Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İnsanlığın Karanlık Yüzü: 6 Saat Boyunca Kıpırdamadan Duran Kadına Yapılanlar.

Zimbardo Deneyi de var dediğine benzer. Senin dediğin hangisi?
Das Experiment o film.

Bir de arkadaş ayar olmuş cinselliğin afrikası deyimine. Bende buna ayar olanlara ayar oluyorum. Nasıl bir açıklama getirelim, söyle ona göre yazarız.

Çok güzel bir deyimdir o laf. Günde 5 milyon ekmeğin çöpe atıldığı bir ülkeden yazan arkadaş Afrika'daki açlığın 2017'de hala devam ettiğini bilmiyor ki, açlığı başka nasıl ifade edelim?

Hak etmiş diyorum ben yine ama, tutup kadınları veya birine zarar verin anlamında değil. Olacakları bile bile deniyor, kışkırtıyor. Belki ilk tokat atan bile kendi ayarladığı biri olabilir. Şimdi sen Gs formasıyla Kadıköy de gezebilirsin, hadi sağ duyulu olalım ya da tersi durumlar. Hak etmiş dersin.
Zaten "hak etmiş", "orada ne işi varmış", "su testisi su yolunda kırılır ", "o saatte orada ne işi varmış" vb. bu tür şeyler yüzünden bu haldeyiz. Hak etmiş dersin ama bu doğru bir söylem değildir.

Birisi şu konudaki cevaplardan "good, bad, neutral, lawful, chaotic" haritası çıkarsa efsane olurdu.

Zaten "hak etmiş", "orada ne işi varmış", "su testisi su yolunda kırılır ", "o saatte orada ne işi varmış" vb. bu tür şeyler yüzünden bu haldeyiz. Hak etmiş dersin ama bu doğru bir söylem değildir.
Diğer şeylere karşıyım. Keşke ortam düzgün olsa ama değil. Hak etmiş ağır oluyor ama bunu ön görememesi saçma yani, ölmediği için gerçekten şanslı. O saatte falan hiç katılmıyorum. Suçun cezası ağır olsa kimse yapamaz diyemeyiz ama büyük ölçüde azalır. 55 ayrı suç işlemiş insanlara bakıyorsun hala dışarıda geziyorlar. Hakimler savcılar da suçluları salmaktan zevk almıyordur ama kanunda boşluk mu çok bilemeyeceğim. Toplumsal baskı olmayınca medyaya düşmeyince suçun cezası artıyor. Değişik bir yapımız var. Bunu kadın değil erkek de yapsa aynı derece saçma tepkileri alırdı. Belki ona da tecavüz olurdu. Kadın erkek ayrı düşünmedim.

Daredewill faciasın harbiden. Gs formasıyla Kadıköy vs demen son noktadır bu konuda. Dibi gördün.
Yahu gerçekler var ortada. Daha geçenlerde Konya da Gs'li çocuğun formasını alıp yaktılar, dövdüler. Bu normal diyen yok ama ortam böyle. Kadın diyorum şanslıymış iyi ölmemiş. Hadi iyi olalım demekle iyi olunmuyor.

@Daredewill normal demiyor, eğer uçurum varsa atlama diyor. Gerçekler göz ardı edilemez. Bile bile yapan aptaldır olayına getiriyor.

İnsanlığın seviyesizliğini göstermesi açısından iyi bir deney gibi geliyor bana ama yapan kişinin yürek yemesi lazım gerçi kadının aklında bu işi yaparken farklı bir amaç vardır. Her neyse İnsan evlatlarının standartları çok düşük :artiz:

@Daredewill normal demiyor, eğer uçurum varsa atlama diyor. Gerçekler göz ardı edilemez. Bile bile yapan aptaldır olayına getiriyor.

İnsanlığın seviyesizliğini göstermesi açısından iyi bir deney gibi geliyor bana ama yapan kişinin yürek yemesi lazım gerçi kadının aklında bu işi yaparken farklı bir amaç vardır. Her neyse İnsan evlatlarının standartları çok düşük :artiz:
Aynen yahu anlayan biri çıktı, kim buna normal der.

Haklısın.Ben zaten Türkiyenin zeka seviyesini Asker de görmüştüm de bu da bana güzel ders oldu.
Konudan özür diliyorum..
Özür dileyeceğin bir durum yok ortada Marina'yı ve çalışmalarını ne heyecan ve saygıyla okuduğumu hatırlıyorum.Sen de aynı heyecan ile paylaşmışsın varol ama yeri burası değilmiş, üzgünüm.

Bu durumu şaşılacak bir konu olarak görmemek de üzücü bir durum bence. Kadın gösterileri,topluma açık gösteri, sergi alanları gibi yerlerde yapıyor. Araya adamlar serpiştirilmiştir dediğim gibi, ama bir çoğu gerçek insanlardır. En iyi ihtimal, bu insanlar sessiz kalmayı seçmiştir. 'Suskunluk Sarmalı' denen iletişim kuramı var. Benzer deneyler bununla açıklanıyor hatta.

Ben de tepkilerden bahsettim zaten, gösteri devam ediyor derken.

Bir kadının gösteri dahilinde olsa bile gördüğü muameleyi; takım, kırmızı ışıkta geçme gibi örneklerle kıyaslamasan artık.
Evet, maalesef şaşılacak bir durum değil. Çünkü içimizde hepimiz benzer veya çok daha fazlasının yaşanabileceğini biliyoruz. Sadece şartlar gerçekçiliğe gölge düşürmüş. Bu sebeple mesaj vermek amacıyla sergilenmiş bir gösteri diyorum ben. Tabi o döneme daha çok hakim olsam belki bu mesajın ne kadar gerçekçi veya samimi olduğu hakkında da bir fikrim olabilirdi. Ben bu günden yorumladım. Öyle ifade edilmese de olay baştan sona basına açık bir deney görünümünde. Ancak ortaya çıkan tablo bu değil gözlemlediğim kadarıyla.

Evet tepkilerden bahsettiğinin farkındayım, ben başka bir imada bulunmuştum.

Konu dışı

Bir kişi hakkında sağlıklı bir çıkarımda bulunmamızın koşulları nelerdir?
Varsa eğer, düşüncelerimizi bu koşullara uygun bir süzgeçten geçiriyor muyuz? Yoksa aceleci bir tavırla mı tahlil ediyoruz?
Sağlıklı olduğundan emin olduğumuz çıkarımlar alenen ifade edilebilecek kadar güvenilir mi?
Bir grubu veya bir toplumu nitelendirebilecek kadar kuvvetli mi?
Kısa sürede yaptığımız tahlillerin muhatapları ile aynı ortamda uyum içerisinde yaşayabilir miydik?
Olumsuz nitelendirdiğimiz kişilerle dost, ya da eş kalabilir miyiz?
Uyum içerisinde olduğumuzu düşündüğümüzü eşimiz, dostumuz, bu aceleci nitelendirenlerimize konu cümleleri sarfetselerdi onların hakkında da aynı nitelendirmeleri yapar mıydık ?
Vb. cevaba muhtaç bir çok soru.

Dipnot: Mesajımı yumuşatmak amacıyla -biz-i kullanmadım. Konu dışı olarak yazdığım bu mesaj beni de bu olaya dahil ediyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık