Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 939: İhtiyar Hyorse Yolu Biliyor

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 148 75.1%
  • Orta

Kullanılan: 41 20.8%
  • Kötü

Kullanılan: 8 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    197
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çok çabuk sempati besletip, üstüne saygı duyar konumuna getirmişsin yalnız. Samuray kültürü bağnaz bir kültürdür. Dediğin olacaksa bile bu kadar çabuk olmaz.
Ve lider konusuna gelirsek.
Kozuki klanının veliahtı ortada. Yanında adamları da var. Tamam küçük bir çocuk ama bir çok açıdan bilinçli bir çocuk.

Alıntı yaptığın noktalar gerçekten güzel detaylar. Ama ilk defa bağnazlık seviyesinde törelerine bağlı ve dünyaya kapalı güçlü bir halkla muhatap oluyor tayfa. Kaldı ki başıboş bir sistemleri de yok her şeyleri detaylı, "bushi" sistemi kurulu.

Ben 9 kının ve veliahtın ülkeyi kurtarırken Hasır Şapka tayfasından yardım alıp, onlara minnet borcu taşıyacaklarına inanıyorum.
Bence o kadar da hızlı değil, hayatta küçük kırılma anları vardır, Ashura ve Kawamatsu'nun Luffy'i izlediği pencere hiçte sıradan değil. Biri Kaido'ya kafa göz dalarken, diğeri de zindanı birbirine katarken görüyor. Hemencecik lider olarak görmezler belki ama küçükte olsa saygılarını kazanmıştır Luffy, ben öyle düşünüyorum.

Diğer detayları da zamanla göreceğiz.

Ben diyorum ki belkide görünmez haki kullanıyor ama seviyesi düşük olduğu için hasar alıyor.
Olabilir. Ben de Zoro'nun 2 yıllık arada öğrendiği şeylerin pratiğini yaptığını düşünüyorum. Balıkadam adasında da görünmez haki kalkanını kullanmadığını söylemişti Hyouzu'ya. Ek olarak Punk Hazard'da kral hakisini ejderha ve Monet üzerinde denemişti.

Bence o kadar da hızlı değil, hayatta küçük kırılma anları vardır, Ashura ve Kawamatsu'nun Luffy'i izlediği pencere hiçte sıradan değil. Biri Kaido'ya kafa göz dalarken, diğeri de zindanı birbirine katarken görüyor. Hemencecik lider olarak görmezler belki ama küçükte olsa saygılarını kazanmıştır Luffy, ben öyle düşünüyorum.

Diğer detayları da zamanla göreceğiz.
Sen de haklısın aslında ya.
Luffy'nin, koca seride kimsede olmayan tekniği iki yumruk tokuşturarak kazandığı evrende cidden pek de hızlı değil bu olanlar...
:gamyon:

Uğraşmaz mıydı? Kardeşim, Luffy kral hakisini bilinçsizce patlatıyordu, ama Rayleigh öğretti, Zoro da ölümün eşiğine geldiğinde yapabilmiş ama öğrenmesi gerekiyordu ve Mihawk da öğretti. Hakiyi bir yaptın mı üzerine yıllarca eğitim yapmak gerektiği bariz bir şekilde gösterildi.
Ağzın ya da klavyen bal yesin şunu yazmaktan beni kurtardın. Aşırı tetiklenmiştim

Malesef mangaka teknikleri ne derinlemesine işler ne de çok ön planda tutar, yaptım oldu kafasıyla karakterlere güç kazandırır. Zoro, Daz karşısında çiçek amcanın bahsettiği tekniği kullanıyor ama sonraları kullandımı kullanmadımı bilmiyoruz. Hatta ben, Kuma'yı kesemediğinde bi hayli şaşırmıştım. Ulan hani bu adam her bi şeyin sesini duyup, istediğini kesiyor, istemediğini de kesmiyordu, falan demiştim. Zaman atlaması bittikten sonra da armament haki patlak verdi, Zoro'yu hep onu kullanırken görüyoruz. Son karşılaşmasında(Pica) şu kadar deniz, bu kadar dağda kesemeyeceğim hiç bir şey yoktur diyordu, Mingo'nun tellerine takıldı... Anlamadım ben bu işi :D
Onu açıkladım. Hyo Amca o tekniğin tanımlamasını yapmıyor. Hyo amcanın tanımı doğrudan bütün hakiyi kapsıyor. Zoro'nun ise yaptığı Tashigi'nin 2 yıllık aradan sonra kullandığı şey. Yani en temel haki kullanımı. Çeliği kesmek için şu an için gözüken görünmez haki kullanımına gerek olmadığı. Ben de önceki çeviride öylesine bir şekilde bağlayayım diyip bağlamış olduğunu düşünüyordum ama dediğim gibi açıklamasını yaptım. Bence şu an için açık yok. Rayleigh'nin varlık, her şeyin içinde bulunan dediği şeye, Zoro nefes diyor, Sabo öz diyor. Temelinde hepsi hakiden bahsediyor.

Aslında ilk çevirinin anlamı biraz daha kapalıydı. Tam anlaşılmıyordu. Ama resmi çeviri ile olay daha iyi anlaşılıyor. Zoro'nun ilk hocası aslında yaptığı tanım ile hakinin tanımını yapıyor. İlk çeviride ben daha çok görünmez haki bariyerinin tanımını yapıyor sanmıştım ama öyle değil. Koka ya da görünmez haki bariyeri kullanımı ya da en temelinde hiç gözükmeyen haki kullanımı. Hepsi aynı ama aralarında uzmanlık açısından fark var.

Tashigi de haki kullanıyor ama hala daha somut bir şekilde kokaya dönüşecek kadar değildi. Ya da o ara onu tercih etmiyordu. Aynı tarzda kullanım Luffy'nin Pacifista'yı teklediği ilk sırada gözümüze sokuldu. Sentamaru Luffy'nin elinde koka görmemize rağmen Luffy için haki kullandı diyor.

Zoro, Mr 1. karşısında en temel kullanımı keşfediyor. Yani o teknik ile haki kullanmaya başlıyor Zoro. Ondan sonrasında ister istemli diyin ister istemsiz ataklarında haki kullanıyordu.Ama ben o zaman bile bilinçsiz kullandığını düşünüyorum. Çünkü sonrasında Zoro'nun logia bireylere zarar veremediğini gördük. Oysa Tashigi kılıcında koka görmemize rağmen Monet'i kesiyor.

Bu da orjinal çeviri. Bence çok daha açık anlatılmış.

Luffy: Onu daha önce yapılırken görmüştüm diyor. (Görünmez haki bariyerini kastediyor.) Ve onun benim kullanabildiğim aynı armament haki rengi olduğunu da biliyorum.

Hyo Amca: Bu haki yabancıların kullandığı bir anlayış olmalı. Straw Hat yoldaş, Wano'da da, vücuttan kaynaklanan/gelen görünmez bir güç (ki haki genel anlamda zaten görünmez) vardır ve kılıca işlenebilir diyor. İyi bir katana bu şekilde istediğin zaman çeliği keser ve eğer öyle olmasını da arzulamıyorsan kağıdı kesmez diyor. Hepsi kılıç ustasının isteğine göredir.

Tam olarak hakinin açıklaması yapılmış burda. Aslında bir tutarzıklık ya da sıvama yok.

Bu arada Monet ile Tashigi arasındaki konuşmayı buraya bir daha atayım. Bu bence Zoro'nun yaralanmalarına da ışık tutuyor. Biz Zoro koka kullanmadığı için yaralandığı sıralarda haki kullanmadı diye düşünüyoruz. Ama öyle değil. Haki kullanmış olduğu halde yaralanmış gibi duruyor.

Azıcık haki kullanabiliyor olsan bile, seni hala parçalara ayırabilirim diyor. Temelinde vücudu korumak için haki basılabilir ama bu yine de yetmez manasına getiriyor benim anladığım. Bu Zoro'nun da henüz haki savunmasının o tarz saldırıları yarasız atlatacak seviyede olmadığını gösteriyor.

Olabilir. Enma zaten Budizm'de Yama olarak biliniyor. Bu şekilde tasvir ediliyor.
Özelden mesaj göndermeyi bilmiyorum biraz konu dışı ama bizimkilerin harita tuttuğu kapakta nami -nin haritası bana loch ness canavarını anımsattı haritada kale var yanında gölden kafasını çıkarmış büyük bir yılan gibi bir şey var loch ness iskoçya efsanesi iskoçlar turuncu saçlı oluyor nami turuncu saçlı acaba nami iskoçları anımsatan bir adadan çıkabilir mi acaba oda nami -nin ailesine yol mu yapıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık