Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

0 ve 1 Nedir?

Evet matematik ve felsefe üzerine çok kafa patlattığım zamanlarda bu konu üzerine derinlemesine düşünmüştüm. Sonra deist olduğum bir dönemde aklıma Allah 1dir tabiri gelmişti. Ondan sonra neden bu cümle böyle kullanılıyordu derken inanmaya başlamıştım. Onca popüler din alimi fasafiso geliyorken Gazali ile tanışmıştım. İmajinal sayılar ve varlık felsefesi ile ilgili bir yazı karalayacağım bi ara. Bu anıyıda paylaşayım dedim.

onu anladım da yine çok farklı değiliz askfjfls
lütfen, bekliyorum.
Doğru diyosun. Sana gelsin o zaman. :(

Evet matematik ve felsefe üzerine çok kafa patlattığım zamanlarda bu konu üzerine derinlemesine düşünmüştüm. Sonra deist olduğum bir dönemde aklıma Allah 1dir tabiri gelmişti. Ondan sonra neden bu cümle böyle kullanılıyordu derken inanmaya başlamıştım. Onca popüler din alimi fasafiso geliyorken Gazali ile tanışmıştım. İmajinal sayılar ve varlık felsefesi ile ilgili bir yazı karalayacağım bi ara. Bu anıyıda paylaşayım dedim.
Ben bağlantı kuramadım açıkçası ama farklı bi bakış açısı gerçekten.:good:

eyvah gazali kartı geldi. şu konudan neden allah birdire bağladın reyiz tekilliğe mi uğradın bir ve sıfırdan, varlık ve yokluktan. gazali tehlikeli başkan, yüzlerce yıllık yanılgıları lütfen tekrarlamayalım

eyvah gazali kartı geldi. şu konudan neden allah birdire bağladın reyiz tekilliğe mi uğradın bir ve sıfırdan, varlık ve yokluktan. gazali tehlikeli başkan, yüzlerce yıllık yanılgıları lütfen tekrarlamayalım
Yok ya öyle değil aslında. Bir temel husus yüzünden linçleniyor. Serbest çağrışım yapmıştı bu konu bende bilmiyorum. Ama sanıldığı üzerine anti realist olaylara şimdilik rastlamadım.

Boole ve Leibniz'i vb. düşününce bilgisayar yüzyılların birikimi. 3-5 ders ile basit bilgisayarlar yapılır ama o temelleri atmak asıl mesele.
Son yarım yüzyıl ise o 0 ve 1 sinyallerini optimum şekilde işlemek üzerine kurulu. Bu konuları 3-5 ders ile anlayamazsınız ama anlayan çok insan var Intel gibi şirketlerde.
Kısacası ilk kişilerin buldukları günümüzün tersi şekilde anlaması kolay ama keşfetmesi zor bilgilerdi. Bu sebeple binlerce yıldır bekledik ve şu an gelişim çok hızlı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık