Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Büyük bir beklentiyle izlememiştim ve keyif almıştım aynısı kitabı için de geçerli. Aralarında pek fark yok sadece sonları epey farklı o kadar. İkisi de 6-7 arası.
Ben kitabı okumadan zevk aldım. Sanırım tek farkı filmdeki sonun eksik olmasıymış.
Okumana gerek yok ya. Ben zevk almıştım. Farklı bir film sadece.
Film'den almam gereken bir mesaj var mı? Ya da bize neyi gösterdiler? Ne bileyim film izlerken genelde bi mesaj beklerim ya da bi kurgu falan. Neyi temsil ediyor neye gönderme yapıyor cidden ya bir şeylerin farkında değilim ya da kendi kurgusunu ve hayal dünyasını esere yansıtmışlar.
Kötü alışkanlıkları olan birinin sonrasında hapse düşüp aynı tarz kötülüklere maruz kalması biraz banel geldi bana.

Film'den almam gereken bir mesaj var mı? Ya da bize neyi gösterdiler? Ne bileyim film izlerken genelde bi mesaj beklerim ya da bi kurgu falan. Neyi temsil ediyor neye gönderme yapıyor cidden ya bir şeylerin farkında değilim ya da kendi kurgusunu ve hayal dünyasını esere yansıtmışlar.
Kötü alışkanlıkları olan birinin sonrasında hapse düşüp aynı tarz kötülüklere maruz kalması biraz banel geldi bana.
Sen başka şey beklemişsin. Sıradışı hikayesinin ve anlatım tarzının(yani yönetmenlik) ön plana çıktığı bir yapım bence. Bir mesaj yok.

Ya şimdi belli başlı bazı yönetmenler var film çekiyorlar ama bunlarda önemli olan mesaj değil de çekim tarzı falan oluyor. Kubrick, Tarantino falan. Yani internette övenler bu yanlarını övüyor. Ben çok sevmiyorum bu tarz filmleri.

Kubrick üstat olabilir ama 2001 space Odyssey hariç filmleri ortalama izleyiciler için biraz sıkıcı.

Hangover güzeldir komikti ama 3 tane kızda vardı yanımda biraz sıkıntı oldu o bakımdan. Çıplaklık ve Bel altı espiri baya bulunuyordu. Ama öneririm erkek erkeğe gayet izlenebilecek komik bir film

The Gold Rush (1925)

Charlie Chaplin'in daha önce izlediğim tüm filmleri gibi bu filmi de çok sevdim.Sinemanın asıl olayının görsellik olduğunu ve her şeyin sözlerle anlatılamayacağını Chaplin çok güzel farkettiriyor insana.Her filminde olduğu gibi bu filmden de çıkarılacak çok güzel hayat dersleri var.

Doctor Sleep
Vakit öldürmek için güzel bence 10/7.5
Cinnet filminin ikincisiymiş bitirdikten sonra öğrendim sonra birincisini izledim anca yarım saat dayanabildim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık