Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Bahubali: The Beginning (2015)

300 Spartalı ile Truva karışımı bişey olmuş. Bayıldım (özellikle arada dans eden 3 kızdan en kısa olanına, ara beni bul yoksa canını yakarım). Uzun zamandır izlememiştim böyle film. Hemen devam filmine geçiyorum.

Baahubali 2: The Conclusion (2017)

İlki 8.1, bu 8.2 denmiş. Uygundur, tersi de kabul.
Hint sineması sevgisi nasıl başladı?

Joker'i izledim. Çok acayip bir film. Kafamın içinde sürekli bir kahkaha var. Joaquin Phoenix gerçekten güzel oynamış. Helal olsun.

Shutter Island

Birkaç sene önce de izlemiştim unutmuşum filmi biraz. Ama iki kere izlenecek filmlerden gerçekten çok güzel. İzlemeyen varsa şiddetle tavsiye ederim.

A Silent Voice/Koe No Katachi-2016

Konusu: Hikaye Nishimiya Shoko isimli işitme engelli olan bir ilkokul öğrencisi etrafında döner. O, sınıf arkadaşları, özellikle Ishida Shouya tarafından zorbalığa uğrar.Bu onun başka bir okula geçmesine neden olur.Sonra zorbalık yapan arkadaşları, Ishida Shouya'ya zorbalık yapar.Bundan dolayı Shouya'nın konuşmak için hiçbir arkadaşı kalmamıştır ve gelecek için hiçbir planı yoktur. Kendini dışlanmış hisseder . Daha sonra artık liseye gitmektedir ve hayatına son vermeyi düşünmektedir....

Son düzenleme:
BEDENİMİ KAYBETTİM (J'AI PERDU MON CORPS)
(2019)

Süre: 81 dakika

En İyi Animasyon Dalında Oscar Adayı

Konusu: Bir şekilde bedenden kesilen/kopan bir sağ el, tutulduğu laboratuvar veya hastane gibi bir ortamdan firar ederek esas bedenine ulaşmaya çalışıyor. Bu yolculuk sırasında da ana karakterin hayatından kesitler görüyoruz.

+Hafif sanat filmi havasına sahip olan, bir Drama/Fantezi animasyonu. Bana çok az konuşma olan filmleri izlerken genelde bıkkınlık çöker fakat bu film atmosferi çok iyi hissettirdiği için beni sıkmamayı başardı.

+Dili Fransızca ve bu dilde izlediğim sanırım ilk film ama rahatsız etmedi. Diyalogları sadece karakterin hayatından kesitlerde gördük, elin maceralarına doğal olarak bir konuşma yok.

-Filmin beğenmediğim tek tarafı sanırım ucunun çok açık bitmesi, bu tarz yapımları pek sevmem şahsen çünkü benim için "E sonrasında ne oldu, bu karakter ile şu karakter arasındaki ilişki ne yöne doğru kaydı, hayatlarında tam olarak ne değişti?" gibi sorular mutlaka cevaplanmalı. Zamanında çok severek okuduğum kitaplara bile bazen sonu açık bittiği için sövdüğüm çok oldu, şahsi bir mesele yani filme özel değil.

Zaten kısa bir film, ara vermeden tek seferde yayınlandı sinemada, eğer bu tarz filmleri seviyorsanız izleyin.

Animasyon dalında Oscar'ı muhtemelen bu film alacak, en baba rakipleri Toy Story 4 ve How To Train Your Dragon: Hidden World gibi duruyor. Şahsen HTTYD'nin son filmi ilk iki filmin gerisindeydi, bu yüzden kazanacağını düşünmüyorum, belki yüksek nostalji duygusu insanları Toy Story seçmeye itebilir ama yine de düşüncem bu filmin kazanacağı yönünde.

BEDENİMİ KAYBETTİM (J'AI PERDU MON CORPS)
(2019)

Süre: 81 dakika

En İyi Animasyon Dalında Oscar Adayı

Konusu: Bir şekilde bedenden kesilen/kopan bir sağ el, tutulduğu laboratuvar veya hastane gibi bir ortamdan firar ederek esas bedenine ulaşmaya çalışıyor. Bu yolculuk sırasında da ana karakterin hayatından kesitler görüyoruz.

+Hafif sanat filmi havasına sahip olan, bir Drama/Fantezi animasyonu. Bana çok az konuşma olan filmleri izlerken genelde bıkkınlık çöker fakat bu film atmosferi çok iyi hissettirdiği için beni sıkmamayı başardı.

+Dili Fransızca ve bu dilde izlediğim sanırım ilk film ama rahatsız etmedi. Diyalogları sadece karakterin hayatından kesitlerde gördük, elin maceralarına doğal olarak bir konuşma yok.

-Filmin beğenmediğim tek tarafı sanırım ucunun çok açık bitmesi, bu tarz yapımları pek sevmem şahsen çünkü benim için "E sonrasında ne oldu, bu karakter ile şu karakter arasındaki ilişki ne yöne doğru kaydı, hayatlarında tam olarak ne değişti?" gibi sorular mutlaka cevaplanmalı. Zamanında çok severek okuduğum kitaplara bile bazen sonu açık bittiği için sövdüğüm çok oldu, şahsi bir mesele yani filme özel değil.

Zaten kısa bir film, ara vermeden tek seferde yayınlandı sinemada, eğer bu tarz filmleri seviyorsanız izleyin.

Animasyon dalında Oscar'ı muhtemelen bu film alacak, en baba rakipleri Toy Story 4 ve How To Train Your Dragon: Hidden World gibi duruyor. Şahsen HTTYD'nin son filmi ilk iki filmin gerisindeydi, bu yüzden kazanacağını düşünmüyorum, belki yüksek nostalji duygusu insanları Toy Story seçmeye itebilir ama yine de düşüncem bu filmin kazanacağı yönünde.
Ben de bu filmin kazanacağını düşünüyorum. İzlemesi keyifli bir filmdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık