Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Yüzüklerin Efendisi yüzük kardeşliği.

Kitabını okumuştum yüzük kardeşliğinin ama filmi bugün bitirdim.

Ben Tolkien'in ilk olmasına saygı duymakla beraber en tepeye koymuyorum serisini.

Caz müziğin, bir kaç katlı, kırmızı tuğlalı, grand operanın girişinin minyatürü boyutunda tenteli, önünde kalabalıkçıkların olduğu, bir kat aşağıya dar merdivenlerden inilen ama amacı daha önce depo olup da şimdilerde kendini bu rayiçlerde amorti eden grupların sahnesine davet ediyor. Joe'nun müzik öğretmenliğinden o dar merdivenleri inişinin bir yükseliş olarak anlatıldığı, imgesel güzel bir animasyon.

Animasyon ve kompozisyon kalitesi; A.

Muhtemelen Oscar'ın en iddialı adayı olur.

Son düzenleme:
Elma ile armudu karşılaştırmaya çalışma :D

Çok eski, çok yeni, veya yerli olmayan, 1. genresı savaş olan, Full Metal Jacket (1987) ile karşılaştırılabilecek filmler, +-10 yıl civarındakiler yani :
The Deer Hunter (1978)
Apocalypse Now (1979)
Platoon (1986)
Saving Private Ryan (1998)
Ben onu bunu annamam iyi mi değil mi yorma beni :artiz:

film kafa yormayan nadir bilimkurgu filmlerinden yakın gelecekte geçiyor kendisi gibi astronot olan babasının uzayda kaybolmasından bir süre sonra babasının ölmediği ve dünyayı zor durumda bırakan şeyler yaptığı söylenerek uzaya yollanan bir adamı anlatıyor başlarda bolca insan tanıyoruz ve evren tanıtılıyor ama filmin devamında neredeyse başrol ve 1-2 kışı dışında insan görmüyoruz film tamamen karakter gelişimine odaklı ve filmi izlerken istediğiniz ve anlık mutlu olacağınız hiçbir şey yok yarattıkları harika evren için 7/10 veririm insanların uzayda da dünyada yaptıklarının aynısı yapması evreni hoş kılıyor evrenle alakalı hoşuma giden diğer şeyler ıse ay teröristleri ve uzaydaki maymun filme tat katmış

Son düzenleme:
Videodrome

Sıradışı, kaliteli filmdi. Ara ara Lost Highway tadı aldım. Filmde geçen şu cümle filmi çok güzel özetliyor "Televizyon ekranı zihin gözümüzün retinası haline gelmiştir."
Max Renn, sahibi olduğu ufak bir televizyon kanalında seks ve şiddet içerikli programlar yayınlayarak mümkün olduğunca basit ve efektif bir şekilde reytinglerini arttırmak istiyordur. Bir gün, yardımcısı, video korsanı Harlan, sayesinde Videodrome isimli bir korsan yayına rastlar. Videodrome denen program son derece basit, ucuz, tek bir odada geçen bir dizi seks, şiddet ve işkence görüntüsünden başka birşey değildir. Televizyon dünyasında yeni bir furya yakaladığını düşünen Max, korsan olarak indirdiği bu kasetleri izlemeye başlar ve programın kaynağını arar. Çok yakında bir dizi halüsinasyon ve karanlık olay hayatını kabusa çevirmeye başlar. Kabus ve gerçeklik arasındaki sınır kayboldukça, Max de kendini fantazyanın sınırlarında bir maceranın içinde bulur.

Rashomon
Rashômon'da ormanda tesadüf eseri bir adamın kanlar içerisindeki cesedi fark edilir. Adamın, olayın başka bir faili olan karısı da tecavüze uğramıştır. Bu olayın şahidi olan yalnızca üç kişi vardır... Bunlardan biri bir gezgindir, diğeri bir oduncudur, sonuncusu ise bir hayduttur. Artık geriye her birinin hikayesini ayrı ayrı dinlemek kalmıştır. Ancak tüm bu hikayeler birbiriyle çelişmekte ve olaya dair bulanık olmayan bilgiler verememektedirler. Aralarından birisi kesin olarak gerçeği anlatmamaktadır; ancak bu hangisidir?

İlginç bir filmdi.Çekim yılı düşünülünce o yıllara göre başarılı olduğu da söylenebilir.Filmin vermek istediği güçlü mesaj hoşuma gitti :gamyon:

Mother!
Şehir ve insanlardan uzakta, kendi halinde bir hayatı olan bir kadın (Jennifer Lawrence) ve eşinin (Javier Bardem) sakin hayatı, eve gelip yerleşen gizemli bir çiftten sonra hiçbir şekilde eskisi gibi olmayacaktır.

Mükemmel bir kadro ve efsane oyunculuklarla gayet güzel bir filmdi.Javier Bardem yine döktürmüş.Film ilk dakikasından son dakikasına kadar gerilim dozunu hep koruyor.Gerilim filmlerini seviyorsanız kesinlikle izleyebilirsiniz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık