Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] 3 Kardeş

One Piece evrenine paralel hikayeler yazmak zevkli oluyor. Uzayla ilgili teorisi olan bir arkadaşın konusun görmüştüm dün falan şunu da ben salayım.

Uzay bolşuğunun derinliklerinde zepline benzeyen bir uzay gemisi süzülüyordu. Mürettebatı Xtro adındaki uzay istasyonuna demir atmak için hazırlanıyordu. Bu istasyon uzay korsanları tarafından ele geçirilmiş ve kanunsuz olarak işaretlenmişti. İstasyon, korsanların güzergahları arasında uğrak noktalarından biri olmuş ünlü bir bara ev sahipliği yapmaktaydı. Barın sahibi ve istasyonu yöneten isim ise Yıldırım Corl adında eski bir uzay korsanıydı.

Metal zeplin istasyona yananşıp demir attığında limana ilk olarak hasıp şapkalı genç bir adam ayak bastı. Beyaz tenli, siyah saçlı ve ortalama boylardaydı. Siyah gözleri ve çatık kaşları vardı ama suratındaki gülümsemeden sinirli bir mizacı olmadığı belliydi. Kafasındaki şapka atalarından yadigar kalmış ve kadim sayılacak kadar eski bir maziye sahipti. Babasından ona kalmıştı şapka, babasına da dedesinden, dedesine de onun babasından kalmıştı. Büyük büyük dedelerine kadar uzanıyordu hikayesi. Hepsinin ortak noktası imkansız denen maceralara atılmak ve efsane denilen hikayelerin peşinden gitmekti. Bu yüzden aile adları zamanla Hayalperestler olmuştu ve bu şekilde anılmaya başlamışlardı. Hasırdan şapkanın şuanki sahibi de Hayalperest Mork'dan başkası değildi.

Mork'un ardından geminin mürettebatı inmeye başladı. Hepsinin rengi atmıştı, hayattan bezmiş bir halleri vardı. Mork'un peşinden uzun yolculuklara sürüklenirken yaşam enerjilerini tüketmişlerdi. Asırlar boyunca boş bir akıntıda sürüklenmişlerdi sanki. Durakladıkları için her biri inandıkları tanrılara dua ediyordu. Hepsi bu istasyona ilk defa uğramışlardı. Mork yolculukları sırasında namını duydukları barı görmek için sabırsızdı. O sırada kambur ve kısa bir adam onlara sokuldu, bu limandan sorumlu adamdı. Mork ve tayfasını nezaketle karşıladıktan sonra, limana demirledikleri gemileri için bir çeyrek kairoseki uzay parasını ücret olarak onlardan aldı.

Adımları onları bara yaklaştırdıkça gürültüler de yükselmeye başlıyordu. İçeri girdiklerindeyse kimse onları farketmemişti, herkes içip eğleniyor ve yüksek sesli kahkahalar atıyordu. Kendilerine cam kenarında bir masa bulup oturdular ve gelen kadından rom sipariş ettiler. Mork heyecanla dijital haritasını belindeki kemerden çıkarmıştı. Her yeni bir istasyon ve gezegen keşfettiklerinde yaptığı şeyi yapıyordu, büyük veri tabanına onların kordinatlarını giriyordu. Bilinen uzay haritaları tüm evreni kaplamamaktaydı. Onun taşıdığı harita kendi atalarından kalmaydı, hepsi çıktığı gezintilerde keşfettikleri dünyaları birer birer üzerine işlemişti. Bu bir gelenekti ve hepsi tek bir hedefin izindeydi "Büyük Mavi Gezegen". Bu harita da bir yapboz görevi görüyordu. Bir nevi bıraktıkları ayak izleriydi. Neredeyse binlerce bilinmeyen gezegen keşfetmişlerid ama hala Büyük Mavi Gezegen'i bulamamışlardı. Bunu başarmayı Mork kafaya koymuştu. Atalarının yapamadıklarını başaracaktı.

Romları masaya geldiğinde tüm tayfa çakır keyiflik peşindeyken Mork etraftaki insanlara o meraklı sorularını yöneltmeye başlamıştı bile. Tüm tayfanın yüzü düşmeye başlamıştı. Biraz kafa dinlemek istiyorlardı ama yine kaptanları herkese kendilerini küçük düşürtecekti. Onlar bunları düşünürken kalabalık kahkaha atmaya başlamıştı, herkes Büyük Mavi Gezegen hikayesine gülüyordu ve Mork'u deli olmakla itham ediyorlardı. Mork gülenleri aldırış etmeden oranın gerçek olduğunda ısrar ediyordu, anlaşılan burada da kimse orası hakkında bilgi sahibi değildi.

Yükselen seslerden biri Mork'un sinirlerini tepesine çıkarmıştı. "Mavi gezegen mi? Öyle bir yalana ancak bir aptal inanır". Bu laf onu çıldırtmaya yeterdi çünkü tüm ataları hayatlarını bu yalan dedikleri hikayenin peşinde geçirmişti. Aslında orayı keşfeden ilk ve tek kişi de Mork'un büyük büyük dedelerindendi. İlk Hayalperest Klork. Klork çıktığı uzun bir yolculuktan sonra yurduna geri döndüğünde bu mavi gezegenle ilgili hikayelerini anlatmaya başlamıştı. Bu efsane kısa sürede tüm yurda yayılmıştı hatta. Tabii kimse bu hikayeye inanmayı seçmemişti, hatta kendi kanından bazı akrabaları bile gülünç bulmuştu Klork'un anlattıklarını. Sınırsız kaynaklar ve bolluk içinde bir dünyadan bahsediyordu Klork. Yurtları yetersiz kaynaklar yüzünden yıllardır savaşlar içinde olduğundan bu onlar için bir cennet sayılırdı. Klork için bu cennet dünya belkide tüm savaşları bitirebilecek zenginlikteydi. O zamanlar teknoloji şimdiki gibi ileri değildi ve yöneticiler kaynaklarını böyle deli saçması bir hikaye için harcamayı göze almamıştı. Zamanla bu hikayeler de birer peri masalı yerini almış ve unutulmaya başlamıştı. Tek unutmayan kişiler ise Klork'un torunları olmuştu. Mavi gezegeni keşfedip tüm herkesin yanıldığını, dedelerinin yalancı olmadığını kanıtlayacaklardı.
One piece : Bir Uzay macerası...

Teori sadece başlık olarak koydum yoksa tamamen sallamasayon. Eğlence amaçlı yazdım. Sizde eğlendiyseniz ne mutlu.

Uzay hikayesi de çok güzel olmuş. Bu aralar harry Potterin yan hikayelerine sardım oradan eğlence için deneyeyim dedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık