Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Önemli SBS'ler (20 Sonrası)

Evet arkadaşlar , 0-20 arası SBS' ler çevrilmişti,
bende geri kalanlara göz gezdirip, bana göre önemli olan kısımlarını çevirdim,

Bana göre önemli derken, Oda SBS'lerin yarısından fazlasını geyik yapmakla geçiriyor yani bilgi vermiyor bu yüzden bu şekilde kısarak yapıyorum ;
R : Okur
E.Oda

Cilt 22

R : Merhaba, Oda-sensei. Bir sorum var. Chopper gümbürtü topu yediği zaman, farklı formlara girebiliyor. Ancak, yediden fazla, Neden ?
E.Oda : Yanlış. Bak YEDİ tane var. Başka yok. Normal canavar modu yürüyüş noktası.

Yarı insan modu beyin noktası. Ve insan modu ağırlık noktası.Yani, gümbürtü topu basitçe anlatırsak normal 3 formu haricinde, artı 4 yeni form kazanmasına olanak sağlıyor. Şimdi anladın mı ?

Cilt 23

R : Tek bir sorum var, Miss Goldenweek (bayan altınhafta) şeytan meyvesi yedi mi ?
E.Oda : Hayır, o… nasıl söylesem ? O bir çeşit hipnotizmacı.Bazıları telkin etmek için RENKLERİ kullanıyorlar bu gibi durumlarda, insanları heyecanlandırmak ve sakinleştirmek gibi, ve bunda ustalaştıklarında bunu saldırı olarak kullanabiliyorlar, ancak şeytan meyveleri YOK.
R : Kapak hikayelerinde, Denizkızı Keimi ve Ahtapot balık kadın var. Denizkızları ve balık kadınları farkı nedir ?

E.Oda : Gördüğünüz gibi , belden aşağısı balık olanlar denizkızları . Üst kısımları balığa benzeyenler ise balıkadam . Şekle bakarsanız anlarsınız. Türlerinin farkları ; denizkızları balıklarla arkadaş olmaya çalışır, ancak balıkadamlar onları yönetmeye. Tabiki çevreleride önemli tabi. Neyse, ilerki hikayelerde bunu tekrar göreceğiz.(! ve gördük zaten ! )

Cilt 24

R : Merhaba. İşte sorum Oda-sensei. Bütün karakterler içinde, en çok kendine benzettiğin hangisi ?
(Örneğin ben kendimi Usopp'a benzetiyorum…)
E.Oda : Eveet… hmm. Becerikli zeki, rahat kişilikli. O kıyafetler… bunları düşündüğünde, sadece bir karakter var bana benzeyen. Onu biliyorsunuz. KIZILSAÇLI SHANKS… oh ! herkesin alkışladığını duyabiliyorum… Hahaha… Uh .. ouch !! Lütfen, bana birşeyler atmayı bırakın !! Gerçekten acıyor !!
Cilt 25

R : Ciddi bir sorum var Oda-sensei. Nasıl oluyorda, mangada nereye gidersen git, herkes aynı dili konuşuyor ?
E.Oda : Çünkü manga herkesin hayallerinin tarif edildiği bir olaydır.

Cilt 27

R : Merhaba Oda-sensei !! Lütfen bize Captain Smoker ve Madam Hina'nın profillerini verin, ikiside kaptanlar, yani yaşlarıda aynı mı oluyor ? sanırım rütbe ve yaş illaki dengeli olacak diye bir şey yok.
E.Oda : Evet, onların doğumgünlerini severim, yaş olarak smoker 34 , hina 32 , ikiside denizcilere aynı zamanda katıldılar, ancak hina yıldız bir öğrenciydi, smoker ise problem çocuktu ve üstlerini dinlemiyordu. Birbirlerini pek sevmiyorlar ancak uzun zamandır birbirlerini tanıyorlar. Ve Hina Smoker'ı birçok kez denizcilerden atılmaktan kurtardı. Ancak ikisininde şeytan meyvesi gücü var, ve bu yüzden denizciler için çok değerliler. Bu sayede genç yaşta Kaptan rütbesi sahibi oldular,

Cilt 28

R : Shicibukai'lar İngilterenin ve Fransanın privateers (hükümet izniyle çalışan korsan gemi) oluşumlarından mı model alındı ?
E.Oda : Ah!! Ciddi bir soru. Evet Privateers ! kısaca ülkeler tarafından tanınan korsanlar. Uzun zaman önce bunlar vardı. Onlar kahramanlar olarak tanınırlardı, kendi ülkelerinde, ve diğer topraklarda soyguncu olarak tanınırlardı. Tarihte neden bütün korsanların suçlu olarak tanımlanmamasının nedeni bu kahramanlardı. Ancak korsan yinede korsandır. Bazen, büyük suçlar dahil adalet tarafından yanlış yorumlanabilir.

Cilt 29

R : Merhaba , Oda-sensei !! Her zaman merak etmişimdir, Bütün denizci kaptanları ve diğer Denizci Karargahı(Marineford) daki denizci Kaptanlarından farklı mı ? Onlar daha mı güçlü ?
E.Oda : Evet. Onlar farklı. Denzci Merkezindekiler çok daha özel denizciler. Morgan-Nezumi gibilerinden farklılar.Denzci Karargahındaki rütbeler normal rütbelerden güç olarak 3 rütbe daha ilerde dersek yanlış olmaz.
R : Eğer Zoro ve Sanji büyük bir dövüşe girseler, kim kazanırdı ? Zoro Mr.1'i yendi, Bu yüzden Zoro kazanırdı değil mi ?
E.Oda : Vaay…!!! Beni korkuttun … bir anda Eğer Zoro vs Sanji sidik yarışına girselerdi anladım…
Hey dostum, noktalama işaretlerini daha sık kullan. Ne demek istediğimi anlamışsınız umarım… tamam, sonra görüşürüz !

Cilt 30

R : Bay Oda biraz şeytan meyvesinden bahsedermisiniz ? 180.ci bölümde Enel ; Eğer paramacia ise, güçleri vücudu dışına ulaşamaz. Dedi. Bunun anlamı , Captain Smoker ve Sir Crocodile Paramecia değiler mi ? ne onlar ?
E.Oda : Tamam, açıklayayım . Üç farklı şeytan meyvesi var ,
-Paramecia: Gum-Gum Fruit, Split-Split Fruit, Slip-Slip Fruit, Bomb-Bomb Fruit, Kilo-Kilo Fruit, Munch-Munch Fruit, Trans-Trans Fruit, Flower-Flower Fruit, Dice-Dice Fruit, Cage-Cage Fruit, Spike-Spike Fruit, Spring-Spring Fruit
-Zoan: Ox-Ox Fruit, Human-Human Fruit, Bird-Bird Fruit, Mole-Mole Fruit, Dog-Dog Fruit, Horse-Horse Fruit
-Logia: Smoke-Smoke Fruit, Sand-Sand Fruit, Flare-Flare Fruit, Rumble-Rumble Fruit

Üçünün arasında Logialar en iyileri, doğadaki güçlere sahip olmaya yarıyor.

Cilt 34

R : Luffy'nin tayfasında aşk olacak mı ? Sadece merak ediyorum.
E.Oda : Tabiki onlar MACERAYA aşık !!
R : Odacchi , selamlar ! Benim teredütte kaldığım bir şey var. 277’nci bölümde, Luffy büyük anacondadan kaçmaya çalışıyor, ve yılanın göz kapaklarını açıyor, ancak gözün içindeyse bunu nasıl yapıyor ? Lütfen bunu Luffy'ye sor !!
E.Oda : Tamam biliyorum çok mantıksız, Luffy gel lan buraya !!

L : Ne !? Sorun nedir ? Bunda bir yanlış yokki.
E.Oda : Evet var ! Gözün içindeyken göz kapağını nasıl kaldırıyorsun sen ? Onu bırak gözün içine nasıl girdin sen !?!?
L : Sorun yok, endişelenme. Komik değilmiydi ?
E.Oda : Evet , Sanırım öyleydi ! Anahtar nokta da bu . L : Evet , evet ! ahahaha . O : Ahahaaha

Cilt 35

R : Oda-sensei-sama. Lütfen sorumu duy . Sadece düşünüyordum..
EĞERKİ MR.4 FOXY'NİN NORO NORO IŞININA MARUZ KALIRSA NE OLUR ?
E.Oda : Tamam, test edelim, MR.4'ü taklit edicem, ışın tarafından vurulduktan sonra OH LANET OLSUN dicem ;
OHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH...
R : Oda-sensei, merak ediyorumda, Foxy'nin Noro Noro gücü bir logia mı yoksa Paramecia yada Zoan mı ?
E.Oda : Paramecia(süper insan) . Logia(doğa) vücutlarını farklı şekillere sokabilirler. Zoan(hayvan) hayvana dönüşebilirler. Ancak bazı paramecialarda vücutlarını değiştirebiliyorlar.
R : Seride birçok şeytan meyvesi gördük , acaba hiç Luffy'ye başka bir meyve yedirmeyi düşündünüz mü ?
E.Oda : Hayır, Başlangıçtan beri karar vermiştim. Lastikadam fikrini seviyorum.

Cilt 36

R : Zoro Baraque Works tarafından keşfedildiğinde , MR.7 ne yaptı ?
E.Oda : MR.7 böyle ; ''katıl bana !''

R : Kami Enel'in favori yiyeceği elma mı ?
E.Oda : Evet, doğru. Bende elma severim. Ooops! Benim fikrimi sormamıştın değil mi. Armutta severim, oops! Benim fikrimi sormamıştın.

R : Nasılsınız, bir sorum var. Ödüller OP evreninde neye göre veriliyor ? Güce göre mi ? böyleyse Crocodile için 80 milyon biraz az değil mi ? yoksa suç işledikçe mi artıyor ? yoksa bu sizin hatanız mı ?
E.Oda : Bu senin düşündüğünden zor bir soru, Shicibukai'lar hükümet tarafındalar, yani ödülleri katıldıklarında ödülleri ortadan kalkıyor . Yani sizin gördükleriniz Shicibukai'ların eski ödülleri, Ancak Crocodile Baraque Works'ü gizledi
Bu yüzden rakamı sabit kaldı. Eğer Crocodile halen aktif bir ödülü olsaydı, bu yaklaşık 81'in iki katı olurdu.

Cilt 37

R : Oda-chi sensei. Benim süper merak ettiğim bir şey var ! İşte bu.. kimin burnu daha uzun, Usopp mu Kaku mu ?
Artı olarak , Oda-cchi-sensei, insanları yapay burunlu çizmek hoş değil.Kahretsin çok uzun.
E.Oda : Ölçelim

Aha! Usopp yuvarlak burun ucu ile kazandı !
R : Oda-sensei , lütfen Enel-sama'yı bandanasız çizin ! Görmek istiyorum !
E.Oda : TAMAMDIR !

Permalarına bakın
Aynı bir yaşlı bayan gibi… oops. Bunu söylemem lazımdı.
Kaçın !! (kaçar) gümbürtü…gümnbürtü KABOOM!! GYAA!!!
Vol. 40

R : Neden Franky'nin yakıtı kola ?
E.Oda : KOLA İYİDİR.
Vol. 42

R : Hangisi daha hızlı, Kaptan Kuro'nun Shakushi'simi yoksa Soru mu ? SÖYLE BANA.
E.Oda : Ah evet. Bu çeşit sorular alıyorum ve şaşırıyorum. Kaptan Kuro'nun Shakushi'si baya zorlu bir şey.
Soruyu cevaplamak gerekirse, hızları nerdeyse aynı. Ancak Kaptan Kuro bunu kullanırken, kime saldırdığını algılayamıyor, ancak Soru kullananlar hızlarını hareketlerine göre uyarlıyorlar. Yani bir rekabet varsa, Soru çok daha iyidir.

Cilt 43

R : Soru !! Eğer Kami Enel Mavi Denizli olsaydı, ödülü ne olurdu ? Ayrıca, Mavi Denize inse ne olur ?
Orayı yönetebilir mi ?
E.Oda : Anlıyorum. İlginç soru ve oldukça zorluda , sanırım 500 milyon beli'ye kadar ulaşırdı ödülü.
Luffy lastik olduğu için şanslı. Ama Luffy'nin söylediği gibi ; Orada Mavi Denizde senden daha çılgın adamlar var
.Yani Enel Yönetemezdi.

Cilt 44

R : SEN BİR OKAMASIN DEĞİL Mİ ?
E.Oda : HADİ ORDAN, HAYATIM !!!
R : Kumadori'nin anası nasıl bişey ?

E.Oda : Aslında halen hayatta, Mesleği , suikastçi Adı : Kumadori Yamanbako
R : Sensei, CP9'nın küçüklüklerini çizermisin, Teşekkürler
E.Oda : Tamam.
Lucci'nin Tişörtü ; Barış…

R : Ciddi bir soru, Sanji'nin Jabra'yı yenmekte kullandığı teknik, eğer Jabra'yı yakacak kadar sıcak bir şeyse, Sanji'yi nasıl yakmıyor ?!
E.Oda : Sen neden bahsediyorsun ?! Gözlerin görmüyor mu yoksa kafanda delik mi var ?! Onun bacağı sıcak falan değil ! Hayır sıcak değil ! Sanji'nin yüreği çok daha sıcaktı !

Cilt 45

R : Bütün şeytan meyvelerinin üzerinde kıvrımlar var mı ?
E.Oda : Evet var, bunlar meyveleri ayırt etmekte kullanılıyor, Bazen Sanjide bir şeytan meyvesi mi diye merak ediyorum.

R : Oda-sensei !! Lütfen bize CP9'nın yaşlarını söyle, Lütfen , Shigan !
(Üzgünüm ! Sıyrılma, Sensei!)
E.Oda : Yov!.. az kaldı vuruyordu. İyiki sıyrıldım, whaaha!!
-Lucci : 28 ,
-Kaku : 23 ,
-Jabura : 35 ,
-Blueno : 30 ,
-Kumadori : 34 ,
-Fukuro :29 ;
-Kalifa : 25 ,
-Spandam : 39
R : Franky'nin korsan bayrağı olsaydı nasıl olurdu ?
E.Oda : Bakalım. Görünüşe göre herkesin korsan bayrağına ihtiyacı var, bu nasıl ?

Cilt 48

R : Bize Alev Yumruk Ace'in boyunu ve kilosunu söyle ! Bence 1 Ocakta doğmuş olsa güzel olurdu, Ne dersin ?!
E.Oda : Evet, yaklaşk 1.85
R : Merhaba , Odacchi ! Bir sorum var, duyuyormusun ? … Oh duydun mu ? Güzel !
Geliyor. Eğer Hasır Şapkalar bir aile olsaydı, kim baba olurdu , ve anne kim olurdu ?
E.Oda : Aile ? cevap böyle ;
-Baba : Franky,
-Anne : Robin,
-İlk Çocuk : Zoro,
-İkinci Çocuk : Sanji,
-Kız : Nami,
-Üçüncü Çocuk : Usopp,
-Dördüncü Çocuk : Luffy,
-En küçük : Chopper
R : Afedersin !! Bir sorum var , Usopp aynı güç iki kez var olmaz demişti. Eğerki Gomu Gomu meyvesi kitapta varsa, o zaman luffy en azından ikinci kez bu gücü elde eden kişi olacak !
E.Oda : Hata yok. İp ucu olarak Usopp'un söylediği şey bu ; Aynı güç , iki kez AYNI ZAMANDA olmaz bu nasıl ?
Daha çok detay için, professorü beklemen lazım, şeytan meyvelerinin ne olduğunu tam anlamak için… Yakında.

Cilt 49

R : Oda-sensei ! Adalet kulesinde Kalifa Ushi Ushi meyvesi Zürafa modelini yeseydi Kaku'nun yerine,
nasıl olurdu ?
E.Oda : Böyle ;
Çokta kötü değil ...
R : Oda-sensei selam ! işte sorum . Oars çok büyük yani bir dev mi ? Eğer dev ise , Elbaftan mı ? Açıklarmısın ?
E.Oda : Bilirsin, sınıfında her zaman büyük bir adam olur ? Oars bir dev, ama hepsinden büyük. Bir Elbaf savaşçısı değil. Dünyada birçok ada var ve devlerde oralarda yaşıyorlar. O , o adalarda yaşayan büyük , şeytani bir dev
O Oars !

R : Soru ! Beyazsakal Edward Newgate , Karasakal Marshall D. Teach, 4.bölük komutanı Thatch. Bunlar 18.ci yüzyılda yaşamış karayip korsanı Edward Teach Karasakal' dan mı model alındı ?
E.Oda : Üçüde, evet. Aslında, Beyazsakal ve Thatch sadece isimi aldı,
Ancak Karasakal tamamen o adamdan model alındı

Cilt 51

Soru : Kizaru ve Akainu , Aokiji'den daha güçlü değil mi ?
E.Oda : Hahh, Hahh, Üzgünüm geç giriş yaptım, Merhaba. Bunun yazarı benim, herşey benim elimde…
İstediğini söyle kimin umrunda ! Al sana ögh !! buda ne !? Kizaru ?! Yürü lan ahanda böyle çizdim seni !! Kabus gibi ! Üzgünüm , Kizaru çoktan yok oldu !! Bir dahaki bölümde gözükmeyecek.

R : Oda-sensei , bu sana ilk sorum, Bazen korsan tarihi hakkında kitap okuyorum, Supernova Çaylakları isimleri doğrumu ?
-Eustass "Captain" Kid = 13th century pirate "Eustace the Monk" + 17th century Scottish pirate "William Kidd"
-X. Drake = 16th century English adventurer and privateer "Sir Francis Drake"
-Basil Hawkins = "John Hawkins", similar to above + 17th century pirate doctor "Basil Ringrose"
-Capone "Gang" Bege = "Thomas Cavendish", similar to above
-Trafalgar Law = 18th century English pirate "Edward Low"
-Jewelry Bonney = 18th century woman pirate "Anne Bonny"
-Urouge = 16th century Arab pirates Barbarossa brothers, "Oruc"
-Scratchmen Apoo = 19th century Chinese pirate "Chui Apoo"
E.Oda : Harika !! Benim açıklamama gerek kalmadı . Sadece Capone Bege , Amerikan mafyası, Al Capone dan model alındı, Killer ise benim tembelliğim. Yani doğru çaylaklar gerçek korsanlardan isimleri alındı. Tabikl bunlar sadece isimler sonuçta.

Cilt 54

R : Killer'ın yüzünü görmek istiyorum.
E.Oda : Bende.

Cilt 55

R : Magellan ve diğer gardiyanların sırtındaki işaret nedir ? Güç mü ?
E.Oda : Bu soruyu Toei Animasyondan da aldım. Dikkatlice bakarsan , İki farklı işaraet var ,
I ve D yani Impel Down

Cilt 56

R : Normal insanlar 140 yaşına kadar yaşayabiliyorsa, Kureha iyi mi ?
E.Oda : Ah, doğru, şimdi sen söyledin 139'du değil mi ? Limit 140 olsa bile yine de süper insan sayılır yani iyi olacak. Diğer yaşlı insanlar o soğukta 1 senede ölürdü.
R : Merhaba Oda-sensei , bir sorum var. Eğer One Piece gerçek dünyada olsaydı, Hasır-Şapkalar nereli olurdu ?
E.Oda :Tamam, karakterlerine göre uyarlayım
-Luffy : Brezilya
-Zoro : Japonya
-Nami : İsveç
-Usopp : Afrika
-Sanji : Fransa
-Chopper : Kanada
-Robin : Rusya
-Franky : Amerika
-Brook : Avusturya
R : Sorum geliyor , Sanji 'Hiçbir kadına vurmayacak şekilde yetiştim' diyor, Bu Şef Zeff'ten bir ders mi ?
Yani Zeff'te kadınlara karşı yumuşak mı ?
E.Oda : Oops, iyi bir soru, cevaplayacağım . Sanji vs Kalifayı çizdiğimde, bazı insanlar Sanjiyi övdü bazıları ona üzüldü. Gerçek , Sanji'nin kadınları tekmelememek için bir ilkesi yok, gerçek ONLARI TEKMELEYEMİYOR. O gururlu biri. Bence bunun için yılmış durumda. Ayrıca , Zeff ise adam gibi adam.

R : Mucize yapan okama dünyasının İmparatoru İvankov-san, gerçekten göz kırması mı yapıyor ? yoksa sahte mi ?
Ölüm kırpışı dahi yapıyor, maskara kullanıyor mu ?
E.Oda : Bunun hakkında çok soru alıyorum ve ''Death Wink bir haki çeşidi midir?'' diye , ancak o bir göz kırması ile yaratılan patlama.
R : Memnun oldum. İva-chan cinsiyet değiştirme hormonunu uygulasa Hasır-şapkalara. Çizebilir misin ? Lütfen ?
E.Oda : Tabiki. Çok farklı olurlar
-Luffy : Salata yiyeceğim ve korsan kraliçesi olucam !
-Zoro : Üç kılıç ? yapamam, dişlerimi kırar.
-Nami : Sana söylüyorum bu geminin rotacısı kim ?!
-Usopp : Sanırım bu adaya gidersem ölücem.
-Sanji : Sadece şeker yaparım.
-Chopper : Doktor!!!! Oh , o benim !
-Robin : Bu çok fena.
-Franky : Bu hafta çok mu süperim ?
-Brook : ?

Cilt 57

R : Bon-chan dönerken, Pandaman'e de dönüştü , Bon-chan hiç Pandaman'in suratına dokundumu ?
E.Oda : Oh ! Haklısın ! Orada öyleymiş. Gerçekten, bir saniye içinde olmuş ! yani haklısın,bende merak ediyorum nerde tanıştılar. Bon-chan'dan herşey beklenir.

R : 3 Amiral, Aokiji ↓ Yusaku Matsuda - Kizaru ↓ Kunie Tanaka - Akainu ↓ Bunta Sugawara gibi aktörlerden mi esinlenildi ?

E.Oda : Evet, evet. Hepsi doğru. Bugünlerde ki insanlar sanırım bilmiyor. Üçüde japonyadan ünlü aktörler. Neden diye sorarsan çok basit, çünkü onları seviyorum.

Cilt 58

R : Merhaba , Oda-sensei ! Bir sorum var. Beyazsakal Edward Newgate, bir Logia mı yoksa Paramecia mı ? Bence Logia, çünkü Aokiji'nin saldırısını buza dönüşmeden atlatabildi.
E.Oda : Bu zorlu bir soru, Cevap Paramacia . Gura gura no mi , en güçlü paramecia meyvesi , deprem adam olarak düşünürsen, logia olur ama öyleyse , vücududa deprem olmalıydı. Beyazsakal depremler yaratabiliyor, yani diğer bir değişle titreşim adam. Anlamı Paramecia, ancak Logia kadar güçlü.
R : Oda-sensei , merhaba ! Bunu çok bilmek istiyorum, bana Beyazsakalın bölük komutanlarının listesini verirmisin ?
E.Oda : Doğru. Savaş ile birlikte çok fazla soru alıyorum , SBS Bonusu olarak bunu vericem, normalde okuyucunun aklını karıştırmamak için, normal hikayede bunu yapmadım.
Whitebeard Pirates Captain - Edward Newgate
-1st Squad Leader - Marco
-2nd Squad Leader - Ace
-3rd Squad Leader - Joz
-4th Squad Leader - Thatch
-5th Squad Leader - Vista
-6th Squad Leader - Bramenco
-7th Squad Leader - Rakuyou
-8th Squad Leader - Namure
-9th Squad Leader - Brenheim
-10th Squad Leader - Kriel
-11th Squad Leader - Kingdue
-12th Squad Leader - Halta
-13th Squad Leader - Atmos
-14th Squad Leader - Speed Gil
-15th Squad Leader - Fossa
-16th Squad Leader - Izou
R : Merhaba , Oda-sensei . Ben Anka Marco'nın efsanevi hayvan zoanının Ace'in Meramera meyvesinden farkını anlayamadım.
E.Oda : Evet, Biliyorum… bunu savaş nedeniyle aradan çıkardım, çünkü savaş olduğu için hikayeyi hızlı götürmek istedim,
Marco'nun gücünü şöyle açıklayayım : O bir Zoan, yani bir bedeni var. Ama yeniden canlanan mavi ateş'e sahip -Anka Gücü- yaraları iyileşiyor ,yani saldırılar ona zarar vermiyor (tabi ki bunun bir sınırı var) , diğer bir değişle, Alevleri yeniden oluşmak için. Bu mavi alevler normal ateş gibi değil, etrafı yakmıyor, ve sıcak değil.
Ace'in alevinden tamamen farklı. Buna normal hikayenin bir noktasında değinebilirim, Şuanda bu kadar söylüyorum.
R : Odaaaaachi ! Bu senin görevin ! Bana Shicibukai'ların yaşını söyle !
E.Oda : Anladım. Yaş ve boy ? Crocodile'ıda katıyorum, sırasıyla ;
-Moria : 48 yaşında, 6.92cm
-Kuma : 45 yaşında ; 6.89cm
-Teach : 38 yaşında , 3.44cm
-Doflamingo : 39 yaşında , 3.05
-Jinbe : 44 yaşında , 3.01cm
-Crocodile : 44 yaşında , 2.53 cm
-Mihawk : 41 yaşında , 1.98cm
-Hancock : 29 yaşında, 191cm
Cilt 59

R : Beyazsakal Korsanları ile ilgili
Beyazsakalın müttefiklerinden biri ,Beyazsakal korsanlarına komutan olabilir mi ?

E.Oda : Tamam biraz açıklayayım. Öncelikle , Kaptan Beyazsakal ve 16 komutan var. 16 bölüme ayrılmış durumdalar. Yaşlarına veya tümen sayılarına bakmaksızın hepsinin rütbesi eşit durumda. 16 tümen komutanı eşit haklara sahip ve numara sayıları güce orantılı değil. 43 müttefik korsan ise bunların bir parçası değil, kendi hallerinde yaşıyorlar. Ancak Beyazsakala sadıklar, ve ona ihtiyacı olduğunda yardım ediyorlar. Böyleler. Ace'in durumunda, Spade korsanları yok oldu ve Beyazsakal korsanlarına katıldılar, Ace'te Beyazsakal korsanlarının parçası olduğu için, komutan olabildi.

Cilt 60

R : Odachhi İlk kez bir mektup gönderiyorum ! sana bunu sormak için uzun zamandır bekliyorum …
Hancock'ın göğüslerinin ölçüsü nedir ?
E.Oda : Doğru . Sizi sapık canavarlar ! Sanji ve Ben size yılan prensesinin ölçülerini sunuyoruz ;
göğüs : 111 ! bel: 61 ! kalça :91 !​
-Nami: boy 1.69cm göğüs 95 bel 55 kalça 85
-Robin: boy 1.88cm göğüs 99 bel 59 kalça 89
Üzgünüm ebeveynler !

R : Oda-sensei--- Filo Amirali Sengoku'nun gücü nedir ? Merak ediyorum.
E.Oda : Evet,evet, normalde sorsaydın, kolayca cevaplardım, Marco ile aynı...
Mistik Zoan , Hito Hito no Mi , Model ; Daibatsu. Buddha insan yada mistik bir canavar mı bilemiyorum, ancak türü böyle. Üzgünüm.
R : Alakasız bir soru. Marco'nun kafası muz mu ? yoksa ananasa mı daha çok benziyor ? ve Kid'in kafası lale mi yoksa kasımpatı mı ?
E.Oda : SADECE İKİ SEÇENEK Mİ BIRAKIYORSUN ?!! (şok) , seçeneklere göre seçersem;
Marco Ananas , Kid ise Kasımpatı olurdu...
BU MUHABBET NEREYE GİDİYOR BÖYLE !?!
R : Bana Takoyaki'nin tarifini verebilirmisin ?
E.Oda : Un ve su, yumurta, ahtapot , zencefil kökü , kızarmışt ekmek kırıntısı , az bişey taro patates, az bir tutam tuz , biraz baharat , soya fasulyesi sosu
Yapılışı : su ile unu karıştır, taro patatesi ekle, tuz , baharat, soya sosu azar azar at. Yağı tavaya at, ahtapotları şekle sok, geri kalanlarıda at, dikkat et yanmasın , ateşi kıs, sosla kapla , et suyu ile ye iyi gider.

R : Bu soru Portgas D. Ace'in şapkası ile ilgili.
☹ Bu dünyaya gelmelimiydim ?
☺Babalık, Luffy ve beni seven diğerleri, çok teşekkürler. Doğduğum için memnunum.
Yada öyle bir şey, yani aradığı cevabı bulduğunu mu gösteriyor ? Hayır öyle olmalı ! Ace ölmeden önce surat ifadeside öyleydi.

E.Oda : Hmm, anlıyorum. Bununla ilgili bir çok mektup alıyorum. O işaretler ve son ifadeleri hmm, evet aynılar. Ben bunu ilk duyduğumda şok olmuştum (Haha) . Güldüğüm şey tamamen tesadüfün gerçek olması. Ace ilk çizildiğinde bu elemanın kaderi ne olacak şeklinde düşünüyordum. O işaretler sadece eski birer aksesuar. Yani o kadar derin düşünmemiştim. O iki kareyi çizme sebebim, ilk panelde acı, hüzün, ve ölmek istememesinin yüz ifadesi, ikinciside herhangi bir pişmanlığı olmadan ve hissettiklerini Luffy'ye söyleyerek ölüyor olması. O gülümsemenin sebebi o. Bir insan ağlayan bebeğe bakınca gülümser değil mi ? Bu da öyle çünkü karşısında ki insanın gülmesini istiyor. Bu yüzden o şekilde çizmiştim. Her neyse bunu yakalamanız yinede güzel.

Cilt 62

R :Tanıştığımıza memnun oldum Odacchi !! Sana kapak sayıları 1 ve 61'i sormak istiyorum...
E.Oda : AHHHH !! (şok) Tüh, yapmışım !! fark etmemiştim !!! bir yerden bunu çizdim diyordum bende ?
evet, yine yaptım.Bu bir hata.(Küçükler için, bilerek yapıldı tabiki)

R : Oda-sensei, hangi şeytan meyvesini yemek isterdin ? İddiaya varım ki Suke Suke no Mi'dir.

E.Oda : HEY !! (Şok) Bu kadar mı olur !! Doğru !!

R : Volume 45'te Garp Luffy'yi yumrukladı, nasıl işe yaradı ? 'Haki''miydi yoksa 'Sevgi'' miydi ?

E.Oda : O durumda 'Sevgi'

R
: Akainu'nun yeteneğine hayranım, Gutsu Gutsu no Mi mi yedi ? (Kaynat kaynat meyvesi)
Yoksa Magu Magu no Mi mi ? (Magma meyvesi) birçok aday var hangisi söyle bana !!

E.Oda : Resmi olarak açıklamadım mı ? 3 Amiralin yeteneklerini aşağıda göstereyim o zaman.

Akainu ; Magma Adam - Magu Magu no Mi
Kizaru ; Işık Adam - Pika Pika no Mi
Aokiji ; Buz Adam - Hie Hie no Mi

R : Luffy'nin göğsündeki yara 2 sene önce Akainu'nun Jinbe ve Luffy'ye saldırısı sırasında mı oldu ?

E.Oda : Evet tabiki. O ******** Jinbe'nin kolunu deldi ve Luffy'nin göğsüne büyük bir yara bıraktı ! Şerefsiz !

Cilt 63

R : 614 ile ilgili aklıma takılan birşey var, Makino-san bir bebek tutuyor, bunun anlamı bir bebeği olduğu mu ? Ve babası ben miyim ?

E.Oda : Sen DEĞİLSİN !!!
Makino artık bir anne oldu ve mutlu, babası belkide o kişi... Evet o olabilir.

R : Chopper'ın şapkası değişti mi ?

E.Oda : Hayır değilmedi, sadece iki şapkayı birleştirdim, eski şapkası onun hazinesi.

Cilt 64

R : Kelle Avcılığı nasıl yürüyor pek anlamadım. Eğer bir kelle yakalarsan, parayı denizcilerden alıyorsun değil mi ? Peki bu parayı almaya gelen korsanlar, denizciler tarafından yakalanmıyor mu ?

E.Oda : Evet öyle. Bir korsan diğerini öldürse bile parayı alamıyor, kazandığı şey ''Şeytani Şöhret''.

R : Oda-sensei sana ciddi bir soru sorucam ! 622.ci Manga bölümünde Kizaru'nun arkasında ''-siz adalet'' yazıyor ve başka bir yerdede Aokiji'de ''Tamamen tembel adalet'' yazıyordu, kendininki dahil olmak üzere kalanları söylermisin ?

E.Oda : Benimde mi ? Tamam o zaman ;

Akainu : Eksiksiz Adalet

Kizaru : Belirsiz Adalet

Aokiji : Tembel Adalet

E.Oda : Anpanman'i seviyorum

Cilt 65

R : Bu soru Cilt 10'dan, Hacchan kendisini ''Bir kişi hariç balıkadam adasının en iyisi'' olarak adlandırmıştı, bu hariç dediği kişi Hyouzu muydu ? Yanlışsam öldür beni.

E.Oda : Hayır doğru söylüyorsun, cidden hayatını riske atacak kadar önemli bir sorumuydu ? (güzel)
İkiside aynı dojoda eğitim gördüler, ama Hachi ona rakip olamıyordu.

R : ONE PIECE'te bu günlerde ardı ardına Luffy'nin meyvesinin rakip olamayacağı çok güçlü meyveler çıkıp duruyor, ana karakter olarak meyvelerin arasında en güçlüyü alması gerekiyor diye hissediyorum, neden ona baya zayıf görünen lastik meyvesini verdin ?

E.Oda : Ahaha doğru ! Diğer güçlü ve havalı yetenekleri görünce neden böyle yaptığım tam bir gizem gibi duruyor. Cevap çok basit, en saçma yeteneği seçtim. Baş karakter klasik olarak en güçlüyü alsaydı, bu kadar uzun süre devam edebileceğimden emin değilim. Hikaye ne kadar ciddileşirse ciddileşsin, Luffy uzayacak ve esneyecek. Bana her zaman etrafta saçmalama fırsatını veriyor. Benim yazmak istediğim manga bu.

M : Deniz kızlarının isimlerini sormuş, cevap ;

Sol baştan ; Ishilly - Kairen - Hiramera - Seira - Melo

R : Luffy'nin Haoshoku Hakisi 50.000 kişiyi etkiliyor, peki Shanks ve diğerleri kaç kişiyi yenmeye yeterdi ?

E.Oda : Luffy ile aynı yer ve aynı durumda Shanks ya da Rayleigh 100.000 kişi bayıltırdı. Başka bir açıdan bakarsak, ''bunu kaç kişi'' olarak belirleyemeyiz. Haki ile bir kişiyi bayıltmak ancak iki kişi arasında ki büyük güç farkından ötürü oluyor. Luffy'nin durumunda olan rakipler savaşmaya değecek kadar bile güçlü değillerdi. Eğer orada 100.000 tane yüksek iradeli korsan olsaydı, bir tanesini bile bayıltamama durumu ile karşı karşıya olurdu. Ekstra olarak belirteyim, haoshoku'da ki ustalık arttıkça, hedefte ki kalabalığın içinde ki birkaç kişiyi BAYILTMAMAKTA imkan dahilinde olur.

R : 2 yıl geçti, tayfadaki herkesin kendi özel jolly roger'ı olsa bunlar nasıl olurdu ? 2 yıl sonrası için yeni dizaynların vardır değil mi ?

E.Oda :

Aokiji, Kizaru, Akainu, Garp ve Sengoku'nun küçüklükleri ;

Cilt 66

R : Selam Oda sensei, Kirisame yapılırken Hody'nin sırtında ki palet keskinleşti. Balıkadamların paletleri çıkarılabilir mi ? Yoksa gerçeğinin yanına mı yapıştırdı ? Söyle bana.

E.Oda : Dostum, o palete eklenebilen bir silah.

R : Chopper artık 6 form için gümbürtü topuna ihtiyacı olmadığını söylemişti, yani bu 6'sını istediği zaman yapabiliyordu. Ama 605. ci bölümde chopper savunma noktası için gümbürtü topu yuttu. Neden ?

E.Oda : Evet doğru, artık Chopper gümbürtü topunu canavar hali için kullanıyor. Yani diğer halleri için ona ihtiyacı yok. Bunun nedenini diğer soruyu soran açıklasın !

R : 605.ci bölümde Chopper savunma noktası yapmadan önce gümbürtü topu yedi, ama 2 sene sonrasında buna ihtiyacı olmaması gerekiyordu ! Ama Chopper en sevdiği şeker olan gümbürtü topunda yedi, bu olayı bir çok okur yanlış anladı ! Öf be Chopper hep senin yüzünden !

E.Oda : Evet, aynen öyle ! Aptal Chopper ! Cidden varya sen... Sana teşekkür, bir çok okur bunu büyük bir hata olarak görüyordu. Bir daha kargaşanın içinde şeker yiyeyim deme ! Aptal çocuk ! Şimdi son kez hallerine bakalım ;

R : Annem bana dedi ki, OP'te kadınların çok seksi vücuda sahip olmasının ve erkeklerin sağlam vücut 6'lı karın kasına sahip olmalarının nedeni, sende olmaması ve rüyanda bunu kendine istiyor olmanmış, bu doğru mu ?

E.Oda : Evet aynen öyle ! Çok seksi vücudum olsun istiyorum !!

R : Selam Oda-sensei Sanji deniz kızlarını görünce kan kaybından gidiyordu, Chopper kanının 'S' olduğunu söyledi. Ama bu çok farklı geldi ! Geriye kalan gruplar nedir ? Ve hasır şapkaların kan grupları nedir ?

E.Oda : Tamamdır.

Moria'nın çetesinin küçüklüğü sorulmuş ;

Cilt 67

R : Bölüm 644'te ki şu küçük kızı görüyorsun değil mi ? Bu Madame Shyarly'in küçüklüğü olabilir mi ?

E.Oda : Evet doğru. Madam olarak bilinmesine rağmen 29 yaşında. Abisi Arlong 41 ve Hody'de 30. Shyarly Hody ile aynı jenerasyondan. Arlong babası tarafından balık adam bölgesinde terkedildiğinden ailesinin yüzünü hiç göremedi, ancak Arlong 15 yaşına geldiğinde Arlong'un babası olduğunu söyleyen birisi başka bir anneyle yanında 4 yaşında ki Shyarly'yi de getirdi. Shyarly daha o yaşta, büyük korsan çağının başlayacağını bilmişti.

Cilt 68

R : Selam Oda-sensei ! Sanji hakkında, bana sanki Leonardo Dicaprio-san'a benziyor gibi geliyor, ''Romeo ve Juliet'' filmindeki rolüne özellikle, arkadaşlarım bana hiç hak vermiyor, Sanji'nin gerçek hayattan rol modeli var mı ?

E.Oda : Evet, çoğu kişi Dicaprio'ya benzetiyor, ama gerçek şu ki Sanji'nin modeli biraz sıra dışı, onun Dicaprio gibi bir yıldız olduğunu söyleyemem ama yine de ünlü birisi, ''Steve Buscemi'' rezarvuar köpekleri filminde rol almıştı. Havalı değil mi ? Bandai'den birisi zamanında bunu tahmin edebilmişti.

R : Luffy artık gear 3'ten sonra küçülmüyor, bunun sebebi Oda-chi'nin bir değişim sapığı olması mı yoksa Luffy'nin gelişmiş olması mı ?

E.Oda : Çünkü Luffy gelişti, diğer seçenek ile ne demek istedin anlamadım. 2 yıllık eğitimi sayesinde gear 2 ve 3'ü kontrol etmesi artık çok daha kolay. Animatörlere artık küçülmeyecek dediğimde buna çok sevinmişlerdi.

R : Selam Oda-chii ! SBS'de bulunmak benim için rüya gibi ! Herneyse, sana sormak istediğim tonla soru var ama en çok merak ettiğim şey Supernovaların yaşları ve boyları !

E.Oda : Bu 2 sene önceki halleri, istersen 2 sene sonra değişmediklerini farz edebilirsin, ayrıca Bonney'in yaşı meyvesi sebebiyle tam olarak belli değil.

Urouge : 3.88 m / 45 yaş
Apoo : 2.56 m / 29 yaş
X-Drake : 2.33 m / 31 yaş
Hawkins : 2.10 m / 29 yaş
Kid : 2.05 m / 21 yaş
Killer : 1.95 m / 25 yaş
Law : 1.91 m / 24 yaş
Bonney : 1.74 m / 22 yaş
Capo : 1.66 m / 40 yaş

Cilt 69

R : 656'dan çok havalı bir sahne ile ilgili bir sorum var, Zoro ''shishi sonson'' kullanarak ejderhayı yeniyor, ama ''Wanted'' serisinde, Ryuma'nın ejderhayı yeniş şeklide çok benzer, o bölümü yaparken Ryuma'yı mı hatırladın ?

E.Oda : Evet doğru, bunu farkederek iyi iş çıkardın. Punk Hazard, ejderha sahnesini yazarken 20 sene önceki ''Monsters'' serimi hatırladım, başrol Ryuma, Zoro'nun esin kaynağı olarak, ejderhanın kellesini büyük bir panelde kesmişti, tekrardan açıp o bölümü okumamıştım ama orayı çizerken o bölümü hatırladım ve buna benzer bir şey yapmak istedim, aynı şeyi 20 sene aralıkla 2 sefer çizmiş gibi oldum. *Güler

Magellan, Hannyabal, Sadi, Saldeath, Domino küçüklükleri.

Cilt 70

Beyazsakal korsanlarının küçüklükleri ;

Cilt 71

R : Hasırşapkalarda kimler haki kullanabiliyor ?

E.Oda : Bu üçlü Haki kullanıyor ;

Uzman oldukları haki çeşidi ise parantez içinde yazıyor ;

Luffy (haoshoku) / Zoro (busoshoku) / Sanji (kenbunshoku)

R : Bölüm 701'de, Law tayfasından birisinin bu haritayı çizdiğinden bahsetti. Bu kişi Bepo olabilir mi ?

E.Oda : Evet o , Bepo kalp korsanlarının rotacısıdır, haritayı o çizdi.

R : Law'ın kılıcının ismi nedir ? Ve Law-san'ın kaç tane dövmesi var ?

E.Oda : Bunlar Law'ın dövmeleri ;

Law'ın kılıcının ismi ''Kikoku'' (anlamı ; demon's cry / şeytanın çığlığı) ünlü kılıçlardan birisi değil, ama lanetli kılıçlardan birisi.

R : Aokiji, kakigori (japonların buzdan yaptığı bir tatlı) yapabilir mi ?

E.Oda : Evet, ihtimal dahilinde. Ne de olsa o buz adam. Ama yedikten sonra işler değişebilir, buz midene girdikten sonra Aokiji'nin kontrolünde olabilir ve seni kontrol eder.

R : Bölüm 700'de Absa adlı bir gazeteci var, o ''Absalom'' değil mi ? Hatta yakından bakınca korsan gemisi olduğu belli oluyor, acaba ne çeşit erotik haberler yapıyor ?

E.Oda : Evet o Absalom, ne kadar nostaljik, hatta marineford savaşında bile orada haber yapıyordu, savaştan sonra Doflamingo, Moria'ya garip bir şey olduğundan bahsetti. Acaba ne oldu ? Perona'da endişeliydi, Moria gerçekten öldü mü ? Şuan söyleyebileceğim tek şey Absa'nın aslında Absalom olduğu ve görünmezlik gücünü kullanarak çok değerli haberler elde ettiği.

Cilt 72

R : Bartolomeo çok havalı değil mi ? 6 Ekimde doğmuş olsa nasıl olur ? Ayrıca boyu, doğduğu yer ve yaşı nedir ?

E.Oda : 6 ekim ? Bunu kullansam mı ? İyi madem. Boyu 2.20 cm, 24 yaşında ve East Blue'da doğdu.

Supernovaların cinsiyet değiştirmiş halleri ;

Cilt 74

Bunu çevirsem mi bilemedim. :oleyo:
R : Eğer Marco'nun penisi koparsa kendini yeniler mi ?

E.Oda : Evet, penisi kendini yeniler, HEY !!

R : Odacchikonchi! , Fujitora, ''Zatoichi'' filmindeki Katsu-shintarou dan mı esinlenildi ?

E.Oda : Evet doğru, çünkü bizim jenarasyonun kabul ettiği KatsuShin'dir, zamanın çocukları şimdi ne düşünüyor bilmiyorum, Zatoichi denilen bir çok yeni film çıktı piyasaya, orjinal aktör Katsu Shintaro'dur, televizyon filminde rol alıyordu ama oldukça popüler bir dram filmiydi, 100 bölümden fazla sürmüştü.

Supernovaların korsan bayrakları ;

Cilt 75

Doflamingo ailesinin yaşları ;

Cilt 76

R : Neden Beyazsakal tayfasında hiç kadın yok ? Bu beni rahatsız ediyor.

E.Oda : Hmm, aslında daha önce cilt 25'te gözükmüşlerdi. Gemisinde kadın hemşireler vardı. Bu güzel kadınlar Beyazsakalın resmi doktorları. Ancak Beyazsakalın kendi prensibi sebebi ile, gemisinde ki hiç bir kadını savaşçı olarak kullanmıyor. Bu sebeple Marineford Savaşında hiç bir kadını Beyazsakalın tayfasında savaşırken görmedik. Orada artık ölmek için hazırdı. Bu güzel kadınlar ise onu savaşa gitmemesi için ikna etmeye çalıştılar ancak bunu beceremediler, Beyazsakal bu güzel doktorlarla bağını kopardı ve evlatları ile savaşa gitmeyi tercih etti. Bunu mangada çizmeyi tercih etmedim çünkü çok fazla dram yaratmak istemedim.

Cilt 77

R : Devrimci Sabo, Koala ve Heck'in yaşlarını bize söylermisin ?

E.Oda : Tabii.

SABO
187cm
yaş 22

160cm
yaş 23

280cm
yaş 38 (Japon Askeri Balık türü)

R : Bartolomeo'nun Bariyerinin sınırı hakkında bir şey söylenmişti. Tam olarak sınırı nedir ?

E.Oda : Harika bir soru, boş bir alanda yapabileceği bariyerin bir sınırı var, ayrıca aynı anda yapabileceği bariyerinde bir sınırı var, sadece tek seferde tek bir bariyer yapabilir, sanırım toplam sınırı 500 Bari Bari olur.

Cilt 78

R : Farkettim ki Nami ve Robin'in göğüsleri oldukça büyük, bu bir tesadüf mü ?

E.Oda : Bütün genç erkek çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürüyorum.

Cilt 79

R : Doflamingo ailesinin meyve kullanıcıları hakkında sormak istiyorum, Baraque works te olan meyve kullanıcılarının üst sınıfı gibi bir şey mi ?

E.Oda : Üst sınıf meyve güçleri gerçekten var, şimdilik sırası böyle.

(Ton Ton > Kilo Kilo, Hie Hie > Yuki Yuki, Magu Magu > Mera Mera, Buki Buki > Supa Supa)

Ayrıca üst sınıf meyveler kişinin gücünü kesin olarak belirlemez, tek başına hiç bir yetenek bir dövüşte galibiyeti garantilemez.

İngilizce - Türkçe Çeviri : Bana aittir.

Son düzenleme:
Süper ya. Eline emeğine sağlık Marco.
Oda çok garip biri üslubu çok artist ve komik =)
koptum :

R : SEN BİR OKAMASIN DEĞİL Mİ ?
O : HADİ ORDAN, HAYATIM !!!

Emeği geçen herkese teşekürlerimi sunarım.
Bunlar nasıl sorular böyle düzgün soru soran 10 kişi var.E.oda kaçamkcevaplar vermiş marconun ateş olayını değinecekmiş bence marco vs BB bizi bekliyor (bunu nerden mi çıkardım ace'in alevi ile farkını yansıtacakmış bunuda BB ile savaşark gösterebilir)
ayrıca şu kizaru ve akainu aokijiden güçlümü sorusuna verdiği cevabı anlamadım ne demek istedi acaba:)
edit:shanks fanlarının arkası bayağı sağlam.
Kaçamak cevap vermiş. Ama kafama göre diyor artist söylesen nolurdu..
Kizaru yok oldu dediğine göre hızının önemini mi vurgulamak istemiş ne ? :D

Roronoa Zoro

R : Bütün şeytan meyvelerinin üzerinde kıvrımlar var mı ?
O : Evet var, bunlar meyveleri ayırt etmekte kullanılıyor, Bazen Sanjide bir şeytan meyvesi mi diye merak ediyorum.
süper bu adam ya :D
Teşekkürler marco

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık