne haki basabilir ne de başka bir şey. Limiti ancak brook kadar olabilir. Sonuçta yenilen gene ryuma.

Bir arkadaş alıntılayıp ölüsü anca brook kadar ediyor demiş. Arkadaş belli ki anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Ryumanın bedenine hangi gölgeyi koyarsan o kadar güçlü olacaktı. Shanksin gölgesi olsa kral haki de patlatır koka da basar yonkou seviyesi olarak dövüşürdü. Ryuma sadece o bedendeki güç neyse onu kullanan kişiydi.

Son düzenleme:
İşte hangi kılıcı karartmasından daha çok shusui’nin ülkede nasıl kalacağı daha önemli bana göre. Sence zoro tamam shusui kalsın ben enma’yı alayayım der mi? Veya böyle bir durum seni rahatsız etmez mi? Oda öyle bir senaryo çizmeli ki ne zoro’yu kötü göstersin ne de takas gibi görünsün.
Bu konuda katılıyorum. Zaten Zoro'nun hemen tamam diyeceğini düşünmüyorum. O yüzden kara kılıç olayı yüzünden kılıçtan vazgeçeceğini düşünüyorum. Bunda Wano için çok önemli bir hazine olmasının etkisi de olabilir tabi. Oda her ne kadar karakter dışına çıkıp sinirleri bozuyor olsa da, bu konuyu iyi işleyeceğini umuyorum.

OP'deki yeni ve yan karakterlerin flashback sahnelerini genelde hiç sevmem. Bu bölümdeki uzun bile olsa akıcıydı. Güzel bölüm.

Sadece bir şey sormak istiyorum Oden'in Kaido ile savaştığı bir senaryo düşünelim ve elinde "Enma" dedikleri kılıç olmadan savaştığı bir sahne gösterilse ve Kaido'ya zarar verememiş olsa sonra da Enma ile zarar vermiş olsa Kaido'ya zarar veren Oden mi olur yoksa Enma mı olur yani kılıç mı?

Sadece bir şey sormak istiyorum Oden'in Kaido ile savaştığı bir senaryo düşünelim ve elinde "Enma" dedikleri kılıç olmadan savaştığı bir sahne gösterilse ve Kaido'ya zarar verememiş olsa sonra da Enma ile zarar vermiş olsa Kaido'ya zarar veren Oden mi olur yoksa Enma mı olur yani kılıç mı?
Oden olur. Tabi, kılıcın kalitesinin önemi vardır. Tek zarar verebilen Enma olsa o zaman Tashigi alsın o da zarar versin. Veya başka örnek vermek gerekirse Shanks kendi taşıdığı kılıçla zarar veremez mi?

Oden olur. Tabi, kılıcın kalitesinin önemi vardır. Tek zarar verebilen Enma olsa o zaman Tashigi alsın o da zarar versin. Veya başka örnek vermek gerekirse Shanks kendi taşıdığı kılıçla zarar veremez mi?
Büyük ihtimal Tashigi bile o kılıç ile zarar verebilir Kaido'ya benim anladığım o Hiyori'nin sözünden. Shanks tabi ki kendi taşıdığı kılıç ile zarar verebilir benim demek istediğim şey senaryo da Oden için başta böyle bir çizilip sonrasında böyle bir şey çizilirse hangi zarar vermiş olacağıdır.

Büyük ihtimal Tashigi bile o kılıç ile zarar verebilir Kaido'ya benim anladığım o Hiyori'nin sözünden.
Kaido gibi ölümü arzulayan birisi bu kılıçla intihar etmeye çalışmaz mıydı? Veyahut bu kılıcı ele geçirip Shanks veya Big Mom'a verip benimle dövüşün de diyebilirdi. İş yinede Oden ve kılıçta bitiyor bence. Oden'in güçlü çıkması bekleniyordu. Senelerce Wano güçlü diye övdü Oda. Bu sayede altını doldurmuş olur hem. Tashigi gibi birisi bile kılıç yüzünden zarar verecekse üzücü olur. Sırf Kaido'nun inmesini kolaylaştırmak için yapılmış bir hamleden fazlası olmaz. Seri açısından da böyle senaryonun kötü olacağını düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık