Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Bird Box
Çok kısa anlatıyorum: B*k gibi.
2 saatimi çaldı resmen. Ben yandım siz yanmayın.
Bu 2 oldu zaten bir daha Netflix filmi izlemeyeceğim bu gidişle. Bright filmini sevdiğim için Netflix filmleri güzel olur sandım ama kazın ayağı öyle çıkmadı. İkidir çok kötü filmler çıkıyor. (Diğer film de "How Its End" diye bir filmdi. Onda da sadece yolda araba sürüyorlardı film boyu.)
İyi ki yazmışsın listemdeydi izleyecektim, hemen çıkarayım. :D

Rashomon
Yönetmen: Akira Kurosawa
Yıl: 1950

Tüm insanlarda doğuştan gelen bir hastalık vardır. Mantığın en büyük ve çetin düşmanı olan bu hastalığın adı "kendini kandırmak"tır. Gerçek olabilecek en iyi ve en kötü dünyalara dramatik bir yön verir. -Bene Gesserit Kuralı

Dune - Rahibeler Meclisi [Frank Herbert]

Gremlins. Çocukken TV'de gösterilirdi çok severdim. İlk izlediğimde çok etkilenmiştim hatta. Sevimli göründüklerine aldanmayın, gerçek birer canavarlar. :ehe:
Şarkısı da efsaneydi. Hatta Death Note'da L'in müziğinin bir kısmı bu müziği aşırı andırıyor. Muhtemelen esinlenme vardır. Çünkü şarkının baş kısımları da The Exorcist (gene korku filmi) filminin müziğini aşırı andırıyor.

Vengo
Yönetmen: Tony Gatlif
Yıl: 2000

Son sanesi hatrına güzel diyorum. Dünyanın müziğini duymak her ruha nasip olmaz.

Shape of Water
Yönetmen: Guillermo del Toro
Yıl: 2017

Film afişini paylaşmıyorum çünkü son sahneden spoiler içeriyor.
İzleyecekseniz afişe bakmayın. Filmi başkasına açtırıp, başlattırıp öyle izleyin.

Yorum: Bu filme dair yorumlar okursanız. Başyapıtla saçmalık ikilemini görürsünüz. Fantastisizm ile saçmalık arasında gerçekten çok ince bir çizgi var. Aradaki çizgiye sadık kalmak gerçekten zor. Ben Toro'nun bunu başarabilen bir yönetmen olduğuna inanıyorum. Bu yüzden izlenmesini tavsiye ediyorum.

Bazı filmler, kendisi hakkında istediğiniz kadar spoiler yeseniz bile kaybetmeyeceğiniz filmlerdir. Bazıları ise tek bir damla spoiler ile mahvolur gider. İşte bu film ikinci kategoriden.

Ne yapın edin baştaki ikazıma uyarak izleyin. Afişe bakmayın, fragman izlemeyin, başkasına açtırın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık