Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Übel Blatt

Szaalenden İmparatorluğu'nda anlatılan hikayeye göre 3968 yılında İmparatorluk güçlü ve karanlık bir düşman olan Wischtech'le savaş halindeydi. İmparator yıkımı durdurmak için 14 kahraman yolladı. Yolculukları sırasında kahramanların üçü öldü ve dördü yoldaşlarına ihanet etti. Geriye kalan yedi kişi düşmanın ordusunun imparatorluğa ulaşmasını engelleyerek görevlerini başarıyla tamamladı, hainleri yendi ve cezalandırdı. Vatanlarına dönen yedi kişi kurtarıcılar olarak karşılandılar ve "7 Kahraman" ünvanıyla ödüllendirildiler.Hainlerin isimleri ise "İhanetin Mızrakları" biçiminde adlandıralarak sonsuza kadar utançla anılmak üzere lanetlendi.
Bu olaydan 20 yıl sonra kara kılıçları kullanabilen bir çocuk ortaya çıktı. Çocuğun amacını kimse bilmezken, kehanetlerde adı geçen 'Yeni Kahraman'ın o olduğu düşünülüyordu. Ta ki bu çocuk ve İhanetin Mızrağı Ascheriit karşı karşıya gelene kadar...

2004 yılında başlayan seri halen devam etmekte. Güncelini şu anda MangaStream çeviriyor. Türü Action, Adult, Adventure, Fantasy, Mature, Seinen, Supernatural ve aşırı olmasa da Ecchi barındırıyor.

thosy

Başlarda konu biraz hızlı ilerliyor, pek bir şey anlaşılmıyor ama ilerledikçe güzelleşiyor seri. Başlarda ana karakter tek başına ya da 2-3 kişiyle beraber savaşsa da seri ilerledikçe ordu savaşlarına dönüşüyor. Yani bol bol dövüş ve savaş sahnesi var.

Ara sıra(sonlara doğru sıklık biraz arttı) ecchi ile hentai arası(zaten mature o oluyor sanırım) sahneler var. Sun-Ken Rock'a yakın seviyede denebilir. Sun-Ken Rock'dan rahatsız olan arkadaşlar bu seriden de rahatsız olabilir.

Ben çeviriyorum bu seriyi. Çevirisi şu an 4. cildinde. Çevirisi olmayan serinin konusunu niye açayım?

Oldukça güzel bir manga. Konusu ve işlenişi oldukça iyi. İçinde çıplaklık barındırıyor ama bu öyle ecchi türlerdeki gibi saçma ergen fantazileri değilde normal cinsellik olarak gösteriliyor. Bu da pek rahatsız etmiyor. Ayrıca manganın yavaş ilerlemesi de bir sorun.

Ryner Lute

konusu ilgimi çekti ama içerisine hentai yoksa güzel olur

thosy

100'lere kadar 4-5 yerde var ama 3-4 sayfayı geçmeyecek şekilde. 100'den sonra karakterlerden birisi işin ucunu kaçırmaya başlıyor. Konuya bir katkısı olmayan, gereksiz sahneler. Mangaka neden eklemiş anlamıyorum. "Daha çok okunsun diyedir." de diyemiyorum. Ecchi sahneler genelde satışı arttırıyor olabilir ama mature-hentai tarzı eklenen satışlar okuyucu kazanmaktan çok okuyucu kaybeder bence.

Ama konuyla ilgisi olmayan, nadiren çıkan yerler. Fairy Tail'deki gibi 2 bölümde 1 çıkan ecchi sahneler yerine 15 bölümde 1 çıkan 2-3 sayfalık mature sahneler var. O yüzden çok da önemli değil bence, rahatsız olan arkadaşlar o kısımları hızlıca geçebilir.

Seri fantasy tarzında. Elfler, değişik yaratıklar filan var ama dövüşler genellikle kılıçlarla oluyor. Teknoloji biraz gelişmiş diyebiliriz. Uçan gemiler var, ışın benzeri güçlü saldıralar yapabilen aletler var(kalelerde de olabiliyor bu aletler). Uçan yaratıklara binip dövüş yapılabiliyor. Üzerine yazı yazılarak kullanılan kağıtlar(biraz büyüye benziyor) var. Neyse merak edenler okuyup görsün işte. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık