Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 891: Bana İnanıyorlar

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    198
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hocam batırmadan bitir şu seriyi gözünü seveyim.

Bırak işte dövüyosa Luffy dövsün, yarıda kalıyosa kalsın. Pasta napacaksa olsun bitsin, sonunda ne haber çıkıyosa , bigmomı kim indiriyosa indirsin. Bu kadar uzayacak ne var ben anlam veremiyorum.

Sadece yonkou gücünü göstermek için böyle bir arc tasarladın. Sanjiyi olduğu gibi hiç ettin. Tayfanın yarısı 2 senedir yok. Mfden beri bir tane dandik balık adam bir tane de shibukai ile 4 senede kapıştırdın. Adamların 5 saati gerçek hayatta 5 ay sürüyor.

Ben demiyorum ki seri kötü vs. Düzgünce çiz kardeşim şunu çok mu zor. Brook vs Bm bile 1 sene önce olmus bana daha dün gibi geliyor. O kadar yavaş. Parası neyse verelim de bitsin bu zulum.

Pasta konusu daha fazla uzamayacak en azından onu öğrendik. 2-3 bölümde o mesele biter (zehirli mi diye tartışacaklar falan).

Luffy tarafına diyecek laf bulamıyorum artık. tek taraflı bi dövüş nasıl 9 saat sürer anlayamıyorum. Luffy kaçtıktan sonra yemek yiyip yarım saat uyumuş olsaydı bari.

Katakuri sırtın yere değmesi konusunda bu bölümde de konuştu baya. Bu konuda takıntılı olmasa bu kadar saçmalıktan sonra luffy kesin kazanacak derdim.

Yeni kızın tanıtımıyla ilgili de bir yanlışlık olabilir. Öyleyse ciltte düzeltirler.
Yeni kızın tanıtımı ile ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum. Ailede toplam 39 kız var. Pudding'in 35. kız olduğu söylendi. Gördüğümüz üyeler içinde hala çocuk olan dört kişi var. Bunlar kesin olarak Pudding'den küçükler. Bu dört kız çocuğundan sadece Charlotte Anana'yı biliyoruz, diğer üçünün isimleri açıklanmadı. Son gördüğümüz Franpe, bu dört çocuktan küçük olamaz. Yani muhtemelen Pudding'in sırası yanlış yazıldı.

Ben bu Luffy'nin diyalogları tam anlayamıyorum arkadaş, Katakuri'yi yenmeden aynadan çıkabilse çıkacak mı yani? Yoksa illaki yenmesi mi gerekiyor?

Bölüm fena değil. Yalnız Luffy'ı duvara yapıştırdığı sayfada Kata'nın yüzünü tertemiz çizmiş mangaka, yakışmadı. Önceki ve sonraki sayfalar hep yüzünde dövüşün etkileri var.
Bir de Flambe'nin yaşını özellikle belirtmiş resmen, neden böyle bir işe giriştin Oda be? Şimdi çevir kazı yanmasın mı olacak?
Sanırım Oda Chopper içinde bişeyler yapayım diye düşünmüş eyvallah.

Ama bu Flambe nereden çıktı. Baştan beri ayna dünyasındaymış heralde.

Prometheus ananın gerisinde kaldığında karnını doyurmuş sanırım.

Oda tayfa ufak saldırıları atlattı tam Yonkou ciddileşecekken pasta yetişti demeye getirmiş sanırım.
Pro ile Zeus'un konuşmasında geçiyor ama türkçesinde tam belli olmamış. Zeus Pro'ya "Aslında dönüp de kamp/orman ateşini yemeseydin", diyor, yetişirdik manasına. Mangada geçiyor yani Pro'nun ateş yediği.

Ben bu Luffy'nin diyalogları tam anlayamıyorum arkadaş, Katakuri'yi yenmeden aynadan çıkabilse çıkacak mı yani? Yoksa illaki yenmesi mi gerekiyor?

Bölüm fena değil. Yalnız Luffy'ı duvara yapıştırdığı sayfada Kata'nın yüzünü tertemiz çizmiş mangaka, yakışmadı. Önceki ve sonraki sayfalar hep yüzünde dövüşün etkileri var.
Bir de Flambe'nin yaşını özellikle belirtmiş resmen, neden böyle bir işe giriştin Oda be? Şimdi çevir kazı yanmasın mı olacak?

Pro ile Zeus'un konuşmasında geçiyor ama türkçesinde tam belli olmamış. Zeus Pro'ya "Aslında dönüp de kamp/orman ateşini yemeseydin", diyor, yetişirdik manasına. Mangada geçiyor yani Pro'nun ateş yediği.
Evet hocam o kısmı hatırlıyorum ve yanılmıyorsam sen ve Smoker arasında bu konuda ki çeviri sıkıntısı konulmuştu bir belirsizlik vardı bu konuda bu bölüm ile birlikte orada kast edilenin Pro'nun bir şeyler yemesi olduğunu netleşmiş oldu demek istedim.

Hala Luffy’nin bu dövüş sonunda Katakuri’yi tamamen etkisiz hale getireceğini düşünmüyorum. Bence Luffy fan klübü üyelerinin gözü önünde Kata’nın sırtını yere getirip bir süreliğine üstünlük kurmayı başaracak. K.haki konusunda tatmin edici bir gelişim yaşadığı için Ayna Dünyası’ndan kaçacak. Böylece şahitlerin gözü önünde kusursuz olmadığı ortaya çıkan Katakuri de karakter gelişimi yaşayacak.

Yeni kızın tanıtımı ile ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum. Ailede toplam 39 kız var. Pudding'in 35. kız olduğu söylendi. Gördüğümüz üyeler içinde hala çocuk olan dört kişi var. Bunlar kesin olarak Pudding'den küçükler. Bu dört kız çocuğundan sadece Charlotte Anana'yı biliyoruz, diğer üçünün isimleri açıklanmadı. Son gördüğümüz Franpe, bu dört çocuktan küçük olamaz. Yani muhtemelen Pudding'in sırası yanlış yazıldı.
Ya da Sanjiye Mr. Pedo demeye başlıyoruz.

Hala Luffy’nin bu dövüş sonunda Katakuri’yi tamamen etkisiz hale getireceğini düşünmüyorum. Bence Luffy fan klübü üyelerinin gözü önünde Kata’nın sırtını yere getirip bir süreliğine üstünlük kurmayı başaracak. K.haki konusunda tatmin edici bir gelişim yaşadığı için Ayna Dünyası’ndan kaçacak. Böylece şahitlerin gözü önünde kusursuz olmadığı ortaya çıkan Katakuri de karakter gelişimi yaşayacak.
Bu fan durumu ve baştan itibaren Kata'nın vurgulanan kişiliği dediğini haklı çıkarıyor. Durduk yere ayna dünyasında beliren bu fan kardeşin başka bir amacı yok gibi gözüküyor. Kata tam olarak yenilmese de düştüğü durumun etkisini arttırması ve bizi tatmin etmek için çizdi gibi geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık