Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 807: 10 Gün Önce

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    139
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Not bıraktı deniliyor, bana yazılı gibi geldi. :(
Aynen. Yazılıdır sanırım.

Zoro'nun söyleyişi sanki sözlü olarak iletilmesi istenen bir haber mahiyetindeymiş gibi geldi bana. Sanji tayfaya not bırakmış, "onları görünce bizim de yakında geleceğimizi söyleyin" gibi. O yüzden Zoro da "merak etmeyin halleder" diyor. :/

Aynen öyle efenim. Erkek isimlerinin çoğunda zou ou mou falan var yanlış bilmiyorsam.
Nami erkek mi yani :(
O değil de Oda boş yere yapmaz böyle kelime oyunları. Çıkar kokusu.

Zoro'nun söyleyişi sanki sözlü olarak iletilmesi istenen bir haber mahiyetindeymiş gibi geldi bana. Sanji tayfaya not bırakmış, "onları görünce bizim de yakında geleceğimizi söyleyin" gibi. O yüzden Zoro da "merak etmeyin halleder" diyor. :/
Olabilir de. Ama sanki durdurmaya çalıştık olmadı der gibi bi şey şekillendi kafamda Brookun tavrından dolayı. O zaman da sözlü olması daha mantıklı olur. :confused:

Sanji Big Mom'ın gemisinden kaçtıktan sonra zou'ya gelmiş fakat tekrar neden ayrılmış olabilir CC ile birlikte?

807 bölüm yorumu@ (Dikkat panda cevirisi esas alınmıstır :D )

- koshiro işleri büyütmüş, iki tane yancısı var kapak resminde ve dojosuda epey birbirine benzeyen veletle dolmus :D ilginctir, hepsi gelecekteki en büyük kılıcustasını örnek alıyorlar :p

- kinemon, kanjurou ve ete diyen ninjamız bayagı asagı düşmüşler. konusma baloncuklarının oldugu alan denizdeki sunnye epey yakın. ve bugunluk ilerlemeyi kesiyorlar.

- sonra bizimkiler parti yapıyor. tabiki luffyden et, zorodan içki kacmaz. ve mink kabilesi kürkü olan hiç bir hayvanı yemiyormus.

- brook ortaya cıkıyor. brook, sanji için üzgün oldugunu belirtip yüz esprisi yapıyor :( momoyu soruyorlar, onunda minklerle bir sıkıntısı varmıs. şimdi kürkü olan hiç bir seyi yemiyorlar ya, düşünün bakalım kücük bir ejderin kürkü varmıdır ? :D

- brook herkese wanodan veya samuraylardan bahsetmemesini söylüyor. çünkü jack tüm bu yıkımı bir wano savascısı için yapmıs.

- ayrıca, brooku ceset diye cagırınca minkler, zoro, wandanın demek istedigini anlıyor. en basta bahsedilen ceset brookmuymus aman ne ilginc :p ha birde brook bile evlenebilir sanırım...

- chopper, lawı soruyor, lawın ormana gittigini ögreniyoruz. nami, askı sanji için harekete gecmelerini istiyor. ama zoro ve luffy sanijiye güveniyorlar, o yüzden işi yavastan alıyorlar.

- sonra usoppu gecersek, nami 11 günde neler oldugunu anlatmaya baslıyor;

1- önce big mom gemisi, sunnye saldırıyor. big momun gemisinin adı sarkı söyleyenmiş. gemidede bildigimiz üzere pekoms, tamago ve bege varmıs.

2- bizimkiler, sunnynin en önemli özellikleri olan coup de burst ve gaon cannonu kullanamadıkları için savunma yapmıslar.

3- savunmayı saldırıya cevirmişler. atesli gülleleri, brook teknigiyle sogutmus. chopper canavar formunda, cesar aracılıgıyla toplamıs, sanji cesarın gücüyle ates verip aynen geri yollamıs. dikkat edin her yerde ceasar. aylar önce söylemiştim, hatta yılı gecmiştir. bizde hersey var. olmayan sey logia ve balıkadam. işte jinbei ve ceasar yeter bize.

4- daha öncede söyledigim gibi, pekoms ve tamago ezikler, basit birer ayakcılar. o gemide vista olsaydı mesela... kacabilirmiydi bizimkiler diye düşünmek lazım ? begede zaten en ezik nova. çünkü saf güc yok, sadece sayı üstünlügü. tam takım olmuslar.

5- nami, singing ship hasar aldıktan sonra ustaca yagmur yagdırıp sis cıkarıyor ve bizimkilerde kacıyorlar.

6- bizimkiler ertesi gün zouya ulasmıslar, ama bu 10 gün önceki olay. jack ise 2 hafta önce saldırmıs zouya.

7- sanjinin önderliginde, bizimkiler arkada kalan artcı gücleri halletmişler ve chopperda durumu kritik olan herkesi kurtarmıs.

- sonra prensin, yani kralın uyandıgını ögreniyoruz. chopper onuda kurtarmıs. hani su gölgede, köpek gibi görünüyor bana dedigim adam, muhtemelen bu inu prens. ayrıca birde gece kralları varmıs, oda muhtemelen kedi soyundan bir tür. ismi nekoyla baslıyor. neyse işkence gören kopegimiz, bizimkilerle görüsmek istiyor.

- ardından lawın oraya geciyoruz. law tayfasıyla hasret gideriyor. ve ilginctir tayfasındakiler diyorki, kaptan doflamingoyu dövmüşünüz. oda dürüstce diyorki; hayır ben degil, luffy dövdü :p

- son olarak; 17 gün önce jackin saldırısını tanımlıyor wanda. jack, raizouyu istiyor, kendisi bir wano savascısıymıs. nedendir bilinmez , ama bir gercek varki adanın üstünden gecmiş. ve tahmin ettigimiz gibi antik mamut zoanı yemiş. bu meyve aynı drakein meyvesi gibi, ekstra güc katıcaktır ona. sonucta normal bir fille, mamut arasında bile epey güc ve cüsse farkı var. yani 1 ton kilo veya yarım metre boy farkı cok gelmese bile, en azından büyük bir diş farkıda var. yani doflamingonun ne kadar direndiginide düşünürsek... sanırım g4, kaidou öncesi asıl sınavını şimdi vericek. en azından benim düşüncem ve fikrim bu yönde.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık