Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İnsanlığın Karanlık Yüzü: 6 Saat Boyunca Kıpırdamadan Duran Kadına Yapılanlar.

İroni yapmış,

Bunlar tehlikeli düşünceler. Bu performans 1979 senesinde bir gösteride sergileniyor. Amaç sosyal bir deney ise insanların nasıl "sürü psikolojisi" ile hareket ettiğini çok güzel açıklamış. Kadın orada aranmıyor. Aranmak nedir önce onu tanımlaman gerekiyor. Bir pandomimciyi gidip pandiklersen sende bir sorun var demektir. Çok basit bir araştırma ile internette "Canlı Heykel gösterisi" diye aratırsanız kadının yaptığının aslında bir gösteri olduğunu anlarsınız. Sorun orada ona dokunmaması gerekirken dokunan, hatta ne tepki vereceklerini ölçmek için konulan alet edevatları, kadının canını yakmak!!! için kullanan şahısların beyinlerinin sorunlu olmasında.

Bunu yapan kişilerin beyinlerinde bir sorun var demektir. Şiddet uygulama eğiliminde olan insanların nüfusa oranla çok fazla sayıda olması (doğal seleksiyonun insan üzerinde işlememesi yüzünden hastalıklı genlerin çoğalması) geride kalan iyilerin de bir şekilde harekete geçmelerini de engellemiş sanırım.
yahu arkadaşım, sürü psikolojisini gayet iyi açıklayan milyon tane zararsız deney var. aklı başında bir insan sürü psikolojisini ispatlamak veya rezil bir toplumun rezilliğini yüzüne çarpmak için kendi canını ve namusunu böyle saçma bi şekilde tehlikeye atar mı? atmaz. hadi rezilliklerini yüzüne çarptın, akıllanıp farkındalık oluşturdun mu o insanlarda? hiç zannetmiyorum. peki insanların ahlaksızlarını görmenin bize bi faydası oldu mu? hayır, sadece moralimiz bozuldu ve bu rezilliği yapanlara karşı nefretimiz oluştu. saçma ve iğrenç bi deney. kadın istediği yerde bitirebilirdi ama bitirmedi. kaşındı mı? kaşındı.. bu kadar basit, açık, net.....

mesela sen çocukların farkındalık seviyesini ölçmek istiyorsan, bi çocuğun eline bıçak veya tabanca verip karşısına geçip bekler misin? ispatlamaya çalıştığın şey zaten biliniyor. bilinmiyor olsa bile kendi canını tehlikeye atmana değer mi? değmez..

kadına cesaretli diyip kahraman gibi büyütenler de var malesef. intihar eden insanlar da korkularını yenip canlarına kıyıyorlar. ama onlara cesur diyen, kahraman diyen yok. kadın ahmağın teki.. her ne kadar bazıları rahatsız olsa da kaşınmış işte..

Hak etmiş diyorum ben yine ama, tutup kadınları veya birine zarar verin anlamında değil. Olacakları bile bile deniyor, kışkırtıyor. Belki ilk tokat atan bile kendi ayarladığı biri olabilir. Şimdi sen Gs formasıyla Kadıköy de gezebilirsin, hadi sağ duyulu olalım ya da tersi durumlar. Hak etmiş dersin.
Kafalarımız öyle bozulmuşki bu durumu haketmiş olarak düşünüyoruz ama değil.

yalnız senin gönderdiğin linkte bu deneyden farklı bahsediyor. tacizden bahsetmiyor ve kadın silah doğrultulunca kendisi bitiriyormuş bu yazıya göre. yazıyı kopyalıyorum.

Bir şiddet içerikli performans daha. Bu performansında da Marina bir sandalyede sakin sakin oturmakta. Yanındaki masanın üzerinde ise şarap, parfüm, bıçak, kuş tüyü, jilet, gül, mermi, tabanca, testere, kibrit, kamçı gibi zarar verebilecek malzemeler yer alıyor. Buraya kadar her şey yolunda. Masanın üzerindeki notta ise izleyicilerin bu nesneleri kullanarak Marina’ya istediklerini yapabilecekleri yazıyor. Sonrasında pişman olduğunu düşündüğümüz sanatçı bu performansını bir izleyicinin kendisine silah doğrultması ardından sonlandırmış.

Kendi kaşınmış ne demek.
Pislik insanlara fırsat verdiği için dedim. Yapılanları savunmuyorum yoksa. Ayrıca bu hatun gibi liboş hipsterlerden nefret ediyorum. Sanki yazılmayan tarihi yazıyorlar gibi gözümüze bir şeyler sokmaya çalışıyorlar. Koskoca insanlık tarihi bile kanla çizilmiş, ne bekliyoruz ki insanlardan. Kime ne anlatıyor yani bu hatun. Ayrıca bu deneyi yaparken başına gelenlerden sonra, insanların bir kısmının ahlaki hiçbir sınırının olmadığını yeni mi anlamış yoksa tek derdi ilgi çekmek miymiş bunu sormak lazım. Yaptığı bu deney bana fazlasıyla samimiyetsiz geldi. Yani kendi kaşınmış.

yahu arkadaşım, sürü psikolojisini gayet iyi açıklayan milyon tane zararsız deney var. aklı başında bir insan sürü psikolojisini ispatlamak veya rezil bir toplumun rezilliğini yüzüne çarpmak için kendi canını ve namusunu böyle saçma bi şekilde tehlikeye atar mı? atmaz. hadi rezilliklerini yüzüne çarptın, akıllanıp farkındalık oluşturdun mu o insanlarda? hiç zannetmiyorum. peki insanların ahlaksızlarını görmenin bize bi faydası oldu mu? hayır, sadece moralimiz bozuldu ve bu rezilliği yapanlara karşı nefretimiz oluştu. saçma ve iğrenç bi deney. kadın istediği yerde bitirebilirdi ama bitirmedi. kaşındı mı? kaşındı.. bu kadar basit, açık, net.....

mesela sen çocukların farkındalık seviyesini ölçmek istiyorsan, bi çocuğun eline bıçak veya tabanca verip karşısına geçip bekler misin? ispatlamaya çalıştığın şey zaten biliniyor. bilinmiyor olsa bile kendi canını tehlikeye atmana değer mi? değmez..

kadına cesaretli diyip kahraman gibi büyütenler de var malesef. intihar eden insanlar da korkularını yenip canlarına kıyıyorlar. ama onlara cesur diyen, kahraman diyen yok. kadın ahmağın teki.. her ne kadar bazıları rahatsız olsa da kaşınmış işte..
Katılıyorum,güzel yazmışsın.

2. linkte olduğu gibi ordakiler işin suyunu çıkarmaya başlayınca performansı sonlandırdıysa sıkıntı yok.Ama konunun ilk mesajında olduğu gibi bu kadar şey yapmışlar ve kadın hala bunu devam ettirmişse neyi amaçlamış çözemedim.Yazana göre orda mermi ve silah var.Ya gerçekten manyağın biri kadını vurup öldürseydi ? Neyi kanıtlamış olucaktı ? Ya da kanıtlamaya çalıştığı şeye değicek miydi ölmesi ? Bildiğin b.k yoluna gitmiş olucaktı.Ki arkadaşlarında dediği gibi insanın caniliği bilinmeyen bir şey olsa neyse de bu zaten bilinen bir şey.Bunu kendi hayatını riske sokarak kanıtlamaya çalışmana ne gerek var ? Ki amacı sosyal deneyde değil sanatmış.

Bunları yazıyorum diye o hareketleri yapanları savunmuyorum tabii.Onlara insan bile denmez zatende kadın gerçekten performansın sonuna kadar durmuşsa saçmalamış.

yalnız senin gönderdiğin linkte bu deneyden farklı bahsediyor. tacizden bahsetmiyor ve kadın silah doğrultulunca kendisi bitiriyormuş bu yazıya göre. yazıyı kopyalıyorum.

Bir şiddet içerikli performans daha. Bu performansında da Marina bir sandalyede sakin sakin oturmakta. Yanındaki masanın üzerinde ise şarap, parfüm, bıçak, kuş tüyü, jilet, gül, mermi, tabanca, testere, kibrit, kamçı gibi zarar verebilecek malzemeler yer alıyor. Buraya kadar her şey yolunda. Masanın üzerindeki notta ise izleyicilerin bu nesneleri kullanarak Marina’ya istediklerini yapabilecekleri yazıyor. Sonrasında pişman olduğunu düşündüğümüz sanatçı bu performansını bir izleyicinin kendisine silah doğrultması ardından sonlandırmış.
Aynen, benime dikkatim çekti. Eksik bilgilenirmişler. Onedio yarım-yamalak araştımış herhalde.

Kadın çok acayip harbi.Deli cesaretine sahip olmak, yürek yemek gerek bu peformanları sergilemek için.
Birde sanırım sonrsında pişman olduğu tek "gösterisi" buymuş sanırım. Belli ki en baştan planlaığı/amaçladığı şekilde gitmemiş. Ağlamasıda bu yüzden.

Masadakileri kullanın diye not dikmiş ama te hücreli parazitlerin kendi sapını kullanacağını, taciz-tecavüzüne uğrayacağını düşünmmiş.
Ancak böylelikle insanoğlunun en korkunç açlığını ortaya çıkarmış.

Bu gösteri gösteriyor ki; aslında insanlık iyi ve kötü diye ikiye ayrılakta. Ve bu iki zümre bitmek bilmeyen bir savaşın içindeler.

Kadın haketsin ya da haketmesin. Bu karşısındaki toplumun korkunç çarpıklığını, zihniyetini değiştirmiyor.

Birde boşuna dünyayı çocuklar yönetse denmiyor. Emin olunuz kadının karşısında zihnimizde çok daha güzel yer edinecek davranışlar sergilerlerdi büyük ihtimal. hiç olmazsa hiçbir şey yapmazladı.

Bu gösteri ülkemize yapılsa ne değişirdi diye düşünüyorumda pek tahayyül edemiyorum.

@çiköfte O zihniyet zaten hep aramızda idi yoldaş. Özgecan olayından biliyoruz.

Pislik insanlara fırsat verdiği için dedim. Yapılanları savunmuyorum yoksa. Ayrıca bu hatun gibi liboş hipsterlerden nefret ediyorum. Sanki yazılmayan tarihi yazıyorlar gibi gözümüze bir şeyler sokmaya çalışıyorlar. Koskoca insanlık tarihi bile kanla çizilmiş, ne bekliyoruz ki insanlardan. Kime ne anlatıyor yani bu hatun. Ayrıca bu deneyi yaparken başına gelenlerden sonra, insanların bir kısmının ahlaki hiçbir sınırının olmadığını yeni mi anlamış yoksa tek derdi ilgi çekmek miymiş bunu sormak lazım. Yaptığı bu deney bana fazlasıyla samimiyetsiz geldi. Yani kendi kaşınmış.
Bu olay üzerinden düşünme. Herhangi bir fırsatın ortaya çıkması kötü şeyler yapabileceğimiz yada yapmamız gerektiği anlamına gelmez. Ayrıca birilerinin kötü bir şey için uygun bir halde bulunması o kötülükten razı olduğu, o kötülüğü kabul ettiği anlamına gelmez. Bunun örneği o kadar artırılabilir ki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık