Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] 3-gatsu (Sangatsu) no Lion (Anime)

Temel Bilgiler

İngilizce adı: March comes in like a lion

MAL Puanı: İlk sezon 8.44, İkinci sezon 9,02

Durumu: Devam ediyor

Tür: Dram, Slice of Life, Psikoloji, Oyun(Shogi)

Açıklama

Konuya nasıl girsem bilmiyorum, Rei Kiriyama karakteri kadar kendisiyle çatışan, mücadele eden başka bir karakter tanımıyorum çünkü. Hikaye ailesini kaybetmiş üç kız kardeş(Hina, Momo, Akari) ve yalnız başına yaşayan Rei Kiriyama'yı konu alıyor. Rei Kirayama, orta okulda profesyonel olmuş, başarılı bir Shogi oyuncusu. Henüz 17 yaşında. Hayatta tek tutunduğu şey Shogi diyebiliriz. Başarılı olduğu tek alan o, okuluna zoraki devam ediyor. Kendi ayakları üzerinde durabildiğini göstermek için evi terk edip başka bir şehirde yaşamaya başlıyor. Üvey ailesi ile arası her zaman karışık.

Rei Kiriyama'nın hayatı Shogi demiştik, fakat Kiriyama Shogi'yi esasında sevmiyor. Shogi'ye mecbur kalıyor. Zorbalık ve yalnızlıkla geçen çocukluk, ailesini yitirmesi sonucu Shogi ve kendisiyle baş başa kalıyor. Her zaman kendisiyle mücadele halinde.

Fakat hayatında her şey kötü gitmiyor, çünkü ona çok iyi davranan insanlar var. Okulda onu asla yalnız bırakmayan hocası, Shogi'den rakibi Nikaidou ve bulunduğu semtte oturan üç fakir kız kardeş. Bu üç kız kardeş Rei'nin asla sahip olamadığı ne varsa onu temsil ediyor.

Kendi yorumum;

Oldukça sıcak, her yönüyle kalite kokan bir seri. Türünün en iyi örneklerinden. Müzikleri tam sanat eseri.

Şunu şöyle bırakayım.

Shogi nedir ne değildir öğrenilip izlerse alınan keyif beşe katlanır sanırım. Bende ileri seviye satranç öğrenme isteği uyandırdı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık