Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

ANIMAL WORLD

Konusu:
Borç batağına batmış bir adamın Destiny adınla gizemli bir gemiye riskli bir kumar oynamak için zorla bindirilmesini anlatıyor.
Yorum:
Bir animeden uyarlama sanırım Kaiiji diye bir anime vardı onun film uyarlaması,film genel olarak beğendim.Animesini bilmiyorum ama izleyeceğim, animeyi izleyenler beğenmez büyük ihtimal ama özellikle o gemide geçen olayları baya güzel yansıtmışlar ve taş,kağıt,makas oyunu bu kadar oynanırdı. Beyin error belli bir yerden sonra ... Büyük ihtimal ikinci filmi de gelecek.

Our Brand is Crisis

Fragman :
Konu :
Aynı isimli belgeselden uyarlanan bu uzun metrajlı film Güney Amerika'daki Amerikan siyasi kampanya stratejilerine odaklanıyor. Filmin dikkat çekici oyuncuları başında ise Sandra Bullock ve Billy Bob Thornton göze çarpıyor.
Yorum :
Filmi beğendim. Belgeseli izlemedim ancak oyunculuklar sayesinde gerçekten kurgu olmadığını hissettirebildi. Dile getirilmeyen gerçekleri ucundan da olsa dile getirmesi güzeldi. Güçlü ülkelerin nasıl istediği adamları seçtirip ülkeleri faiz İMF batağına soktuğunu göstermiş.

Shape of Water
Yönetmen: Guillermo del Toro
Yıl: 2017

Film afişini paylaşmıyorum çünkü son sahneden spoiler içeriyor.
İzleyecekseniz afişe bakmayın. Filmi başkasına açtırıp, başlattırıp öyle izleyin.

Yorum: Bu filme dair yorumlar okursanız. Başyapıtla saçmalık ikilemini görürsünüz. Fantastisizm ile saçmalık arasında gerçekten çok ince bir çizgi var. Aradaki çizgiye sadık kalmak gerçekten zor. Ben Toro'nun bunu başarabilen bir yönetmen olduğuna inanıyorum. Bu yüzden izlenmesini tavsiye ediyorum.

Bazı filmler, kendisi hakkında istediğiniz kadar spoiler yeseniz bile kaybetmeyeceğiniz filmlerdir. Bazıları ise tek bir damla spoiler ile mahvolur gider. İşte bu film ikinci kategoriden.

Ne yapın edin baştaki ikazıma uyarak izleyin. Afişe bakmayın, fragman izlemeyin, başkasına açtırın.
Laf atmış gibi olmayayım ama tek bir spoiler ile mahvolan bir filme başarılıdır(başarı kıstası ne o da soru işareti gerçi) diyebilir miyiz?

Konusu:
Bir is mulakatinda yapilan psikolojik bir ortam. Bir firma is mulakati verir. Burasi herkesin girmek istedigi en iyi sirketlerden. Final mulakatina 8 kisi kalir. Son bir sinav. Tek soru ve bos bir kagit. Problemin kendisi ise soru olmamasi. Sinav yonetimiyle iletisime gecmeye calisan elenir. Kagida zarar gelirse elenirsin. Bakalim zeka oyunlariyla bu soruyu ve bu cevabi bulabilecekler mi?
Yorum:
Filmi guzel yapan sinavdaki herkesin ortalama insandan zeki olmasi. Entrikalar donmesi. Her irkdan insan olmasi filmi degisik kilmis. Finale kadar sorunun ne oldugunu merakla dusunuyordum. Finalinde ne kadar dikkatsiz oldugumu anladim. Bastan sonra zevkle izledim. Izlettirdigim 2 arkadas begenmemisti ama bu tarz film sevene gayet guzeldir.

Estağfirullah istediğin gibi laf atabilirsin.

Ben onu filmin kalitesi mahvolur anlamında söylemedim. Bütün sürpriz bozulur demek istedim.
Pardon, ben öyle anladım. Yazdığını gördüğümde aklıma ilk olarak Seven ve usual suspects geldi. İki filmde de sonunda çok sağlam plot twist var fakat o filmleri en az 2 kez izlemişimdir. Gerçi bu benim zevksizliğim olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık