Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

12 Eylül 1980 Bir Darbenin Anatomisi (VOL.1)

@Zero-X Bu arada ilk mesajımda emeğine gölge düşürmemek için belirtmedim ama dahi anlamındaki -de -da'ların yazımı konusunda hatalar var yazıda, ikinci bölümde daha dikkatli olursan okunabilirlik de artar diye düşünüyorum :sapkali:

Suistimalden kastınız nedir anlayamadım. Ancak 80 darbesi için o günlerde her kesim bu darbe yapılmalıydı veya iyiki yapıldı derken. Yakın zamanda darbeyi yapanlar yargılandı. Ben size şunu sormak isterim. Ne değişti de ve darbe iyiki yapıldı diyenler şimdi darbeyi yapanları yargıladı? İşte sormamız gereken en temel soru bu... Darbe kötüdür. amma ve lakin demokrasiyi kendine göre yontuyorsan darbeden daha kötü birşey yapıyorsun demektir. Bunun sonucu olarakta o yaptığının arkasından darbe gelir. Buna en iyi örnek ise 61 darbesidir.

Peki Halk neden buna ses çıkarmadı. Günümüz gözüyle bakmadan konuşacak olursak, halk her zaman "asker en iyisini bilir ve en iyisini yapar." diyordu.
Son 30 yılda ordudaki yapılanmalara bakarsanız ne demek istediğim biraz daha anlaşılır hale gelecektir. 2. ve 3. yazınızı büyük bir ilgiyle beklediğimi belirterek çok keyif aldığım bu sohbeti M.Kamal Atatürk'ün çok sevdiğim bir sözü ile sonlandırmak istiyorum. ''Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru ve en gerçek tarikat, uygarlık tarikatıdır''
İyi günler:sapkali:

Yazılan olayların çoğunluğunu daha önceden birçok kez okumuş olmama rağmen üslubun akıcılığından mıdır nedir yine de bir çırpıda okudum. Paylaşım için teşekkürler.
Güzel sözleriniz ve teveccühünüz için teşekkür ederim. yazının devamında görüşmek dileğiyle...

@Zero-X Bu arada ilk mesajımda emeğine gölge düşürmemek için belirtmedim ama dahi anlamındaki -de -da'ların yazımı konusunda hatalar var yazıda, ikinci bölümde daha dikkatli olursan okunabilirlik de artar diye düşünüyorum :sapkali:
Uyarılarınızı elimden geldiği kadarıyla dikkate alarak diğer paylaşımlarım da düzeltmeye çalışırım. ancak takdir edersiniz ki yazının bir hayli uzun olmasından dolayı bazı imla hataları gözden kaçabiliyor. bu cihetle; anlayışınıza sığındığımı belirtmeden geçemeyeceğim. :bilmem:

Son 30 yılda ordudaki yapılanmalara bakarsanız ne demek istediğim biraz daha anlaşılır hale gelecektir. 2. ve 3. yazınızı büyük bir ilgiyle beklediğimi belirterek çok keyif aldığım bu sohbeti M.Kamal Atatürk'ün çok sevdiğim bir sözü ile sonlandırmak istiyorum. ''Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru ve en gerçek tarikat, uygarlık tarikatıdır''
İyi günler:sapkali:

Benim de keyif aldığım bu söyleşi için size teşekkür etmek istiyorum. görüşmek dileğiyle.

sevgiler ve saygılar...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık