Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Spoiler] 924 Spoiler Metin ve Resimleri

'Bölüm Yorumları ve Spoileri' forumunda Kral Korsan tarafından 8 Kas 2018 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
 1. Kral Korsan (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,968
  Üyelik Tarihi23 Mar 2015
  Chapter 924 Ha

  Law attempts to collect Luffy and escape, but he is stuck with a nail made of Seastone, sealing away his powers. Hawkins explains that Seastone, which has spread out through the world, originated in Wano Country, and the only craftsmen skilled enough to refine Seastone so small exist only in Wano Country. While still knocked out, Luffy still scowls at Kaido. Kaido orders his subordinates to throw Luffy in prison.

  Kaido: "If we can break his spirits, then he can become a fine military power for us."

  As all of the subordinates close in on Luffy, they all suddenly begin foaming at the mouth and collapse.

  Shutenmaru: "That was Lord Oden's power just now... Did that guy do it!?"
  Kaido: "So you have it too... just like that brat, Kid, who has that same Haoshoku Haki... Hardly anyone can use that Haoshoku."

  Kaido puts off the retrieval of Law and flies off in order to start drinking again. While Law was stuck with the Seastone nail, a single person was able to successfully escape. In Okobore Town, Tsuru is attending to the wounded. Kinemon watches over her from the shadows. Kinemon is suprised after he sees Shutenmaru, who has gotten too close to his side.

  Kinemon: (Ashura Douji!)

  O-kiku arrives at the remains of Oden Castle and discovers a large pit. Inside the pit are Nami and the others. Shinobu can make whatever she touches mature with her "Juku Juku Bewitching Jutsu", and she was able to protect everyone by maturing the ground and making it sink.

  Inuarashi discovers Tama barely breathing in the wastelands. He lays bare his anger at Kaido's actions. A special issue paper is being distributed throughout Wano Country. Ussop, Franky, and Robin read it with a horrifying speechless expression.

  The next day in Wano Country, several samurai are being worked like slaves in a factory in Udon. A single guard approaches a cell with a poisonous fish and peers into it. The cell is dark, and you can not see into the farther areas.

  "Anybody in here?"

  ”Well, '4 poisonous fish a day' and 'boneless fish.' Those two were the only things decided on."

  The guard absentmindedly puts the fish in the cage without removing the bones.
  A chained Luffy is brought there. Luffy draws his attention, and a bone from the poisonous fish goes flying from the middle of the cage and pierces the guard in the neck. The man, who's collapsed to the ground with blood running from his neck, asks who's in the cage, but nobody knows. Luffy is also put in this cage. Kaido's subordinates laugh loudly that Luffy is being put hard to work until his spirit breaks. Inside the cage, a similarly ragged Kid resides.

  Luffy and Kid: "We remember... Kaido..."

  "Hm? Ah... You..."

  The stage curtain falls.
  End of Act 1 of Wano Country.

  End (Break next week)
   
  Son düzenleme: 8 Kas 2018
 2. Yurnero Üye

  Yurnero (Üye)
  Mesaj Sayısı 506
  Üyelik Tarihi31 Mar 2016
  Bölüm 924 Ha

  Law, Luffy'i de alıp kaçmaya niyetlenmiş ama kairosekiden yapılmış bir çivi ile yerine sabitlenmiş. Hawkins, kairosekinin kökeninin Wano olduğunu açıklayıp onu işleyebilecek yetenekli birkaç ustanın sadece Wano'da bulunduğunu söylemiş. Hâlâ yerde 2.80 yatan Luffy, Kaido'ya kızgın bir şekilde söyleniyor. Kaido, adamlarına Luffy'i hapse atmalarını söylüyor.
  Kaido: "Eğer iradesini kırarsak bizim için iyi faydalı bir askeri güç olur."
  Kaido'nun adamları Luffy'e yaklaşmışlar ancak hepsi ağızlarından köpükler çıkararak yere yığılmış.

  Shutenmaru: " Bu Lord Oden'in gücüydü. Bu adam mı yaptı yoksa?

  Kaido: "Demek sen de sahipsin... Tıpkı o velet, Kid, gibi kralın hakisine. Çok az kişi bu güce sahiptir."

  Kaido, Law'ı da alıkoyma ile uğraşmaktan vazgeçiyor ve içmeye devam etmek için uçarak uzaklaşıyor. Law kairoseki çivi ile sıkışmışken, bir başka kişi kaçmayı başarıyor. Okobore kasabasında, Tsuru yaralılar ile ilgileniyor. Kinemon ise onu gölgelerden izliyor. Kinemon, kendine çok yaklaşan Shutenmaru'yu görüp şaşırıyor.

  Kinemon: Ashura Douji!

  O-kiku, Oden Kalesine vardığında büyük bir çukur görüyor. İçinde de Nami ve diğerleri var. Shinobu'nun yeteneği, Juku Juku Bewitching Jutsu, dokunduğu her şeyi yaşlandırmakmış. Zemine dokunup zeminde büyük bir çukur açıp herkesi korumayı başarmış bu sayede.

  Inuarashi, bozuk topraklarda zar zor nefes alan Tama'yı bulmuş. Kaido'a olan öfkesini zorla içine atmış. Özel basım bir gazete Wano boyunca dağıtıma çıkmış. Ussop, Franky ve Robin, dehşete düşerek okumuşlar bu gazeteyi.

  Wano'da sonraki gün. Udon'daki bir fabrikada birçok samuray köle gibi çalıştırılıyormuş. Bir gardiyan hücrenin birine elinde zehirli bir balık ile yaklaşmış. Hücre çok karanlık olduğundan dolayı içeriyi göremiyoruz.

  "Burada kimse var mı?"

  ”Günde 4 zehirli balık ve kılçıksız olmaları. Karar verilmiş olan tek şey bu ikisiydi."

  Gardiyan, dikkatsizce, balığın kılçıklarını çıkarmadan hücreye bırakmış. Zincire vurulmuş Luffy buraya getirilmiş. Bu sırada zehirli balığın kılçığı gardiyanın boynuna saplandığını fark ediyor Luffy. Boynundan yere kan akan adam, kafeste kim olduğunu sormuş ama kimse cevabı bilmiyormuş. Luffy'de bu hücre hapsedilmiş. Kaido'nun adamları, Luffy'nin iradesi kırılana kadar ağır şartlarda çalıştırılacağı için kahkahalara boğulmuşlar. Hücrede Kid, üstü başı batmış bir şekilde bulunuyormuş.

  Luffy and Kid: "Hatırlıyoruz... Kaido..."

  "Hm? Haa... Seen..."

  Perde iner.
  Wano'nun hikâyesi. Bölüm bir sona erer.

  Son (Haftaya bölüm yok)
   
 3. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,558
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  - Law, Luffy'yi kurtarıp yol almaya çalışmış, ancak deniztaşı bir çivi yüzünden güçlerini kullanamamış. Hawkins, deniztaşının anavatanının Wano olduğunu ve çok az kişinin bu taşı ve işleyebildiğini söylemiş. Luffy yerde yatarken Kaido'ya bakmış, Kaido da adamlarına Luffy'yi hapse atmalarını söylemiş.

  Kaido: Eğer onun iradesini kırarsak, askeri gücümüze katkı sağlar.

  Luffy'ye yaklaşan adamlar bayılır.

  Shutenmaru: Bu Oden-sama'nın gücü, o adamda da mı varmış?
  Kaido: Demek sende de var... O Kid veledinde de vardı. Kral Haki'yi herkes kullanamaz.

  Kaido tekrardan ejderhaya dönüşmüş ve uçarak içmeye gitmiş. Law deniztaşına rağmen kaçmayı başarmış. Okobore Kasabası'nda Tsuru yaralılara yardım etmeye çalışıyormuş, Kin'emon da gölgeler sen onu izliyormuş. Daha sonra Shutenmaru'yu görmüş ve onun Ashura Doji olduğunu anlamış.

  Kiku, kalenin yıkıntılarına ulaşmış ve Verde büyük bir çukur görmüş. Namı ve diğerleri çukurun içindeymiş Shinobu'nun Juku Juku no Mı isimli bir Şeytan Meyvesi varmış. Gücü sayesinde dokunduğu şeyleri olgunlaştırabiliyormuş. Saldırı anında toprağı olgunlaştırmış ve yerde çukur açmış.

  Inuarashi, Tama'yı bulmuş, kız zorlukla nefes alıyormuş. Gördüğü manzaradan ötürü Kaido'ya çok öfkelenmiş. Son dakika gazetesini gören diğer tayfa üyeleri şok yaşamış.

  Udon'daki bir fabrikada köle gibi çalıştırılan samuraylar görülmüş. Elinde zehirli balıkla gelen bir muhafız, karanlık bir hücrenin içine bakmış ve kimse olup olmadığını sormuş. Hücrenin içi karanlık olduğundan hiçbir şey görülmüyormuş.

  Muhafız: Günde kılçıkları ayıklanmış dört zehirli balık, kesin olan tek şey bu.

  Muhafız balığın kılçıklarını ayıklamayı unutmuş ve geri dönmeye başlamış. Zincirlenmiş Luffy görünmüş. Birden balığın kılçıklarından biri fırlamış ve muhafızı boynunu delmiş. Muhafız kanlar içinde yere yığılırken, kafeste kimin olduğunu sormuş, ancak kimse bunu bilmiyormuş. Kaido'nun adamları Luffy'nin iradesi kırılacağı için ona gülmüş, sonraki sahnede kafesin içinde Kid'in olduğu görülmüş.

  Luffy ve Kid: Hatırlıyoruz, Kaido.
  Luffy: Sen!?

  Haftaya ara var.
   
 4. Kral Korsan (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,968
  Üyelik Tarihi23 Mar 2015
  [​IMG]
   
 5. Kral Korsan (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,968
  Üyelik Tarihi23 Mar 2015
  Redon
  Some more detail and clarifications that in the Spoiler are not well told.

  - Chapter of 15 pages (2 less than normal).
  - On the cover of the chapter Sentomaru is chopping wood while an elderly couple of bears with kimonos observe him sitting on the porch of his house.
  - Law tries to exchange Luffy to save him (Kaido has not seen him yet) but Hawkins and his subordinates arrive and one of the subordinates shoots him a Kairoseki nail with a gun.
  - He tries to use his powers but he realizes he can not and that's when Hawkins talks about Kairoseki, his origin and so on.
  - Kaido tells his men to take Luffy away and leaves.
  - When these approach Luffy fall faint by the Ambition with features of Luffy dynasty, but Luffy remains unconscious at all times. It activates by instinct.
  - Kaido gives his speech about that type of Ambition and says that Kid also used it. Then he becomes a dragon and he goes on drinking.
  - Law is in the forest, he has managed to escape. What we do not know is if Hawkins has let him flee or has escaped from him.
  - The faces of Franky, Robin and Usopp when reading the newspaper (although they are rather loose sheets) are BRUTAL.
  - Zoro sails in a boat with a man and also makes a funny face when they read the news (although not at the level of the previous ones).
  - In the prison one of the subordinates of Kaido gives Kid 1 poisoned fish (they are not 4 as the Spoiler said).
  - Luffy arrives at the prison handcuffed and with bandaged face, we can only see his eyes. One of the subordinates laughs at him and Kid spits the spine of poisoned fish that sticks in his neck.
  - Kaido's men throw Luffy into a cell, right next to Kid's. That's when we see both of them swear that Kaido will pay for them.
  - The chapter ends with the same woman with the mask that played the Shamisen (the one we saw in Wanokuni's presentation) and the curtain closing indicates the end of the first act of this story arc.
   
  Son düzenleme: 8 Kas 2018
 6. Yurnero Üye

  Yurnero (Üye)
  Mesaj Sayısı 506
  Üyelik Tarihi31 Mar 2016
  Unutulmuş bazı detaylar ve bazı açıklamalar

  - Bölüm 15 sayfadan oluşuyormuş. (normalden 2 sayfa eksik)
  - Kapakta, kimono giymiş yaşlı karı-koca ayılar evin önüne oturmuş odun kıran Sentomaru'yu izliyor.
  - Law, yeteneklerini kullanarak Luffy'i kurtamaya çalışıyor. Bu arada Kaido henüz Law'ı görmemiş. Ama bunu başaramadan Hawkins ve adamları ulaşıp adamlardan biri kairoseki çivi ile Law'ı vuruyor.
  - Law, gücünü kullanmaya çalışıyor ama bakıyor ki olmuyor. Ondan sonra Hawkins kairoseki hakkında konuşmaya başlıyor.
  - Kaido, adamlarına Luffy teslim almalarını söyleyip ortamı terk ediyor.
  - Bu adamlar Luffy'e yaklaşıp bayılıyorlar. Nitekim bunlar olurken Luffy hâlâ baygın. Yani içgüdüsel olarak baygınken kullanıyor hakiyi.
  - Sonra Kaido, kral hakisi ve Kid hakkındaki konuşmayı yapıyor. Devamında ejderhaya dönüşüp içmeye gidiyor.
  - Law, kaçmayı başarıp ormana saklanmış. Kendi kendine mi kaçtı yoksa Hawkins mi gitmesine izin verdi bir fikrimiz yok.
  - Franky, Usopp ve Robin'in yüz ifadeleri aşırı derecede ilginçmiş. (Bir sonraki spoiler satırına bakarak yüz ifadeleri aşırı derece komik demek istemişler diyebilirim.)
  - Zoro bir adamla beraber bota binmiş yol alıyor. Ayrıca haberi okuduklarında komik bir yüz ifadesine bürünüyorlar.
  - Kid'e sadece bir zehirli/bozuk balık vermişler.
  - Luffy, kelepçelenmiş ve yüzü bandajlarla sarılı bir şekilde hücreye getiriliyor. Sadece gözleri görülüyor. Elemanlardan biri Luffy'e gülüyor ama hemen peşinden Kid, balığın kılçıklarını gülen adama ağzı ile fırlatıp boynuna saplatıyor.
  - Luffy ile Kid aynı hücreyi paylaşıyorlar. İkisi de Kaido bunun hesabını verecek diye yemin ediyorlar.
  - Wanokuni sunumundaki Shamisen'i oynayan maskeli kadın ile bölüm sona eriyor. Bu arkın ilk bölümünün kapandığını belirten perde iniyor.
   
 7. Kral Korsan (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,968
  Üyelik Tarihi23 Mar 2015
  [​IMG]
   
 8. Kral Korsan (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,968
  Üyelik Tarihi23 Mar 2015
  [​IMG]
   
 9. killz0ne Vınıdın sınrı zırı ımırıl

  killz0ne (Vınıdın sınrı zırı ımırıl)
  Mesaj Sayısı 6,649
  Üyelik Tarihi9 Eyl 2011
  [​IMG]
   
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık