Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 911: Samuray Diyarı'nda Büyük Macera

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    198
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sahne gözümde canlanıyor . Tama Usopp'u görüyor ve Tengu sanıyor :D
-Hawkings'in meyvesinde bitirici saldırı bence şu. Gidip saçından ,kanından vs. alıp voodoo büyüsü yapıyor ve bebek ile aynı hasarı alıyor veya bunları aldıktan sonra belli şartlarda aktif kalan bir voodoo bebeği oluşturuyor. Borsalino'ya saldırdığında da bu tarz bir şey yapmak ister gibi saldırmıştı. Yapamayınca da yenilgiyi kabullenmiş bir hali vardı. Sabaody'e gelmek aslında çok da zor değil o yetenekler ile. Bir çok korsan yeteneksiz halde geliyor , balık adam adasında köle olan olsun , Zoro'nun gemisini kestikleri olsun. Yeni dünya ayrı bir lig ilk yarıya göre.Şahsen ben ileride Yonkou olabilecek bir karakter tarzında görmüyorum o yüzden .
İkinci bir Luffy - Usopp/Sogeking karmaşası yolda gibi :D

Bak dediğin de güzel. Eğer böyle bir durum olursa çok güzel olur. Şimdi adamda zaten yonko olabilecek düzeyde ben de görmüyorum. Ama Sabaody kadar gelip süpernova diye bize sunulunca ister istemez bazı şeyleri de adamdan bekliyorsun. Bu şekilde kullansa bile yine kaç tane woodoo büyüsü yapabileceği devreye giriyor. Umarım üç rakamlı sayılara yaklaşmıştır da uzun süre dövüşler yapabilir.

Ace diyince kız insanın gözleri doluyor monkey d luffy nin abisi ancak bu kadar büyük bir adam olabilirdi.Luffy nin kaido yu yoketmesi için sebeblere bir halka daha eklendi.Kız gelecek vadediyor onurlu ve kişilikli olmayı çok küçük yaşta kavramış luffy e yaptığı bu fedakarlıktan sonra luffy hayatından çıkarmaz u küçüğü.Wano da luffy nin ilk indireceği adam da belli oldu gibi hawkins vs luffy i düşünürdüm hep güzel bir gücü var luffy için iyi bir sınav olacak ama rakip olamaz en fazla craker kadar zorlayabilir.Artık çok bariz belli oldu serinin en iyi arcını okuyacağız.

Türkçesine de bakayım derken düşünmeden edemedim.Bazen Cedric o hep 8 yaşında muhabbetinin manga versiyonunu okuduğumuzu düşünüyorum.Luffy elinde boş tabakla cidden öyle görünüyor beden büyüyeceği yere küçülüyor. :/ Acaba Luffy hep 8 yaşında mı kalacak diye düşünmeye başladım. :( Galiba bu lastik meyvesinde bilmediğimiz şeyler var oyuncak meyvesi gibi çocuk kalıyorsun herhalde birisi üzerime mantıklı açıklama atsın. :D

İkinci bir Luffy - Usopp/Sogeking karmaşası yolda gibi :D
Bak sen deyince aklıma geldi , tanınmamak için Luffy'e de bir maske çakarlar :D
-Bence Oda reyiz bu karakteri tasarlarken Hawkings adını boşuna vermedi. Kafayı kullanarak dövüşen içten pazarlıklı bir tip zaten. O yüzden böyle düşünüyorum. Geri kalan gözlem :D Haklı olduğum anlamına gelmez ama az çok bir mantık var gibi bence de. Haki konusunda ne alemdeler tabi ki klasik merak konusu.Yoksa zaten Yeni Dünyanın çöpleri olmuş oluyorlar.

Türkçesine de bakayım derken düşünmeden edemedim.Bazen Cedric o hep 8 yaşında muhabbetinin manga versiyonunu okuduğumuzu düşünüyorum.Luffy elinde boş tabakla cidden öyle görünüyor beden büyüyeceği yere küçülüyor. :/ Acaba Luffy hep 8 yaşında mı kalacak diye düşünmeye başladım. :( Galiba bu lastik meyvesinde bilmediğimiz şeyler var oyuncak meyvesi gibi çocuk kalıyorsun herhalde birisi üzerime mantıklı açıklama atsın. :D
O nokta benim de gözüme çarpıyor. Bir zaman atlayışı sonrası büyümüş olur diye bekliyorum hala ama pek umutlu değilim. Sanırım meyveye bağlanıp kalmaz diye düşünüyorum.Çünkü izleyen kitle de büyüdü :D küçük olanlar da zaten güncele yetişene kadar büyümüş olurlar :D

Bak sen deyince aklıma geldi , tanınmamak için Luffy'e de bir maske çakarlar :D
-Bence Oda reyiz bu karakteri tasarlarken Hawkings adını boşuna vermedi. Kafayı kullanarak dövüşen içten pazarlıklı bir tip zaten. O yüzden böyle düşünüyorum. Geri kalan gözlem :D Haklı olduğum anlamına gelmez ama az çok bir mantık var gibi bence de. Haki konusunda ne alemdeler tabi ki klasik merak konusu.Yoksa zaten Yeni Dünyanın çöpleri olmuş oluyorlar.
Luffy giysin Wano'nun yerel kıyafetlerini de görelim bakalım nasıl olacak. Ama maske giyer mi, şüphedeyim. Luffy 32 dişini göstermeden gezmez ortalıkta. :)

Hakiyi öğrenmiştir Hawkinks. Çünkü hakisizliğin ne demek olduğunu ilk elden öğrendi :D

Canavarların gizemini öğrendik. Kaido ile ilişkili olmalarını tahmin etmiştim zaten.Gemideki grubun nasıl dağıldığını öğrendik , ancak gemiyi kaderine terk etmelerine şaşırdım açıkçası.Girdaptan çıktıktan sonra karaya oturmaları oldukça şüpheli bir durum bence ama geçiştirilmiş gibi.Ahtapotun son anda Luffy'e yönelmesi ilginç geldi bana bunun üstüne Vivre kartını da kaybetmesi daha ilginç oldu.Vivre kartını kaybetmesi sonucu yeni bir dost edindi. Bu dost onun yeni Vivre kartı olacak bence. Ayrıca Vivre kartı ahtapot aldıysa da Luffy'i birilerinin bulacağı kesin.O-tama isimli küçük kız Ace'i bekliyormuş. Buradan adanın dış dünyadan ne kadar ayrık olduğuna vurgu yapılmış ve Ace'in geçmişi hakkında bilgi vermeye yol hazırlanmış.Ayrıca direniş hareketinden de haberleri olacak kişiler oldukları belli .Bulundukları bölge olayların merkezine oldukça yakın gibi geldi bana. Hawkings'in ilk kez Luffy ile karşılaşması söz konusu olabilir. Bu durum Wano'daki anahtar konulardan birisi olmalı. Luffy ile savaşacak bir karakter olarak görmüyorum. O yüzden kısa sürede Kid'e ihanetlerinin gerçek yüzünü de öğrenmiş olacak gibiyiz.Oraya gideceğini ve Kaido'ya söylememelerini istemesinden dolayı ve Luffy'nin jet gibi artan ödülünden sonra dost tarafta yer almasını mantıklı buluyorum. Kaido'nun köpekliğini yapacak kadar korkak olmadığını düşünüyorum. O-tama karakteri oldukça hoşuma gitti. Küçücük bir kızcağız olsa da davranışları oldukça etkileyici geldi bana. O yüzden bu karakter bu arc Vivi, Shirahoshi , Rebecca gibi öne çıkacak bir karakter olmalı.Gözden kaçırdğım başka bir yer var mı sizce?

BM arcında Bege'nin planıyla hazır olarak beklemesi ve Luffy'lerin bu plana dahil olmasıyla bu senaryo kullanıldı. Şimdide Hawkinsi falan kendi taraflarına çekerlerse ve ya onlarında kaidoya karşı bir planı varsa senaryo tekrarı olur. Ayrıca yine ağlak bir kızın piyasaya çıkması iyi değil. Her arcda kendini tekrar etmesi artık bende bıkkınlık yaratıyor. CCnin deney yaptığı çocuklar misali adada tek hasta olan çocuk da o değildir. Kidd'dende serbest kaldığında güçlü olmayan birileriyle vs atması dışında bir numara beklemiyorum. O kadar esir hayatı yaşayıp güçsüz düştükten sonra çıkıp komutan falan indiremez.

BM arcında Bege'nin planıyla hazır olarak beklemesi ve Luffy'lerin bu plana dahil olmasıyla bu senaryo kullanıldı. Şimdide Hawkinsi falan kendi taraflarına çekerlerse ve ya onlarında kaidoya karşı bir planı varsa senaryo tekrarı olur. Ayrıca yine ağlak bir kızın piyasaya çıkması iyi değil. Her arcda kendini tekrar etmesi artık bende bıkkınlık yaratıyor. CCnin deney yaptığı çocuklar misali adada tek hasta olan çocuk da o değildir. Kidd'dende serbest kaldığında güçlü olmayan birileriyle vs atması dışında bir numara beklemiyorum. O kadar esir hayatı yaşayıp güçsüz düştükten sonra çıkıp komutan falan indiremez.
Bege gibi olmaz bence de.Hawkings'te buna benzer başka bir senaryo kullanılabilir. Örneğin ; Hawkings gelip Luffy'i bulur. Kavga ederler hızlıca kaybeder. İlgisini çekebilecek bilgiler verir. Luffy affeder şaşırır Luffy'nin dediğini yapacağını fark ettiğinde kendisinin de Kid'e çaktırmadan yardım edeceğini söyler. Anlaşmaya varırlar.Ağlak kızlar ortaya çıkıyor ancak bu karakterler sonradan kullanılacak diye umuyoruz . Özellikle Vivi ve Shirahoshi bu bakımdan çok önemliler.Yani illaki birileri ağlıyor , Momo olsun başkası olsun fark etmiyor. Bu kişiler sonradan bir araya geleceklerse benim açımdan fark etmez.Kid konusu tamamen muamma gibi şuan. Ağzını açacak hali olsaydı iyiydi bari. İntikam mı isteyecek , kaçmak mı isteyecek , hiç takmayıp Luffy gilin peşine mi takılacak bilemiyorum ama bence Law Luffy ve Kid'in Sabaody arc'ında birlikte savaşmaları anlam kazanabilir. Hatta Law şuan bu işle meşgul olsa şaşırmam ben açıkçası.Kid konusunda bir de yanılmıyorsam Luffy'ye mesajcı olarak gönderilmesi durumu söz konusu olabilir. Bu yüzden Hawkings ile yolları da kesişebilir belki. Henüz çok erken

Lütfü kişilik olarak iyi hoş. Fakat olurda Kidd gereksizini kurtarırsa ortada ittifaktan bahsedilmemeli. Kidd Lütfünün 3.adami olursa olur. Ötesi olmasın. Karizması vs hoş ama çok uzayacak bu ufak olayların işlenmesi ile. Wanodan sonra 1 yol kitabesi kalıyor işin ucunda. Rafteli görmeden ölmeyelim.

Lütfü kişilik olarak iyi hoş. Fakat olurda Kidd gereksizini kurtarırsa ortada ittifaktan bahsedilmemeli. Kidd Lütfünün 3.adami olursa olur. Ötesi olmasın. Karizması vs hoş ama çok uzayacak bu ufak olayların işlenmesi ile. Wanodan sonra 1 yol kitabesi kalıyor işin ucunda. Rafteli görmeden ölmeyelim.
Bana kalırsa Kid en adam gibi adamlardan birisi. Kaido'nun köpeği olmamasından belli bence.Raftel adası da muhtemelen Kayıp Mu adasından orijin alan bir hikaye çıkar :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık