Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Spoiler] 936 Spoiler Yorumları

'Bölüm Yorumları ve Spoileri' forumunda Agoksu tarafından 14 Mar 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
 1. OverLord yaptığı her şeyin bir hikayesi olan adam

  OverLord (yaptığı her şeyin bir hikayesi olan adam)
  Mesaj Sayısı 859
  Üyelik Tarihi21 Ağu 2017
  Nami'nin çıplak çizilmesinin hikayenin ilerlemesinde ne gibi bir katkısı var ? Hangi amaca hizmet ediyor senin bahsettiğin güdü dışında ? Hamamdaki sapıkların kara kaşı kara gözü için mi çiziyor ? Bu objeleştirmek değil de nedir ?

  ''Buradaki sahne bariz bir espri için çizilmiş ve bu gibi sahnelerin arada çizilmesinin ne seriye ne de hikayeye hiçbir eksisi yok.''
  Kendin yazmışsın bak bunu,luffy hapiste,zoro kayıp,yonkou her an tepelerinde bitebilir,büyük bir tehlikenin içerisindeler ama bir bakıyoruz hamamda meme show.Şimdi bu nedir ? Bu aşağılık bir fan servisten başka ne olabilir ? Bunun objeleştirme olduğunu kabul etmemek en hafif tabiriyle gerçeği yadsımaktır.

  Buradan bir çıkarım mı var da demagoji yapacağım ? Bu nasıl bir tümevarımdır,gerçekten ilginç.Leb ile leblebi örneğini vermeyeyim açıklayayım.
  -Kadının metalaştırılması
  -Erkeklerin(ve hatta kadınların) sahnede(en hafif tabiriyle) abartılı tepkileri
  -Alt metinde yatan 90-60-90 vücut hatlarına vurgu
  -Normal olduğu söylenen bir ortak hamamda olağan olması gereken bir olayın(fan servis amacıyla) olağandışı gösterilmesi üzerinden sahne yaratımı
  -Herhangi bir amaca hizmet etmediği halde(fan servis amacıyla) yaratılan çıplaklığın insanları (güdü) tatmin etme girişimi

  Maddeleri çoğaltabilirim şimdilik bu kadarı yeterli.

  ''En baskın güdülerinden'' olduğunu düşünen birinin ''En baskın güdüsünden'' tabirinden rahatsız olması da şaşırtıcı halbuki anlam bozukluğu olmaması için o şekilde aldım o kelimeyi bir fark görsem olduğu şekliyle alırdım,yanlış anlama yok.

  Sanji'nin kendisine zaten tavım,birçok defa da dile getirmişimdir burada bir problem yok.Sadece senin tabirinle ''müstehcen'' olan esprilere karşı bir tepkim olduğunu kim söyledi ? Bu iddiayı benim ne düşündüğümü bilmeden ortaya atamayacağına göre gereksiz varsayımlarda bulunmamaya ne dersin ? Şu forumda belkide en son kişilerdenimdir ahlak bekçiliği yapacak ya herneyse.

  Burada ahlaki normlarla alakalı bir durum yok,nasıl durumu buraya bağdaştırabiliyorsun hayret verici.Buradaki sorun sahnedeki birçok alt metinle alakalı,''Benim nami bacımın lastik donunu çıkarttılar'' gibi bir şeye indirgemek oldukça gereksiz ve basite kaçıyor.

  Senin rahatsız olmaman bir şeyi değiştirmiyor,belli ki birçok kişi rahatsız olmuş ki burada normal bir durum.Anomali olan kısım burada ki olay insanların rahatsızlığı değil,öyle olmuş olsa alıntıladığım ilk mesajında birçok kişiden değil azınlık bir kısımdan bahsederek yazardın,tersine bir durum rahatsızlığın normalliği arttırmakta,olayın anormalliğini tasdik etmekte.
   
 2. twei ಠ ಠ

  twei (ಠ ಠ)
  Mesaj Sayısı 9,813
  Üyelik Tarihi21 Mar 2014
  Derdinizi seveyim.
  Aslında burdan Zoro'ya kılıç ustalığında güzel bir rakip çıksa, deiku lığını önemseyen başka birisi çıksa fena olmaz be.
   
 3. Luffy herşeydenuzaklaşmak

  Luffy (herşeydenuzaklaşmak)
  Mesaj Sayısı 4,494
  Üyelik Tarihi4 Ara 2015
  + bilmem kaç.
   
 4. D.Darkness (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,676
  Üyelik Tarihi30 Eki 2015
  Tabi Kaido da oyle diyor :)
   
 5. Lord Escanor Pride of Lion

  Lord Escanor (Pride of Lion)
  Mesaj Sayısı 514
  Üyelik Tarihi20 Ağu 2017
  Nami’nin memelerinin yararı yok,
  ama zararı da yok :ehe:
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,306
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Kawamatsu içinde bulunduğu hücreye 13 yıl önce konulmuş ve bu süreçte hiç dışarı çıkmamış. Ayrıca kolları ve bacakları sağlammış, kılçığı ağzı ile atmasının sebebi hücrede zincirli halde oturmasıymış.
   
 7. twei ಠ ಠ

  twei (ಠ ಠ)
  Mesaj Sayısı 9,813
  Üyelik Tarihi21 Mar 2014
  Yani Crocus ile içki içen arkadaş değil :D Tüh yine şu herifi birine yamayamadık ahahah
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,306
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Serinin en büyük gizemi olmaya doğru gidiyor adam.
   
 9. twei ಠ ಠ

  twei (ಠ ಠ)
  Mesaj Sayısı 9,813
  Üyelik Tarihi21 Mar 2014
  Bu eleman silüet olarak kalmaya devam edecek herhalde 3-5 hafta daha. Luffy dövüşecek, belki isyan çıkacak vs. Fazladan gizem kasmasının amacı nedir ki :S Bişey var altında ama du bakalım.
   
 10. Kaido_93 アフメット

  Kaido_93 (アフメット)
  Mesaj Sayısı 4,464
  Üyelik Tarihi8 Ara 2016
  Gaban olabilir mi sence?
   
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık