Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İnsanlığın Sınırı

İnsanlığın sınırı

• Kullanılan toplam oy
    89
Bence uzaya doğru değilde teknolojik olarak "insan" sınırımıza ulaşacağız. Ama şıklara bakılırsa en fazla Güneş sisteminde bulunan gezegenlere gideriz.

Mars'a basit bir koloni mümkün.

Mars'ı yaşanabilir bir gezegen haline getirme çok uzak bir hayal.

Güneş sisteminde başka bir gezegende koloni bile pek mümkün değil.

Güneş sisteminin dışına yerleşme şimdilik imkansız görünüyor. Ancak insan zihnini yaşlanmayacak robotik parçalara aktarmanın yolunu bulmak gibi ütobik şeyler olursa bedenimiz değil de zihnimiz gidebilir. Gitse bile ne işe yarayacak meçhul. En yakın yıldıza bile "sa" yazsan adam "as" yazana kadar 4 sene gidiş 4 sene geliş 8 sene sürer :)

Tabi bizim hayal bile edemeyeceğimiz şeyler olabilir ilerde. Şimdilik sonumuz burada olacak gibi görünüyor.

Son düzenleme:
Nükleer savaş çıkmaz. Çünkü böyle bir savaşın ardından kazanan hiçbir şey elde edemez. Yerle bir olmuş ve binlerce yıl boyunca düzelmeyecek bir dünyayı kim ne yapsın? Nükleer bombalar kitle imha silahlarıdır. Düştüğü yerde her şeyi kül eder. Bu yüzden ülkeler bu tarz bombalar yerine, daha küçük bombalar kullanmaya başlamıştır.

Nükleer savaş çıkmaz. Çünkü böyle bir savaşın ardından kazanan hiçbir şey elde edemez. Yerle bir olmuş ve binlerce yıl boyunca düzelmeyecek bir dünyayı kim ne yapsın? Nükleer bombalar kitle imha silahlarıdır. Düştüğü yerde her şeyi kül eder. Bu yüzden ülkeler bu tarz bombalar yerine, daha küçük bombalar kullanmaya başlamıştır.
Nükleer savaş çıkmasa bile bilinçli olan canlıların kendini yok etme eğilimi olduğu söyleniyor. Bu yüzden daha ileri ki medeniyetleri hiçbir zaman göremeyebiliriz.

Bunun bir garantisi mi var?
Bununda garantisi yok.

Ben olası bir senaryodan bahsettim, ekonomik krizin yıkıcılığını anlatmak adına. Smoker'ın varsayımı devlet adamlarını son derece ihtiyatlı kişiler olarak veri alıyor ama bu silahlar ülkelere ikinci vuruş yeteneği veren silahlar. Nükleer güç sahibi bir ülke konvansiyonel silahlarla mağlup olacağını anladığında bu silahları kullanmayacağının garantisini de kimsenin veremeyeceğini düşünüyorum.

Bu gün Rusya ya da ABD konvansiyonel silahlarla savaşı kaybedeceğini anlasa taktik nükleer silahları devreye sokması (kaybeden tarafın) muhtemel bir durum ve o noktada kalacağının garantisi de olmayacak hiçbir zaman.

Ben, olası bir dünya savaşında o silahların depolardan çıkacağı görüşündeyim ve dünya savaşlarının en önemli nedenleri de büyük oranda ekonomiktir. 2008 krizi atlatılamadan bir kriz daha yaşandığı takdirde ise üçüncü bir savaşın patlak vereceğini düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık