Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Örgüt Savaşları

Bir süredir açmayı düşündüğüm bir konuydu, görüşlerin ne yönde olacağını gerçekten merak ediyorum,

1.Grup --> Mihawk - Tobi - Chrollo
2.Grup --> Crocodile - Itachi - Feitan
3.Grup --> Law - Kakuzu - Nobunaga
4.Grup --> Hancock - Konan - Machi
5.Grup --> Jinbei - Kisame - Uvogin
6.Grup --> Kuma - Deidara - Franklin
7.Grup --> Doflamingo - Orochimaru - Hisoka

Shonen animelerin birçoğunda güçlü karakterlerden oluşan ve genellikle kötü bir imaja sahip
olan örgütler vardır, bunlar zaman zaman karşılaştırılır hangisi daha güçlü vs. şekillerde tartışılır,
Bu konuda aşağı yukarı bu eksende ilerleyecek, Shichibukai(one piece), Akatsuki(naruto),
Hayalet Takımı(hunterxhunter) örgütlerini belirli kurallar dahilinde bir savaşa sokacağız ve
sonuçta kazanan kim olur onu tartışacağız,

Bu örgütlerin üye sayısının birbirinden farklı olması kıyaslama yaparken akılların karışmasına
sebep olabiliyor, o yüzden bu turnuvada her örgütten 7 kişilik birer takım oluşturacağım ve
sadece bu karakterler savaşa dahil olacak, üye seçimlerini yaparken her takım için
mümkün olan en güçlü kadroyu oluşturmaya çalıştım,
(Akatsukiden Pain'i almadım çünkü Pain tek bir kişi değil 6 vücuttan oluşan bir yapı,
Nagato'yu almadım çünkü hastaydı ve hareket kabiliyeti kısıtlıydı, gençliği değerlendirmeye alınabilirdi
ama akıllar karışmasın istedim)
(Shichibukai'den Teach'i almadım çünkü diğer evrenlerden karakterlere karşı karanlık meyvesinin
pek bir esprisi kalmıyor)

Peki neden sadece bu 3 evren.?
DB ve Bleach diğer evrenlere kıyasla biraz fazla güçlü kaçıyor,
Hitman Reborn ve D.Gray-man fazla popüler değil, muhtemelen ankette göz ardı edilirlerdi,
Fairy Tail kendisi popüler olsada, bu ankete uygun tek örgüt olan Orocion Seis popüler değil, muhtemelen onlarda göz ardı edilirdi,
FMA evreni biraz zayıf kaçıyor gibi,
Toriko, Gintama, Hokuto no Ken ve Rurouni Kenshin izlemedim/okumadım, o yüzden onlar hakkında bir fikrim yok,
Bunlar dışında da değerlendirmeye alınabilecek ama göz ardı ettiğim seriler varsa kusura bakmayın,

Kurallar;

1) Arena 1 km çaplı dairesel, düz ve boş bir alan olacak (yükseklik sınırı yok),
2) Arenanın dışına çıkmak mümkün olmayacak,
3) Zaman sınırlaması yok,
4) Tek seferde sadece bir grup(3kişi) arenaya alınacak,
5) Hayatta kalan son kişi kazanır.

Crocodile: Tekme, yumruk gibi fiziksel saldırıların ve kılıç, shuriken gibi sert cisimlerin logia savunmasını aşabildiği varsayılacak, bunlar dışındaki saldırılar ve teknikler yoruma açık,

Itachi ve Tobi: Genjutsu kullanmaları yasak,

Chrollo: Mihawk ve Tobi'nin yeteneklerini kopyalayamayacak,

Değerlendirme şu şekilde olacak; her grubun kazananı kendi ekibine 1 puan kazandıracak,
7 grup da tamamlandıktan sonra en fazla puanı alan ekip kazanmış sayılacak,

Örnek olması açısından kendi değerlendirmemi yapayım,

1. grup: Tobi kazanır (akatsuki)
2. grup: Itachi kazanır (akatsuki)
3. grup: Law kazanır (shichibukai)
4. grup: Hancock kazanır (shichibukai)
5. grup: Uvo kazanır (hayalet takımı)
6. grup: Kuma kazanır (shichibukai)
7. grup: Dof kazanır (shichibukai)

Toplamda: Shichibukai 4 puan, Akatsuki 2 puan, Hayalet Takımı 1 puan,
Benim oyum shichibukailere gidiyor bu durumda..

Not: One Piece forumu olmamız oyları etkiliyormu diye denemek için başka bir yere daha anket açtım, bakalım sonuçlar nasıl olacak, http://www.animemangatr.com/forum/anime-tartismalari/7535-orgut-savaslari/ ..

Nasıl oylayacağımızı anlamadım doğrusu. Gruplara bölmüşsün, ama oylamada sadece örgüt isimleri var. Gruplardan hangi karakterin kazanacağını oylamamız gerekmez mi?

Nasıl oylayacağımızı anlamadım doğrusu. Gruplara bölmüşsün, ama oylamada sadece örgüt isimleri var. Gruplardan hangi karakterin kazanacağını oylamamız gerekmez mi?
Aslında epey açık yazdığımı düşünüyorum, tam olarak hangi kısmı anlamadın..?

Değerlendirme şu şekilde olacak; her grubun kazananı kendi ekibine 1 puan kazandıracak,

benim oyum shichibukailere gidiyor bu durumda..

Aslında epey açık yazdığımı düşünüyorum, tam olarak hangi kısmı anlamadın..?

benim oyum shichibukailere gidiyor bu durumda..

Tamam şimdi oturdu. :D Sağol. ^^

alakası yok evrenlerin ama Chrolo hepsini tek alır.
Hepsi derken kendi takımıda dahil üst üste koyup 5 böler :ehe:

Hayalet takımı aldı :D
Aslında olayı gruplara bölmemin amacı hangi grubu kime verdiniz onuda ayrıca görebilmek içindi :),

Sonraki yorumlara o kısımlarda eklenirse daha hoş bir tartışma ortamı olabilir,

alakası yok evrenlerin ama Chrolo hepsini tek alır.
Hepsi derken kendi takımıda dahil üst üste koyup 5 böler :ehe:
Bence shonen seriler arasında güç dengesi olarak birbirine en yakın evrenler bunlar, o yüzden özellikle bu 3 animeyi seçtim :)..

Reversi

Aslında olayı gruplara bölmemin amacı hangi grubu kime verdiniz onuda ayrıca görebilmek içindi :),

Sonraki yorumlara o kısımlarda eklenirse daha hoş bir tartışma ortamı olabilir..
Abi sen iste yeter ki ;)
1.grup Kazanan:Chrollo
2.grup Kazanan:Feitan
3.grup Kazanan:Nobunaga
4.grup Kazanan:Hancock
5.grup Kazanan:Jimbei
6.grup Kazanan:Kuma
7.grup Kazanan:Orochimaru

1.Grup --> Mihawk - Tobi - Chrollo ............................. (Harbiden ne desen boş, gerçekten kim kazanır bilemiyorum.) dediydim ama Chrollo alır yönün de değişti fikrim.
2.Grup --> Crocodile - Itachi - Feitan ............................ Itachi reis alır
3.Grup --> Law - Kakuzu - Nobunaga............................ Law alır
4.Grup --> Hancock - Konan - Machi.............................. Bu da ilgnç bir karşılaşma olur bence
5.Grup --> Jinbei - Kisame - Uvogin............................... Jimbei alır
6.Grup --> Kuma - Deidara - Franklin............................. (Kuma çok rahat alır) çok büyük konuşmuşum:flaugh: Deidara affetmez:ehe:
7.Grup --> Doflamingo - Orochimaru - Hisoka................. (İşte benim grubum:cool: Gerçekten Dofla Hisokanın savaşını izlemek isterdim isterdim:D Çok zevkli olurdu ama Dof alır gibi sanki.) Bunu da Hisoko diye değiştiriyorum daha çok severim, alacaksa o alsın;)

( lordlar alır.) Bu hala geçerli:a:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık