Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] 901. Bölüm ve Sonrası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
901. bölüm ve sonrasında neler olabileceğine dair olası senaryoları şu an itibarıyla aklıma gelen şekliyle kaleme almaya çalıştım. Konu açma gibi bir düşüncem yoktu ama yazdıklarım çok uzayınca bir de giriş yapayım dedim. Biraz dandik giriş oldu.

Ark bitse de bitmese de bu noktadan itibaren ne olacağı ve bizimkilerin nasıl kurtulacağını düşünmemiz lazım. Buna göre:
1. Durum: Ark bitti

Kameralar Morgans aracılığıyla tüm dünyayı göstermeye başlar ve haberlerin yayılmasına ait son sahne Reverie olur. Bu noktada Reverie'de neler gösterileceğini bilmemiz pek mümkün değil elbette. Olasılık çok fazla olduğu için aklıma gelen her şeyi buraya dökmeyeceğim. Devam edecek olursak; Reverie arkının beraberinde Zoro'ların tarafı gösterilir. Onlar da haberleri konuşurlar fakat Morgans yalnızca belirli bir yere kadar anlattığı için devamında neler olup bittiğini bilmezler, telaşlanırlar ve merak içinde ne yapacaklarını düşünürler. Fakat ufukta bizimkilerin gemisi görülür. Bir flashback'le nasıl kaçtıkları anlatılır. (bkz: 807. bölüm) Şimdilik buraya girmiyorum.

2. Durum: Ark bitmedi

1. Senaryo: Gemi battı ve yakalandılar.
Bu durumda sağ salim Wano'ya gidebilmeleri için bir şekilde anlaşma koparabilmeleri gerekir. Bu noktada devreye çark giriyor. Bilindiği üzere çark hileli. Brulee'nin sözlerini hatırlayalım.
Akla bu bölümün şarkısı geliyor değil mi?
Jinbei bizzat bu çarktan korkmuştu. Pedro ve Zepo'ya olanları da biliyoruz. Burada devreye Luffy'nin "şansı" ya da korkusuzluğu devreye girecektir. Pedro'nun gözünü çıkarması Koca Ana'nın hoşuna gidiyor. Kısacası, Koca Ana'nın iki oğlunu öldüresiye döven Luffy çarkı çevirirse sonucunda her halükarda kurtulabilirler.

2. Senaryo
Gemi battı fakat yakalanmadılar. Peki nasıl? Bunu da sonraya bırakıyorum.

3. Senaryo
Gemi batmadı ve yakalanmadılar. Sonra.

Nasıl Kaçtılar?
Bu noktada birbiriyle bağlantılı olabilecek, birbirinin içine dahil olabilecek, yani aynı anda birden fazla durumun içinde bulunabilecek birçok senaryo yazılıp çizilebilir; yazabileceğim en basit haliyle yazmaya çalışacağım.
Eldeki birkaç veriye bakalım.
899. bölümde Carrot, Luffy'i uyandırıyor. Jinbei niye dümeni bırakmış bilemiyorum Altan. Herkes gemide.
900. bölümde Sanji, Jinbei'nin önünde gözükse de bir daha gözükmüyor.

Nami, çizime göre Koca Ana'nın gemisine bakıyor.
Gemi dibimizde. Luffy, bir şeyi gösteriyor. Luffy endişeli, Chopper korku içinde. Brook "Ne yapacağız?" modunda. Nami sanki birine bir şey söylüyor gibi. Jinbei'de ne önüne ne de Luffy'e bakıyor gibi duruyor. Biraz Luffy'e bakıyor gibi ama daha çok Nami'ye bakıyor sanki. Carrot ve Sanji ortalıkta yok. Carrot belki gözlem peşinde en tepede duruyordur fakat Sanji nerede?
Puf.

Ek Bilgiler
Franky'nin hayali.
Dünya'nın en kaliteli ağacından yapılan bir gemi.

Koca Ana'nın gemisindeki karakterlerin dandik bir şekilde ateş ediyor olması. :(

Nami gibi gösterilse de esasında Brook'a vuran yıldırım.

Caesar nerede?
En son 872. bölümde görüldü.

Belki de tüm bu zaman boyunca köpekbalığının içindeydi? Kim bilir.

İhtimaller
  1. Luffy son anda geleceği gördü. Jinbei manevra yaptı kurtuldu.
  2. Luffy geleceği görse de görmese de ortalıkta görünmeyen Sanji, sonunda bir plan uyguladı ve topları karşıladı. Buna ek olarak;
  3. Luffy geleceği görse de görmese de Jinbei bir manevrayla kurtuldu.
  4. Hali hazırda denizin dibine doğru gitmekte olan Güneş Korsanları, bizimkilerin gemisini çekti.
  5. Coup de Burst denizin içine atıldı ve Güneş Korsanları bizimkileri aldı götürdü.
  6. Bizim gemi değil bir başka gemi patladı fakat yukarıdaki olasılıkların kombinasyonuyla kaçtılar.
  7. Bombalar gemiye geldi, gemi bir ölçüde zarar görse de yukarıdaki olasılıklar sayesinde kaçtılar.
  8. Ek: Bu noktada emirleri veren kişi Nami olabilir.
  9. Tüm bunlar tayfa kaçtıktan sonra Koca Ana Korsanlarının zihninin Pudding tarafından değiştirilmiş hali. Yani şu an gördüklerimiz Luffy'ler kaçtıktan sonra bizimkilerin zihninde olup bitenler.
  10. Pastanın güzelliği ve çarka karşı korkusuzca durabilen Luffy sayesinde paçayı kurtarırlar.
  11. Bizimkileri Caesar kurtardı ve yukarıdaki olasılıkların kombinasyonuyla kaçtılar.
  12. ...
İyi güzel hoş da Güneş Korsanları denizin içine girip kurtulmuş olsalar dahi Vinsmoke'lara ne olacak? Aslına bakılırsa Vinsmoke'lar da patlama sonrasında denize ya da gemilerine düşüyor gibiler. Bu arada salyangozların tepkilerine bakmayı unutmayın. :D Yani bir şekilde onlar da kaçmış olabilirler. - Yaralı da olsalar -

Bu noktada Oven'in güç gösterisi ve Vinsmoke'ları öldürmek için yapılan "Walker"lar ve Koca Ana'nın şarkıcı gemisi görünürde kendi işlerine yarıyormuş gibi gözükse de esasında Luffy, Vinsmoke ve Güneş Korsanlarının işine yaramış olabilir.

Fakat burada Judge sorunsalı devreye giriyor. Judge'ın karşısına çıkan kişiler kim? Biri Snack gibi gözüküyor. Herkes kaçsa bile Judge geride kalabilir; en azından geride bırakılabilir. Diğer yandan basit bir mekanizmayla kurtuladabilir. Klon askerleri üzerlerine yığmak gibi. Ancak bu kadar basit bir kurtulma yöntemi ne okuyucuların ne de yazarın işine gelmeyebilir. Bu doğrultuda ark uzayacak gibi gözüküyor.

Bunca zamandır Luffy ve Sanji, Vinsmoke'lara yardım ederken onları geride bırakıp giderler mi? Pek olası değil.

Diğer yandan ark burada biterse ne olur? Bizimkiler öldü sanılıp bir süreliğine büyük bir tehlikeden kurtulmuş olurlar.

Koca Ana'ya ne olacak? Koca Ana, nasıl Sanji, Luffy'i kazanacak dediyse ve nasıl Luffy kazandıysa ve nasıl Koca Ana pastayı yerken gülümseyecek diye düşündüyse ve Koca Ana pastayı yerken nasıl gülümsediyse işte aynı şekilde o pastayı tamamen bitirdikten sonra bayılacak. Bayılma sebebi Semla'yı andıran tat, travma vesaire her şey olabilir.

Koca Ana bayılırsa neler olacak? Burası bizi birçok farklı spekülasyona götürüyor. Örneğin, ruhlar da duracak mı? Ruhlar dağılacak mı? Aldığı canlar geri dönecek mi? Bu şekilde Pedro da dahil olmak üzere birçok kişi kurtulacak mı? Yoksa bayılsa dahi hiçbir şey olmayacak mı?

Ben aklıma gelen ayrıntıları bir araya toplayıp kabataslak bir konu açmaya çalıştım. Artık bu noktadan itibaren gerisi sizlere kalmış. Dilerseniz tartışabilir dilerseniz burayı içerisinden çalı topağı geçen bir konu olarak bırakabilirsiniz.

Not: Eminim daha olası ya da çarpıcı senaryolar üretilebilir. Bu konu yalnızca sıkıştırılmış bir beyzbol topu. Sopayı alıp istediğiniz yere fırlatın. Yani, kendi senaryolarınızı üretin.

Son düzenleme:
Her şey güzel tamam da judge snack ve yandaşı tarafından nasıl kurtarılacak ?

Arc bitiminde bize bilinmeyen yüzler göstermesi biraz garip geldi arc bitiyorsa neden yeni karakterler soktu işin içine ve neden yüzlerini göstermedi ? Arc az birşey uzarsa şaşırmam açıkçası.

Her şey güzel tamam da judge snack ve yandaşı tarafından nasıl kurtarılacak ?

Arc bitiminde bize bilinmeyen yüzler göstermesi biraz garip geldi arc bitiyorsa neden yeni karakterler soktu işin içine ve neden yüzlerini göstermedi ? Arc az birşey uzarsa şaşırmam açıkçası.
Hah. Bir şeyi unuttum diyordum. Judge'ı ekleyeyim.

Ben bu son patlamada Ceaser'in parmağı olduğunu düşünüyorum. Mangaka baya unutturdu onu çünkü .Ceaser fake bir patlama yaratıp Luffy'leri o karmaşadan kaçırmış gibi geliyor bana.Konu içinde eline sağlık dostum.

Önce 7 sonra 4 olur. Koca Ana, yakalayıp çarkı çevirtir toplam 300 yıl emcükler yollar. Yada Carmel, Linlin'i kontrol eder, tüm öncelikler bir anda değişir ve gidişat bizimkilere yarar.

İlk senaryonu epey beğendim. Hatta belki Ana anlaşma olarak Sanji'yi esir alır. Wano Sanjisiz bir arc olur. Sonra Luffy Ana'yı devirmek için gelir.
Zihnine sağlık.

İlk senaryonu epey beğendim. Hatta belki Ana anlaşma olarak Sanji'yi esir alır. Wano Sanjisiz bir arc olur. Sonra Luffy Ana'yı devirmek için gelir.
Zihnine sağlık.
Kimliğini bırakmak gibi olur öyle. :D İyice söverler fakat mümkün. Ayrıca Vinsmoke'lar teknolojilerini verip kurtulurlar. BM'nin istediği olmuş olur.

son sahnedeki yere düşmüş tayfa bayrağı üzerinden konuşayım,

bayrak, bir tayfanın her şeyi desek yeridir. hele ki luffy gibi bir karakter bence bayrağa epey önem veriyordur. bunun örneklerini görmüştük yanılmıyorsam: (filler bir arcta, buzullarda yaşayan ısınma meyvesine sahip bir herifin olduğu bölümde galiba, yine bayrağı çalınıyordu bizimkilerin :D) dolayısıyla bayrağı, onurlarını geri almak adına yine bir savaşa girişmeleri muhtemel.

bundan sonra kilit soru şu: sanji'nin yaptığı pastadaki müthiş lezzetin optimistik bir etkisi olur mu acaba, merhamet gösterme baabında (?)

neyse savaşa girdiler diyelim, savaş sırasında ne oluur, bm içlerinden geçer tabii ki. bana kalırsa esir alınırlar. sonra linlin'in meşhur çarkı döner.

çarktan sonra ne olur kestiremiyorum ama.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık