Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
 1. One Piece renkli manga çevirisi konu başlığı için tıklayınız.
  Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İnsanlığın Karanlık Yüzü: 6 Saat Boyunca Kıpırdamadan Duran Kadına Yapılanlar.

'Kültür, Sanat, Tarih' forumunda Alfamert tarafından 13 Kas 2017 19:39 tarihinde açılan konu

 1. Dante13 Son of The Legendary Dark Knight Sparda

  Dante13 (Son of The Legendary Dark Knight Sparda)
  Mesaj Sayısı 64
  Üyelik Tarihi9 May 2016
  yahu arkadaşım, sürü psikolojisini gayet iyi açıklayan milyon tane zararsız deney var. aklı başında bir insan sürü psikolojisini ispatlamak veya rezil bir toplumun rezilliğini yüzüne çarpmak için kendi canını ve namusunu böyle saçma bi şekilde tehlikeye atar mı? atmaz. hadi rezilliklerini yüzüne çarptın, akıllanıp farkındalık oluşturdun mu o insanlarda? hiç zannetmiyorum. peki insanların ahlaksızlarını görmenin bize bi faydası oldu mu? hayır, sadece moralimiz bozuldu ve bu rezilliği yapanlara karşı nefretimiz oluştu. saçma ve iğrenç bi deney. kadın istediği yerde bitirebilirdi ama bitirmedi. kaşındı mı? kaşındı.. bu kadar basit, açık, net.....

  mesela sen çocukların farkındalık seviyesini ölçmek istiyorsan, bi çocuğun eline bıçak veya tabanca verip karşısına geçip bekler misin? ispatlamaya çalıştığın şey zaten biliniyor. bilinmiyor olsa bile kendi canını tehlikeye atmana değer mi? değmez..

  kadına cesaretli diyip kahraman gibi büyütenler de var malesef. intihar eden insanlar da korkularını yenip canlarına kıyıyorlar. ama onlara cesur diyen, kahraman diyen yok. kadın ahmağın teki.. her ne kadar bazıları rahatsız olsa da kaşınmış işte..
   
 2. Will of D. 卐 ϜϓſϞ 卐

 3. dragut Üye

  dragut (Üye)
  Mesaj Sayısı 400
  Üyelik Tarihi23 Ara 2009
  Kafalarımız öyle bozulmuşki bu durumu haketmiş olarak düşünüyoruz ama değil.
   
 4. çiköfte Crocodile-sama

  çiköfte (Crocodile-sama)
  Mesaj Sayısı 1,294
  Üyelik Tarihi20 Tem 2017
 5. Dante13 Son of The Legendary Dark Knight Sparda

  Dante13 (Son of The Legendary Dark Knight Sparda)
  Mesaj Sayısı 64
  Üyelik Tarihi9 May 2016
  yalnız senin gönderdiğin linkte bu deneyden farklı bahsediyor. tacizden bahsetmiyor ve kadın silah doğrultulunca kendisi bitiriyormuş bu yazıya göre. yazıyı kopyalıyorum.

  Bir şiddet içerikli performans daha. Bu performansında da Marina bir sandalyede sakin sakin oturmakta. Yanındaki masanın üzerinde ise şarap, parfüm, bıçak, kuş tüyü, jilet, gül, mermi, tabanca, testere, kibrit, kamçı gibi zarar verebilecek malzemeler yer alıyor. Buraya kadar her şey yolunda. Masanın üzerindeki notta ise izleyicilerin bu nesneleri kullanarak Marina’ya istediklerini yapabilecekleri yazıyor. Sonrasında pişman olduğunu düşündüğümüz sanatçı bu performansını bir izleyicinin kendisine silah doğrultması ardından sonlandırmış.
   
 6. Iluvatar Üye

  Iluvatar (Üye)
  Mesaj Sayısı 29
  Üyelik Tarihi22 Nis 2016
  Pislik insanlara fırsat verdiği için dedim. Yapılanları savunmuyorum yoksa. Ayrıca bu hatun gibi liboş hipsterlerden nefret ediyorum. Sanki yazılmayan tarihi yazıyorlar gibi gözümüze bir şeyler sokmaya çalışıyorlar. Koskoca insanlık tarihi bile kanla çizilmiş, ne bekliyoruz ki insanlardan. Kime ne anlatıyor yani bu hatun. Ayrıca bu deneyi yaparken başına gelenlerden sonra, insanların bir kısmının ahlaki hiçbir sınırının olmadığını yeni mi anlamış yoksa tek derdi ilgi çekmek miymiş bunu sormak lazım. Yaptığı bu deney bana fazlasıyla samimiyetsiz geldi. Yani kendi kaşınmış.
   
 7. Hakili Yumruk Marco the Phoenix

  Hakili Yumruk (Marco the Phoenix)
  Mesaj Sayısı 1,273
  Üyelik Tarihi3 Mar 2016
  Katılıyorum,güzel yazmışsın.

  2. linkte olduğu gibi ordakiler işin suyunu çıkarmaya başlayınca performansı sonlandırdıysa sıkıntı yok.Ama konunun ilk mesajında olduğu gibi bu kadar şey yapmışlar ve kadın hala bunu devam ettirmişse neyi amaçlamış çözemedim.Yazana göre orda mermi ve silah var.Ya gerçekten manyağın biri kadını vurup öldürseydi ? Neyi kanıtlamış olucaktı ? Ya da kanıtlamaya çalıştığı şeye değicek miydi ölmesi ? Bildiğin b.k yoluna gitmiş olucaktı.Ki arkadaşlarında dediği gibi insanın caniliği bilinmeyen bir şey olsa neyse de bu zaten bilinen bir şey.Bunu kendi hayatını riske sokarak kanıtlamaya çalışmana ne gerek var ? Ki amacı sosyal deneyde değil sanatmış.

  Bunları yazıyorum diye o hareketleri yapanları savunmuyorum tabii.Onlara insan bile denmez zatende kadın gerçekten performansın sonuna kadar durmuşsa saçmalamış.
   
 8. Will of D. 卐 ϜϓſϞ 卐

  Will of D. (卐 ϜϓſϞ 卐)
  Mesaj Sayısı 1,211
  Üyelik Tarihi23 Eki 2014
  Aynen, benime dikkatim çekti. Eksik bilgilenirmişler. Onedio yarım-yamalak araştımış herhalde.

  Kadın çok acayip harbi.Deli cesaretine sahip olmak, yürek yemek gerek bu peformanları sergilemek için.
  Birde sanırım sonrsında pişman olduğu tek "gösterisi" buymuş sanırım. Belli ki en baştan planlaığı/amaçladığı şekilde gitmemiş. Ağlamasıda bu yüzden.

  Masadakileri kullanın diye not dikmiş ama te hücreli parazitlerin kendi sapını kullanacağını, taciz-tecavüzüne uğrayacağını düşünmmiş.
  Ancak böylelikle insanoğlunun en korkunç açlığını ortaya çıkarmış.

  Bu gösteri gösteriyor ki; aslında insanlık iyi ve kötü diye ikiye ayrılakta. Ve bu iki zümre bitmek bilmeyen bir savaşın içindeler.

  Kadın haketsin ya da haketmesin. Bu karşısındaki toplumun korkunç çarpıklığını, zihniyetini değiştirmiyor.

  Birde boşuna dünyayı çocuklar yönetse denmiyor. Emin olunuz kadının karşısında zihnimizde çok daha güzel yer edinecek davranışlar sergilerlerdi büyük ihtimal. hiç olmazsa hiçbir şey yapmazladı.

  Bu gösteri ülkemize yapılsa ne değişirdi diye düşünüyorumda pek tahayyül edemiyorum.

  @çiköfte O zihniyet zaten hep aramızda idi yoldaş. Özgecan olayından biliyoruz.
   
 9. muslu Zoro ve Sanji

  muslu (Zoro ve Sanji)
  Mesaj Sayısı 741
  Üyelik Tarihi25 Ara 2010
  işte bu yüzden kendim dahil tüm insanlıktan nefret ediyorum.
   
 10. dragut Üye

  dragut (Üye)
  Mesaj Sayısı 400
  Üyelik Tarihi23 Ara 2009
  Bu olay üzerinden düşünme. Herhangi bir fırsatın ortaya çıkması kötü şeyler yapabileceğimiz yada yapmamız gerektiği anlamına gelmez. Ayrıca birilerinin kötü bir şey için uygun bir halde bulunması o kötülükten razı olduğu, o kötülüğü kabul ettiği anlamına gelmez. Bunun örneği o kadar artırılabilir ki.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık