Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

12 Eylül 1980 Bir Darbenin Anatomisi (VOL.2)

Kontrgerilla yazısı umarım izin alır. Apocular ile ilgili spekülasyonlar bulunduğu için sormuştum. Aponun eşinin babasının eski mit müsteşarı olma durumu. Askeri lojmanda saklanması gibi bir sürü şey var ortada.Ne kadarı doğru ne kadarı yanlış. Biraz da bu spekülasyonlardan ötürü merak ettim. Siz ne düşünüyorsunuz yada güvendiğiniz kaynaklar neler söylüyor diye sormak istemiştim.
Edit: Konu fazla kirlenmesin. Konu ile alakalı düşüncelerinizi zamanı geldiğinde yazarsanız okuyacağım.:sapkali:

düşüncelerimin çok önemi yok.

Biraz da bu spekülasyonlardan ötürü merak ettim.
sonuç olarak sizin de yazdığınız mesajda belirttiğiniz gibi bu konu bir spekülasyondan ibaret. herhangi bir şekilde elimizde kanıt niteliği taşıyan evrak veya beyanat olmadığı sürece bu tür konular komplo teorisi olarak kalacaktır.

açıkçası bu tür konulara hakim olan kaynaklarım var. ama karşı karşıya geldiğimizde veya yazıştığımız da ne ben onlara bu soruyu sorarım, nede ben sorsam dahi onlar buna cevap verir. çünkü bahsettiğimiz meseleler çok derinlere iniyor ve derinlere inmeye kalkarsak işin içinden çıkmayız. o yüzden olayı tarihin akışına ve zamana bırakmak daha doğru olacaktır. nasıl 1. dünya savaşı veya 2. dünya savaşı sonrası yaşanan olayları devletlerin gizli belgeleri açıklandıkça biliyorsak, ilerleyen zamanda da bu konular açığa çıkacaktır. ZAMAN HER ŞEYİN İLACIDIR. bu ilaç acı olsa dahi gerçekler ortaya illaki o şekilde veya bu şekilde ortaya çıkacaktır.

düşüncelerimin çok önemi yok.

sonuç olarak sizin de yazdığınız mesajda belirttiğiniz gibi bu konu bir spekülasyondan ibaret. herhangi bir şekilde elimizde kanıt niteliği taşıyan evrak veya beyanat olmadığı sürece bu tür konular komplo teorisi olarak kalacaktır.

açıkçası bu tür konulara hakim olan kaynaklarım var. ama karşı karşıya geldiğimizde veya yazıştığımız da ne ben onlara bu soruyu sorarım, nede ben sorsam dahi onlar buna cevap verir. çünkü bahsettiğimiz meseleler çok derinlere iniyor ve derinlere inmeye kalkarsak işin içinden çıkmayız. o yüzden olayı tarihin akışına ve zamana bırakmak daha doğru olacaktır. nasıl 1. dünya savaşı veya 2. dünya savaşı sonrası yaşanan olayları devletlerin gizli belgeleri açıklandıkça biliyorsak, ilerleyen zamanda da bu konular açığa çıkacaktır. ZAMAN HER ŞEYİN İLACIDIR. bu ilaç acı olsa dahi gerçekler ortaya illaki o şekilde veya bu şekilde ortaya çıkacaktır.
+1
Gerçeklerin elbet gün yüzüne çıkmak gibi bir kötü huyu var sanırım.

bize de beklemekten başka çare kalmıyor değil mi? :) ancak teknoloji çok hızlı ilerliyor. belki bu bekleme uzun sürmez! yani torunlarımıza kalmadan olayların iç yüzünü inşallah öğreniriz.
Ben de öyle umuyorum fakat enteresan bir tarih algısı oluşmaya başladı toplumda. Bu da haliyle tarihçilere olan güveni zedeliyor şuan için :)

Ben de öyle umuyorum fakat enteresan bir tarih algısı oluşmaya başladı toplumda. Bu da haliyle tarihçilere olan güveni zedeliyor şuan için :)
Kutuplaşma neticesinde insanlar kendisine yakın hissettiği tarihçinin dediklerine inanmaya başladı. Tabiki bunu gören bazılarında tamamen stada oynayarak inananların duymak istediklerini söylüyor. Bu cihetle, takip edilmesi gereken tarihçiler herkez tarafından malum. Kısaca soytarı ile esas oğlanı iyi ayırmak lazım. Burada isim zikretmeden bu kadarını açıklayabiliyorum. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık