Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] 20th Century Boys

Kenji çocukluğunda Rock'n roll yıldızı olma ve Dünya'yı kurtarma hayalleri kurmuş, market işletmeciliği yapan sıradan biridir. Bir gün peşpeşe garip olaylar olmaya başlar. Kenji, çocukluk arkadaşlarından birinin esrarengiz intiharının ardından olayların kendi çocukluk anılarıyla bağlantılı olduğunu fark eder. Kenji'nin daha çocukken oluşturduğu bir sembolü kullanan ve kendisine Tomodachi (Arkadaş) diyen bir tarikat lideri ortaya çıkmıştır ve dünyayı yok etmeye çalışmaktadır. Tomodachi'yi durdurup dünyayı kurtarabilecek tek kişi ise Kenji'dir.

Tanıtım yazısı: Manga-TR

Çoğunuzun bildiği, en azından adını duyduğu bir seridir. Mugen no Juunin'in bitmesi üzerine, yeni seri arayışlarına girmiştim. Önce çevirisi 17. bölümde bırakılmış olan Monster serisini düşündüm. Ancak hem kaliteli scan olmaması, hem de serinin mangasına bire bir uyarlanmış animesinin bulunmasından dolayı vazgeçtim. Tüm çevrelerce en iyi mangalardan biri olduğunu duyduğum bu serinin yarım kaldığını öğrenince hem Urasawa'nın bir serisini daha nihayete erdirmek, hem de böyle sağlam bir manganın çevrilmesine vesile olmak için bu seriye başlamaya karar verdim. Çevirisine kaldığı yerden, yani 137. bölümden başlayacağım. Mnaki ziyadesiyle sağlam bir iş yapmış zaten. Üzerine yeniden çevirmeye gerek yok. Mangayı bilmeyen arkadaşlar için aldığı ödülleri yazayım, kafalarında bir fikir oluşur böylece.

- 25. Kodansha Manga Ödülleri, En İyi Manga
- 6. Japonya Medya Sanatları Ödülleri, Konu Mükemmeliği Ödülü
- 48. Shogakukan Manga Ödülleri, genel kategoride bir ödül almış.
- 2008 yılında senenin en iyi mangası olarak Seiun Ödülü'nü kazanmış.

Gereğinden fazla uzatılmış bir manga olduğunu düşünüyorum aslında. Ana karakter değiştikten sonra Billy Bat'teki etkiyi yaratamadı bence. Tabi çevirisi yarım kaldığı için ilerisini bilemiyorum. Sıçramalar olmuştur belki hikayede. Urasawa Naoki elinden çıktığı için sıçramalar kesin olmuştur bile denebilir. Ama son haliyle o kadar uzatılmaması gereken bir seri gibi duruyordu. Konuşmalar uzun ve balonlar dolu dolu. O yüzden çevirisini senin aldığına sevindim. Altından kalkabilecek birinin alması güzel oldu. Editleyecek arkadaşa da kolay gelsin.

Edit: Bu arada 21CB'yi de çevirecek misin?

Kolay gelsin hocam. Bir ara başlayabilirim umarım. Bu arada Kingdom yine sonraki sefere sanırım. :D

Zamanında, Türkçeye çevrilen bütün bölümlerini okumuştum, hemde kısa sürede. Bir kaptırmışım gidiyorum, yani sürükleyiciydi beni bağlamıştı mangası:fool:İyi olur türkçeye kazandırılması, çevirmen ve editleyenlere şimdiden kolay gelsin:respect:

Edit = Monster'i anımsatmıştı bana:D

Son düzenleme:
Gereğinden fazla uzatılmış bir manga olduğunu düşünüyorum aslında. Ana karakter değiştikten sonra Billy Bat'teki etkiyi yaratamadı bence. Tabi çevirisi yarım kaldığı için ilerisini bilemiyorum. Sıçramalar olmuştur belki hikayede. Urasawa Naoki elinden çıktığı için sıçramalar kesin olmuştur bile denebilir. Ama son haliyle o kadar uzatılmaması gereken bir seri gibi duruyordu. Konuşmalar uzun ve balonlar dolu dolu. O yüzden çevirisini senin aldığına sevindim. Altından kalkabilecek birinin alması güzel oldu. Editleyecek arkadaşa da kolay gelsin.

Edit: Bu arada 21CB'yi de çevirecek misin?
Muhtelemen.

Okumak istediğim bir seriydi ama çevirisi tam olmadığı için başlamamıştım. Billy bat'ten sonra başlayacağım okumaya.

Zamanında, Türkçeye çevrilen bütün bölümlerini okumuştum, hemde kısa sürede. Bir kaptırmışım gidiyorum, yani sürükleyiciydi beni bağlamıştı mangası:fool:İyi olur türkçeye kazandırılması, çevirmen ve editleyenlere şimdiden kolay gelsin:respect:

Edit = Monster'i anımsatmıştı bana:D
Aynı yazar değil mi Monster ile ?

Bu arada harbiden güzel manga ama son bölümleri çok Sy-Fy bağlıyor ya :D ama çocukluk olayları müthiş :good:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık