Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 939: İhtiyar Hyorse Yolu Biliyor

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 148 75.1%
  • Orta

Kullanılan: 41 20.8%
  • Kötü

Kullanılan: 8 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    197
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Burda çevirilerin azizliğinden bahsedilmiş. Viz bile kendi için tutarsızlık yaratıyormuş. Bunu farketmeseler böyle bir bağlantıyı kaçıracaktık mesela.:D
Bana biraz da Viz'e tariz yapılıyormuş gibi geldi. Viz'in politikası malum, nasıl başladıysa öyle gider politikası. Çevirilerde sürekliliği sağlamak için( şimdi bunu değiştirsek bunun geçtiği diğer yerleri de değiştirmek zorunda kalacağız, sadece bunu değiştirmek de olmaz, başladığı gibi gitsin). Adamlar başta Zolo yazdıkları için halen Zolo diye yazıyorlar adamın ismini. Marie Geoise düzeltmesi falan da olmadı Reverie'de, Marie Joa yazıp geçtiler. Sandman de ona gönderme yapıyor gibi geldi bana, tabi altında çok mana arıyor da olabilirim:).

Zoro , Oden’in yeğeni çıkacak.
Sanji’yi itler doğurdu sokağa attı sandık Vinsmoke varisi çıktı.
Zoro’yu sanjinin altında bırakmaz Oda.

Bana biraz da Viz'e tariz yapılıyormuş gibi geldi. Viz'in politikası malum, nasıl başladıysa öyle gider politikası. Çevirilerde sürekliliği sağlamak için( şimdi bunu değiştirsek bunun geçtiği diğer yerleri de değiştirmek zorunda kalacağız, sadece bunu değiştirmek de olmaz, başladığı gibi gitsin). Adamlar başta Zolo yazdıkları için halen Zolo diye yazıyorlar adamın ismini. Marie Geoise düzeltmesi falan da olmadı Reverie'de, Marie Joa yazıp geçtiler. Sandman de ona gönderme yapıyor gibi geldi bana, tabi altında çok mana arıyor da olabilirim:).
Aslında çok önemi yok ama doğru olan bence,doğrusu neyse ona çevrilmesi, eskilerinin düzeltilmesi ve bunun anektod olarak bölümlerinde ya da ciltlerinde verilmesi. Bu tarz başka hatalar da var galiba. Mesela Smile olayı bir zamanlar farklı bir şey olarak algılanmıştı. Hatta Teach'in hakiden bahsettiği Luffy ile olan ilk karşılaşmalarında da böyle bir sorun vardı.

Diğer taraftan çevirmen değişiklikleri de oluyor ama işini düzgün yapan adam zaten araştırır öncesinde bu nasıl çevrilmiş doğrusu nasıl olmalı diye. Sonuçta bu kadar uzun olan serilerin çevirilerinde hikayeye hakim olmak önemli.

Sandman gönderme mi yapıyor bilmiyorum ama en azından güzel bir bilgilendirme yaptı. Oda seri içinde bir çok bağlantı kurmaya çalışan biri, bunu biliyoruz. Bu bilgiden sonra ben bu üçlü arasında ortak bir ilişki beklemeye başladım mesela.:D Söylenmese de elbet seride belki de ileri zamanda ortaya çıkacaktı ama Oda'nın da yapmış olduğu işin üstüne gedik vuruluyor.

Reyizin zaten kılıçsız teknikleri var. Onları haki ile birleştirirse yine güçlü olur.

Bir şekilde kesişmeli.Buna Dojo'daki ustasını da ekleyebiliriz bu üçgene. Ustasının bir şekilde Wano ile bağı olduğu açık da, Zoro'ya çeliği kesebilen kişiler olduğu söyleyen kişi kim? Onu merak ediyorum.

Diğer önemli şey ise Hitetsu'nun beklediği kişi. Ben tüm bu olayların cevabını senelerce önce kalkan o gemi ile açığa çıkacağını düşünüyorum. Büyük ihtimal 23 sene ile 20 sene önce arasında yelken açtı. East Blue'ya neden geldi bir fikrim yok ama geminin büyük olduğunu ve en azından bir rotacıya sahip olduklarını düşünüyorum.

Hatta orada çeşitli nedenlerden denize açılmış kişiler olabilir. Mesela birisi Sandai Kitetsu ile Shodai Kitetsu'yu bulmaya gitmiştir. Hitetsu'nun beklediği kişidir. Böylece Sandai Kitetsu'nun, East Blue'da olduğu açıklanabilir. Bir başkası Ryuma'dan çalınanları almaya falan gitmiştir. İlk açıklanacak şey Ryuma ile olan bağı gibi gözüküyor. Sonrasında Kuri'ye gidip Hitetsu ile karşılaşabilir. Şu Kuri'deki eski deyişi de öğrenmiş oluruz hem.
Zoro'nun ilk dojosu değil galiba o. Dojodaki ustanın Wanolu olması ile bağlar mı bilemiyecem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık