Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İnsanlığın Karanlık Yüzü: 6 Saat Boyunca Kıpırdamadan Duran Kadına Yapılanlar.

Ben niye gül verip, kek yedirmek zorundayım ki? Sen oraya silah, bıçak gibi şeyler koyarsan bunu tercih edenlere kızamazsın. Sürü psikolojisi diye bir şey var. Merak daha kötüsü tabi. Tokat atsam da tepkisiz kalacak mı diye başlar ve sonrası elbet gelir. Bunu görememek için geri olmak lazım. İnsanlar genelde bireysel aşırılık yapamaz ama taraftar grupları takım ve çoğunluktan aldığı güç ile istediği gibi taşkınlık yapar. İnsan doğası bu. Kadın bildiğin hak etmiş. Yaptığı deneyde başarılı olmuş. Birisi silahı ateşlemediği için kendini şanslı saysın.

Bıçağı, silahı, keki, gülü anlarım da bir kadına her ne olursa olsun tecavüz etmeye çalışmak nedir onu anlamıyorum işte. Sen iki tane rönesans geçirmiş bir avrupasın. Cinselliğin afrikası değilsin. Tamam güldük eğlendik ama masaya yatırıp tecavüz etmeye kalkışmak? Bunu açıklayacak bir söz bulamıyorum. Hem de 68 kuşağından 10 sene sonra, daha o ruhu kaybetmemiş çiçek gençlerin arta kalanları ellerinde gitarları, vosvos araçlarıyla avrupa turu atıp nerede akşam orada sabahı eden tayfanın ipleri serbest bırakınca ne kadar psikopat olacağını görmüş olduk.

Bu bence şunu açıklıyor; avrupa insanı ne kadar medeni olsa da içindeki öldürme ve yoketme isteği hiçbir zaman körelmeyecek. Özellikle bölge verdim. Çünkü ne kadar it kopuk psikopat varsa avrupadan çıkıp diğer ülkelere şunun turizmi diye gidiyor. Bunlar da o fraksiyonun ilk uygulayıcıları zannımca.

Neandertalleri öldürüp mideye indiren insanların torunlarından da ancak bu gelir.

Kaşınmış yeaa... Kendi etmiş kendi bulmuş abi... Hak etmiş... gibi yorumlar aynı su içmek ile boğulmayı karıştırmak gibi. Ama yeaa ikisinde de boğazdan su geçiyor avelliğinde hem de.

Hak ettiği gerçeği yapılan yanlışın üstünü örtüyor mu Ey kafalar tertemiz arkadaşlarım?
Ki ortada bir hak edilmişlikte yok ha.Kadın dese ki; Silahı verdim sana vur beni,yalvarırım vur,ebene atlayayım ki vur,ne olur vur,al sen beni vurmuyorsan ben seni vurayım (ÇAAAT) , Belki o zaman bir nebze Kadın hak etmiş demenizi anlarım bak.
Velhasıl ben senin önüne Silah koyuyorum,tercih tamamen senin İnsanlığın ile Yaratıklığın arasın da kalmış İması veriyorum.Hak etmiş mi oldum? Bak Oraya Silahı koydum he sadece gıkım çıkmadı.

Bu kafalar işte Hakim,Savcı oluyor sonra da Tecavüze uğrayıp sesini çıkaramayan savunmasız kimselere 'Hak etmiş' diyor.
Kimse alınmasın kardeş,bu böyle.Gerçekler acıtır kendiniz kandırma içine girmeyin.Bana gelip burada 'Yok YEAAA O NE DEMEK SEN BANA HAKARET EDİYON,BEN KENDİME YAKIŞTIRAMADIM BUNU' demesin.Onlar zaten renklerini çoktan belli ettiler.Kafam da boktan bir taslakları oluştu.

Çoğunuzun aklına gelmiştir belki ama yakın tarihimizdeki Madımak olayı da aynı işte. Bunu anlayan onu da anlar.

Ha şunu da eklemek istiyorum; Olay kurgulanmış veya değil.
Verdiği ders önemli,ne anlatmak istediği,senin ne anladığın önemli.
Olayın kurgu olup olmaması zihniyetteki gerçekliği değiştirmiyor.Olay kurgumudur değilmidir bilmemem.Benim için benim ne anladığım önemli.
Ve olay kurguysa bile İnsanlığın zihniyeti bence bunu yapacak seviyede.Yapar yani İnsan bu aga,çiğ süt emmiştir.

Olayın videosunu bulabilsem daha net bir düşünceye varabilirdim.
Ancak görebildiğim kadarıyla -performans- kapalı bir ortamda ve belirli bir olayın sergileneceğinin bilince olan izleyicilerin karşısında sergileniyor.
Hatta alınan görüntüler bir film kalitesinde. Bir çok fotoğraf makinesi herkesin fark edebileceği şekilde kullanılmış. Çevredeki insanlar da kabına göre değerlendirildiğinde belirli bir kültürün üstündeymiş gibi görünen kişiler.
Bu tür bir gösterinin veya deneyin gerçekçi bir sonuca ulaşması için tek kişiye ve yalnız olduğu hissi ile sergilenmesi gerekirdi. Bu tür bir gösteri ise yönlendirmeler ile şekillendirebilse bile bu olaydaki şartlar çerçevesinde katılımcıların kendi genel ahlak yargılarından uzaklaşabileceği mesafenin olaydaki kadar olacağını sanmıyorum.

Görebildiklerimle değerlendirdiğimde olayın ne kadarı kurgu ne kadarı gerçek bunu ayırt etmem neredeyse imkansız. Ancak emin olduğum şey performansı hazırlayanların istediği her şeyi aldığı. En azından fitili ilk ateşleyenler ile yangını ilk söndürenlerin performansın bir parçası olduğu konusunda neredeyse eminim.
Bu sebeple konu benim için bir film veya bir hikaye tadında.
İnsanların ulaşabileceği karanlık seviyesi hakkında ise hepimizin daha çok malumu olduğunu düşünüyorum.
Marina ablamızın bu kadar ünlü olmasının nedeni çarpıcı işler yapması ve gösteri içine, bunu daha çarpıcı hale getirecek hikayeler ve dokular eklenmesi. Mesela başka bir performansı var, uyku harici günlerce bir masada oturup gelen gidenin karşısında tepkisizce duruyor. Günler sonra, tutkulu bir ilişki yaşadığı ve ayrıldığından beri görmediği gençlik aşkı geliyor, gözleri doluyor ama yine tepkisiz kalıyor. Sonra da bir daha görüşmüyorlar. Bunlar performansın pazarlamasını arttırmaya yönelik, demogojik şeyler kanımca.

Bu gösteride de masaya bıçak konması zaten bir amaca yönelik. Büyük olasılıkla dediğin gibi kritik noktalardaki tetikleyiciler de gösterinin bir parçası. Zaten burdaki kilit nokta uygulanan sapkınlık ve şiddetten ziyade, sıradan insanların buna sessiz kalması, hatta kimisinin bu azaba dahil olması.

Ki bu gösteri hala sonlanmamış. Yorumlarda kadının kaşındığını, hak ettiğini söyleyenler var ne yazık ki.

Marina ablamızın bu kadar ünlü olmasının nedeni çarpıcı işler yapması ve gösteri içine, bunu daha çarpıcı hale getirecek hikayeler ve dokular eklenmesi. Mesela başka bir performansı var, uyku harici günlerce bir masada oturup gelen gidenin karşısında tepkisizce duruyor. Günler sonra, tutkulu bir ilişki yaşadığı ve ayrıldığından beri görmediği gençlik aşkı geliyor, gözleri doluyor ama yine tepkisiz kalıyor. Sonra da bir daha görüşmüyorlar. Bunlar performansın pazarlamasını arttırmaya yönelik, demogojik şeyler kanımca.

Bu gösteride de masaya bıçak konması zaten bir amaca yönelik. Büyük olasılıkla dediğin gibi kritik noktalardaki tetikleyiciler de gösterinin bir parçası. Zaten burdaki kilit nokta uygulanan sapkınlık ve şiddetten ziyade, sıradan insanların buna sessiz kalması, hatta kimisinin bu azaba dahil olması.

Ki bu gösteri hala sonlanmamış. Yorumlarda kadının kaşındığını, hak ettiğini söyleyenler var ne yazık ki.
O bahsettiğin videoyu izlemiş olmam, olayın kurgu olduğu çıkarımına verdiğim oranı arttırmıştı. Hem kendisinin hem de karşısındakinin bir aşk oyunu sergilemeye gayet hazırlıklı oldukları ve karşılıklı olarak bunu sergiledikleri hissi çok güçlü biçimde oluşmuştu bende. Bu pencereden bakınca ve önceki yorumumda değindiğim etkenlerle birlikte olayının tamamının kurgu olması bile çok olası ya da dediğin gibi bir kısımın "bunun ne kadarı kurgu acaba, kurgu mu" diyerek şaşkınlıkla izleyen bir gurup insanın kurgudan habersizce oraya davet edilmiş olabileceğini düşünüyorum. Ancak yine de yorumumda en fazladan değil en azdan bahsetmiştim.

Önemli olan nokta bu olaydan çok daha fazlasının yaşanabilecek olmasıdır ve bu muhtemelen hepimizin bilgisi dahilindedir. Bu sebeple okuması ilgi çekici bir konu olsa da şaşılacak bir konu olduğunu düşünmüyorum. Ancak o yaşanabilirlik bu olaydaki şartlar açısından pek mümkün gözükmüyor bana.

Şu an bu konuda bir deneyin alanına girecek bir durum varsa o da bizlerin konuya verdiği tepkilerdir bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık