Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Ölüm Cerrahı Trafalgar Law

"O, sırf Shichibukai olabilmek için 100 farklı korsanın kalbini söküp Denizci Karargahına gönderen manyağın teki !"

Evet Trafalgar Law, son bölümlerde serinin en konuşulan karakterlerinden. Karşımıza çıktığı yer ve beraber çalıştığı insanlar bizi epey şaşırtmıştı. İlk başlarda karşımıza sürekli tebessüm eden biri olarak ve eğlenceli tayfasıyla çıksa da, zaman atlamasından sonra epey farklıydı. Gücü bir kenara sertlik ve acımasızlık konusunda da level atlamış adam. Bizim tayfayla fazla içli dışlı oldu yavaş yavaş sert mizacı değişiyor gibi, hadi hayırlısı. Konuya dönecek olursak eminim çoğumuz Law'ın ilerde karşımıza bu şekilde çıkacağını tahmin etmiyordu. Farklı bir bakış açısı olarak da Luffy'nin çarpışacağı büyük bir düşman olarak görüyorduk. Süpernovaların akibeti ne olacak, ne oldu bunlara yahu? Derken Law karşımıza süpriz bir şekilde çıktı. Neyse ki şu an Luffyle sağlam bir müttefik oluşturdu. Bu demek oluyor ki Law'ı sürekli duyacağız.

Law'ın Shichibukai olması, dünya hükümeti tarafından büyük bir güç olarak gösterildiğinin en güzel kanıtıdır. Ödülüne hiç değinmeye gerek yok, seride gösterilen en yüksek ödüllerden birine sahip. Law gibi birinin Shichibukai olması beklenmedik bir olaydı. Gerçi burda değinilmesi gereken en önemli nokta Vergo'nun söylediğine göre Law, Shichibukai'lik konumunu emelleri için kullandı. Güçlü olmasının yanında analizleri ve olaylar hakkındaki bilgisi Law'ı diğerlerine göre çok daha iyi bir karakter yapıyor. Yeni Dünya'ya haydi bismillah diye dalmaması Onun zekasını ortaya koyuyor aslında. Bugüne kadar yaptığı kapışmalarda genel olarak kazanmış, ya da bir şekilde kurtulmayı başarmıştır. Hatta Issho ve Doflamingo'nun arasında kalıp bir şekilde kurtulması beni baya etkilemişti. Gerçi Amirallerden kaçma konusunda baya tecrübeli..
Koramiral Vergo ilk ortaya çıktığında bu nasıl bir adam demiştik, vay be falan. Hatta burda yapılan ankette Vergo en iyi koramiral olarak gösteriliyor. Law ilk gafil avlansa da daha sonra Vergo'yu alaycı bir şekilde mağlup etmiştir. Şimdi Vergo severler ne alayı? diyebilir. Resmen çamaşır gibi astı herifi. ( Vergo'nun eşit şartlarda kapışmaya kıçı yememiştir. ) Düellonun sonunda Law'ın, Vergo'nun yüzünü 'kes sesini' edasıyla 2'ye ayırması arcın en iyilerindendi kabul edelim. Law şeytan meyvesi gücünü kılıç yetenekleriyle bileştirip yeteneklerini daha da özel hale getiriyor. Herşeyi geçtim, karşısındaki rakibinin kalbini ele geçirmesi muazzam bir yetenek. Arc'ın sonlarında ya da serinin ilerleyen bölümlerinde kilit güç olabilir. Eeee daha Yonkou indirecek bu gençler.
Unutmadan Law'ın Logia kullanıcı Smoker'ı da zorlanmadan yenmesi beni epey şaşırtmıştı. Smoker ve Tashigi en sevdiğim denizci karakterler olduğu için bu konuyu pek dillendirmicem, çaktırmayın.

Vergo havaya atılmış salatalık gibi ayrılıyor.

Law'ın Luffy ile olan ilişkisine değinecek olursak, Luffy'nin Marineford savaşındaki son halini hatırlıyoruz, bir şekilde Luffy'i ordan uzaklaştırıp tedaviye başlayan da oydu. Hem de Akainu'dan ölümcül yara almışken. Gerçi çoğumuz Law'ın Luffy'i tedavi etme konusunda ayrılıyoruz. Kimisi ciddi anlamda Luffy'e saygı duyduğu için yardım ettiğini söyler. Kimisi ise Law'ın Luffy üzerinde bir planı olduğu. O olaydan sonra 2 yıl geçti ve şu an Law ve Luffy beraberler hatta Law bu durumdan pek memnun olmasa da Luffy tayfa için Law'a göz dikmiş durumda. Law da hasır şapka tayfasına ayrı bir sempati duymaktadır. Hatta Law'ın Doflamingo'ya karşı uyarıda bulunması bunun güzel bir örneğiydi. Law resmen, Onları hafife alıyorsun ama senin ... tarzı bir uyarı yaptı. Aslında Doflamingo da Luffy'nin, Law kadar güçlü olduğunu biliyor ve bunu dile getirmişti, hatta başına ne tehlikeler açacağının da farkında ama kibirli bir adam olduğu için bunu pek belli etmiyor. Bunun bedelinii ağır ödeyecek gibi.
Law, Luffy ve ekibine sempati duyması bir kenara, resmen Luffyle beraber Yonkoulardan birini gömmek için birlik olmayı teklif etmiştir. Bu Yonkou devirmeleri konusu için uzun uzun birşeyler söylemek için çok erken, ama serinin seyrini değiştirecek bir plandı. Aslında Yonkou kadar olmasa da Onlar kadar güçlü, arkası sağlam, hele ki geçmişi baya baya derin olan eski patronu Doflamingo'ya karşı şu an savaş içerisinde olmaları Law'ın cesaretini, fikirlerinin küçük olmadığı gösteriyor. Her daim kötü patronlarına gün geldiğinde kafa tutup kazanan karakterler dikkatimi çekmiştir. Law da, eski patronunun bütün işlerini bozmakta kararlı ve emin adımlarla ilerliyor. (Bknz SAD odasını dağıtması.)

Law sıradan bir karakter değil. Law'ın tayfasında güçlü kimsenin olmaması yani tayfasından çok kendinin ön planda olması, tayfaya katılacağı konusunda beni epey şüphelendiriyor. Hatta son arcda da tayfası Law'ı başka bir yerde bekliyor. Kim bilir? Belki bir gün aynı tayfada aynı korsan bayrağı için savaşırlar. Ya da Doflamingo devrildikten sonra ayrı yerlerde Yeni Dünyayı birbirine katacaklar. Sonuç ne olursa olsun Luffy gibi Law'ı da izlemek zevkli olacak.

Bu arada psikopat ruhlu arkadaşlar için Law'ın parmaklarındaki ölüm yazısı, çok güzel bir dövme yaptırılır derim. :rolleyes:

Uzun süre Luffynin elinde poşet edasıyla gezmesi karizmasını baya düşürdü. Ama ben tayfada gerçekten görmek istiyorum. Çok değişik yeteneği olan güçlü bir adam tayfaya aranan kan bence. Zeki olmasınıda unutmamak gerek. Ama onunda bir doktor olması Chopper olayından dolayı tayfa işini çıkmazsa sokuyor.

Aslında Law'ın Luffy'e ayrı bir saygı duyduğunu düşünüyorum.
Bunda;

-Rayleigh'in Luffy'e ''Seni bekliyordum Monkey D. Luffy '' demesi, onun için Calm Belt'i yüzerek geçmesi.

-Ayrıca şapkasına da dikkatlice bakıyordu, bir de şapkayı gönderen Yonkou Shanks olması

-Denizin Şövalyesi Jinbei'nin onun için yaptıkları

-Savaşta yaptıkları vs.

Bunlardan dolayı hem kıskandığını hem de saygı duyduğunu düşünüyorum.

Çok güzel yazı olmuş :D Katılmadığım tek nokta lavın tayfası zayıf demişsin. Bana göre lavın tayfasıda güçlü çıkıcak. Özel tasarlanmış tayfa üyeleri sadece kid lav ve luffy de var. Diğerlerinin tayfası çöp dolu.

Çok güzel yazı olmuş :D Katılmadığım tek nokta lavın tayfası zayıf demişsin. Bana göre lavın tayfasıda güçlü çıkıcak. Özel tasarlanmış tayfa üyeleri sadece kid lav ve luffy de var. Diğerlerinin tayfası çöp dolu.
Law'ın tayfası güçlü çıkabilir evet ama buraya kadar pek birşeylerini göremedik, Ben de doğal olarak ona göre değerlendirdim. Jean Bart'ı hiç sevmedim nedense. Ama Bepo'ya çok gülüyorum.

Law'ın tayfası güçlü çıkabilir evet ama buraya kadar pek birşeylerini göremedik, Ben de doğal olarak ona göre değerlendirdim. Jean Bart'ı hiç sevmedim nedense. Ama Bepo'ya çok gülüyorum.
Onun dışında iki tane adam varya. Muhtemelen onlarda güçlüdür. Lavın tayfayı tekrar gördüğümüzde bizim tayfa gibi 9-10 kişilik bi tayfa görücez. Aynısı kid dede geçeri. Tabi tahmin sadece :D

Onun dışında iki tane adam varya. Muhtemelen onlarda güçlüdür. Lavın tayfayı tekrar gördüğümüzde bizim tayfa gibi 9-10 kişilik bi tayfa görücez. Aynısı kid dede geçeri. Tabi tahmin sadece :D
Yanılmıyorsam Law ın tayfa on kişiden fazlaydı zaten.

Aslında Law ın tayfadan sadece o dörtlünün kaldığını ve beşinin beraber Mugivara olduğunu görmek güzel olur. Fena değiller onlar da adamlar tam bizim tayfaya göre.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık