Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Çatı Dövüşü ve Genel Savaş Hakkında Düşünceleriniz

Çatı savaşının akıbeti ve genel savaş hakkında öngörüleriniz, düşünceleriniz var mı? Çoğu kişi şu anda beş novanın iki imparator karşısında şansı olmadığını düşünüyor. Peki Wano savaşı sonuca nasıl bağlanır? Çoğu kişinin ufak tefek fikirleri var bu konu altında direkt olarak konuyla alakalı düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

İlk olarak, Enma ile büyük bir güç artışı almış olan Zoro gördük, aynı şekilde Killer ve Law da içten Kaido'ya zarar verebiliyor. Tabii bunları da yeterli görmüyoruz. Sizce yeni p.uplar gelir mi ya da yeni numaralar görür müyüz?. Ben Punk Rotten'in Kid'in G4 formu çıkacağına emindim ama bu formu da yeterince hasar çıkaramıyor. Bu formda Kaido ile baş edebiliyor ama düşündüğüm kadar etki etmiyor. Bir teorim vardı, Kid'in Onigashima girişindeki dev katanayı kullanacağını düşünüyorum. Meyve gücünün yatkınlığıyla orada bunu en rahat yapabilecek karakter o. Bu kılıç sayesinde Kaido'ya büyük hasar verebileceğini düşünüyorum.
Aynı şekilde Kid'in takma kolundan da lazer gibi şeyler görebilsek iyi olurdu, sonuçta böyle işlere meraklı. PX teknolojisini çalmış olabilir ya da kendi yeni bir teknoloji ile yapmış olabilir.

Bir diğer dillendirilen şey de Zoro'nun Kaido'ya Enma ile büyük bir hasar bırakacağı. 1002. bölümde bunu az daha yapıyor gibi gözüktü ama bu kendisine büyük oranda haki tükettiriyor da gibi. Yani Kaido'ya büyük bir zarar verir ama kendisi de ondan sonra pek dövüşe devam edemez gibi düşünüyorum. Ama tüm bunların ışığında Kaido'yu yenmeye güçleri yetse bile bir diğer imparator Big Mom'un da orada olduğunu düşününce, işin içinden çıkmak zorlaşıyor.

Kid ve Zoro, yeni hakiyi savaş içinde öğrenip kullanabilir mi?

Luffy ilk olarak Kaido'ya vurduğu zaman iki karakter de Luffy'nin yeni öğrendiği haki hakkında yorum yapmıştı. Bu da bana savaş içinde gelişip bu hakiyi kullanabilecekleri düşüncesini verdi. Zoro'da Enma olduğu için o'nun pek ihtiyacı olmasa da Kid'in bu savaşta ihtiyaç duyacağı kesin. Zoro ise savaş içinde Enma ile bir nevi antreman yaparak hakisini geliştirebilir. Bu Roger ve WB tarzı bir savaş olursa yani, bizimkilerin dinlenecek fırsatları olursa gelişim çok daha yüksek olacaktır. Yani Luffy, Kid ve Law savaşa devam ederken Killer ve Zoro'nun dinlenecek fırsatı olduğunu düşünün.

Genel olarak
-Luffy ve diğer karakterler p.up alır mı? Alırsa ne tarz şeyler alır?
-Ne tarz numaralar, saldırılar gösterirler?
-Big Mom savaş sonuna kadar orada olur mu? Savaş sonunda düşer mi?
-İmparator tarafı mı novalar mı bu şavaştan galip çıkar?
-Savaş tahmininizce ne kadar sürer? Dakika, saat ya da gün olarak.
-Novalardan en çok dayanan karakterler hangileri olur?
-Çatıdaki savaşa aşağıdan yardıma gelen olur mu?
Ve diğer kendi görüşleriniz, teorileriniz hakkında yorum yapabilirsiniz. Big Mom, ihanet edecek gibi.

Genel Savaş
Çatı savaşı sürerken, aşağıda süren bir savaş da var. Ve muallakta olan durumlar var, mesela kayıp Big Mom korsanları gibi. Bence aşağıdaki savaş çok daha hararetlenecek ve adaya dışarıdan müdahale de olacak. Orochi üzerinden ya da başka bir şekilde CP-0'ın olaya dahil olabileceğini düşünüyorum. Rocks ile ilintili olduğu için Garp'ın da görünebileceğini düşünüyorum. Sizce geri kalan WB korsanları ya da denizciler gibi yeni oyuncular müdahil olur mu yoksa savaş şimdiki karakterler arasında olup biter ve gelecek isimler gelirse savaş sonunda mı gelir?

-Hükümet, denizciler, kalan WB korsanları gibi dışarıdan gelecek kişiler olur mu?
-Savaşın ve karşılaşmaların genel seyri ne olur?
-Bu savaşın sonucunun dünya üzerinde nasıl etkileri olur? Luffy ve Kid yeni birer imparator olur, denizciler yeni dünyada daha güçlenmeye başlar gibi gibi.

Son sayıdan anladığım kadarıyla zoro, kaido'ya tek darbe indirecek ama büyük bir darbe indirecek gibi. Ama kafa alma konusunda çok emin değilim. Luffy kaido'yu zorlayıp son hareketi zoro ve kid de yapabilir. Ama oda'nın son hareketi her zaman luffy'e yaptırmak istediği de bir gerçek. O yüzden eğer kaido'ya son darbeyi kid ya da zoro indirecekse, Bm'a da son darbeyi luffy indirebilir. Böylece luffy ilk kez birini de öldürmüş olur.

Çatıdakilerin ne yaparlarsa yapsınlar 2 yonkou'yu indiremeyeceğini düşünüyorum. Hatta yamato, drake, yaralı Marco gelse bile çok zor olacak gibi. O yüzden denizci tarafından destek geleceğini düşünüyorum.

P.up anlamında luffy mutlaka ya yeni bir G4 formu ya da G5 açacaktır. (Şahsen ben G5 yerine yeni bir G4 formuna tercih ederim. G4: Lionman gibi)
Kid içinse ya ileri seviye silahlanma hakisi ya da meyve den p.up alacağını düşünüyorum. Uyanış olabilir ama ben ileri seviye silahlanma hakisi açmasını daha çok isterim.
Law klasik counter shock atmaya devam eder muhtemelen. Kaido'nun kalbini bulabilirse baya iyi zarar verir. Onun dışında support takılır.

Bm korsanları savaş ortasında veya sonunda adaya mutlaka geleceklerdir. Marco'nun "bir dahaki gelişinizde çok farklı bir manzarayla karşılaşacaksınız" sözünden sonuna doğru gelecekleri anlami çıkabilir.

Savaş öyle günlerce falan sürmez bence. Oda onu vs çizmeye üşendiği zamanlar yazıyor. Gün doğumunda bitmiş olur işte.

Novalarda en son ayakta kalacak karakter tabiki de luffy olacaktır. İlk zoro ve killer büyük vuruş yapıp düşerler. Sonra law ya luffy'e ameliyat yapıp ölür ya da o da killer ve zoro gibi en büyük saldırısını yapıp düşer.

Savaşın sonucunda wano özgür olur. Kaido'nun tayfanın bir kısmı kid e katılır, diğerleri ID ye yollanır. Luffy ve kid yeni imparator olarak anılır. BB, WCI da saldırmazsa, Kata da 5. Imparator olarak anılabilir.

Çatı beşlisi hiç bir zaman bu iki Canavarı yenebilecek kadar güçlü gelmiyor gözüme isterlerse bir kaç tane daha p.up alsınlar bu durum değişmeyecek.

Benim savaş içinde çatı beşlisi ve dış destek hakkında bir kaç fikrim var.

Çatı beşlisinin ileri seviye silahlanmadan çok Gözleme ihtiyaçları var çünkü bu kişilerin vuruşunu savuşturamazsan teke düşersin. Bu dövüşte %1 olan kazanma şansını %2 ye çıkartmak istiyorsan hiç hasar yememen lazım. Çatı beşlisinin güzel bir şov yaptıktan sonra biraz hırpalanacağını ve bunun ardından aşağıda ki dövüşlerin bitmesi neticesi ile aşağıdan destek geleceğini düşünüyoru.

Aşağıda ki güçlü isimlere bakarsak Marco, Drake, 9 Kın, Yamato, Jinbei ve ucundan Sanji göze çarpan isimler. Özellikle Marco iki yonkou karşısında çok önemli bir destek çünkü bu adam muhtemelen Yonkou altında ki en güçlü isim ve savaşa katılması bizimkilerin kazanma şansını bir kaç kat arttırır. Drake, Yamato ve Jinbei ise dövüşte önemli katkıları olacağını düşündüğüm isimler. 9 Kını anlatmama gerek yok zaten. Sanji ise görünmezlik ve hızı sayesinde saldırı savuşturamayan kimselerin kaçmasını sağlayacak güzel destek olur.

Dış destekte iki tane ihtimal bekliyorum. Birincisi Yaşayan Tek Efsane Garp reisin belirttiği Rock oluşumunun yeniden belirmesi ve hamle yapması akabinde BM'nin adadan gideceği ikincisi ise komutanlarını kaptırmış Dragon'un müttefik bulmak için Wano'ya hareket etmesi. İkinci ihtimal bana çok olası gözüküyor çünkü Sabo olayında büyük bir şaibe bırakmıştı. Dragon'un da bir yonkou kadar güçlü olduğunu düşünürsek Dragon BM'yi tutarken Diğerlerinin Kaido'yu indireceğini düşünüyorum.

Novaların hepsinin power up alacağını düşünüyorum. Yonkou'lara hasar vermiş olsalar da Kaido ve Linlin gerçek gücünü göstermedi.
Power up olarak Luffy'den uyanış, diğerlerinden de haki güçlenmesi ve yeni teknikler bekliyorum.
Novalar Kaido'yu indirir ama Linlin'e ne olur bilemem. Gidişata göre onu bile indirebilirler, Oda'nın acıması yok.
Herhangi birinden yardım alacaklarını da düşünmüyorum. Alt kattakilerin zaten kendi rakibi var, işleri kolay değil.

Genel savaş konusunda kaptanlar indikten sonra gerisi çok da problem değil. Diğerleri de kendi payına düşeni yaparlar. Sonrasında Wano'nun kapısı dış dünyaya açılır ve Wano özgür bir ülke olur.
Denizciler savaştan sonra ortalığı toparlamak için gelebilirler.
Böyle bir savaşın sonunda hükümet çok daha ciddi olacaktır. Novaların ödüllerinde ciddi artış bekliyorum. Luffy net olarak yeni yonkou olur.
Kid ve Law'da yonkou olabilecek bir tayfa, filo veya korudukları ülke yok. Yonkou olmaya uygun değiller bence.

1002'ün devamı
Luffynin hakisi biter ve bittiği sırada kaido ve bigmom luffyyi oyun dışı yapar sonra zoro vs kaido, kid killer law vs bigmom başlar.
Kaido vs zoro ejder modu ile dövüşür 2-3 bölüm dövüşür (ileri seviye haki öğrenebilir yada kralların hakisini salabilir) dövüş sona doğru zoro sanzen sekai ile kaidoya oden yarası verir ve kaido insan formuna dönüşür ve zoroya övgülerde bulunur (yav sen nasıl bir kralsın der.) bu sırada bunu gören bigmom kk olmak için kaidoya ihtiyacı vardır, kidleri atlatıp kaidonun zoroya thunder bagua ile saldırdığı sırada bigmomda zoroya saldırdığı için zoro oyun dışı kalır kaido bu durumdan rahatsız olur ve bi daha dövüşlerine karışmamasını söyler (dejavu, diğer seferde oden bir cadı yüzünden yenilmişti.) ve hakisi dolan luffy sahneye girer.

Kaido vs luffy , kid killer law vs bigmom başlar savaş sırasında yorulan 3lü son power uplı saldırlarını kullanır bigmomı güçten düşürür, bu sırada luffy vs kaido insan formu ile dövüşüp luffy g5 açması ile luffy biraz üstün bir şekilde dövüşür bu sıra da kid killer law yenilmiştir luffy ne yapacağını bilemez 2 yonkou ciddileşmiştir.
Bu sırada zoro uyanır ve luffynin bigmom ile savaşmasını söyler kartlar yeniden dağıtılır zoro vs kaido , bigmom vs luffy başlar.

Zoro vs kaido:
Zoro ve kaido savaşır kaido üstünlüğü ile devam eder ve dövüşün ilerlemesi ile zoro gözünü açıp şeytani ruhu ile kaidoya üstünlük kurar sonra kaido hibrit açar zoro ise yeni teknikler gösterip kaidonun kafasını keser.

Luffy vs bigmom
Luffy g5 ile bigmomla savaşır luffy g5 yeni teknikleri ile bigmomı yener.

Son sayıdan anladığım kadarıyla zoro, kaido'ya tek darbe indirecek ama büyük bir darbe indirecek gibi. Ama kafa alma konusunda çok emin değilim. Luffy kaido'yu zorlayıp son hareketi zoro ve kid de yapabilir. Ama oda'nın son hareketi her zaman luffy'e yaptırmak istediği de bir gerçek. O yüzden eğer kaido'ya son darbeyi kid ya da zoro indirecekse, Bm'a da son darbeyi luffy indirebilir. Böylece luffy ilk kez birini de öldürmüş olur.

Çatıdakilerin ne yaparlarsa yapsınlar 2 yonkou'yu indiremeyeceğini düşünüyorum. Hatta yamato, drake, yaralı Marco gelse bile çok zor olacak gibi. O yüzden denizci tarafından destek geleceğini düşünüyorum.

P.up anlamında luffy mutlaka ya yeni bir G4 formu ya da G5 açacaktır. (Şahsen ben G5 yerine yeni bir G4 formuna tercih ederim. G4: Lionman gibi)
Kid içinse ya ileri seviye silahlanma hakisi ya da meyve den p.up alacağını düşünüyorum. Uyanış olabilir ama ben ileri seviye silahlanma hakisi açmasını daha çok isterim.
Law klasik counter shock atmaya devam eder muhtemelen. Kaido'nun kalbini bulabilirse baya iyi zarar verir. Onun dışında support takılır.

Bm korsanları savaş ortasında veya sonunda adaya mutlaka geleceklerdir. Marco'nun "bir dahaki gelişinizde çok farklı bir manzarayla karşılaşacaksınız" sözünden sonuna doğru gelecekleri anlami çıkabilir.

Savaş öyle günlerce falan sürmez bence. Oda onu vs çizmeye üşendiği zamanlar yazıyor. Gün doğumunda bitmiş olur işte.

Novalarda en son ayakta kalacak karakter tabiki de luffy olacaktır. İlk zoro ve killer büyük vuruş yapıp düşerler. Sonra law ya luffy'e ameliyat yapıp ölür ya da o da killer ve zoro gibi en büyük saldırısını yapıp düşer.

Savaşın sonucunda wano özgür olur. Kaido'nun tayfanın bir kısmı kid e katılır, diğerleri ID ye yollanır. Luffy ve kid yeni imparator olarak anılır. BB, WCI da saldırmazsa, Kata da 5. Imparator olarak anılabilir.
Ben Kaido ya da Big Mom'un öleceğini düşünmüyorum. Kid'in tayfa da Queen gelir gelirse bence, o yakışır. Senin var mı aklında başkaları?
Çatı beşlisi hiç bir zaman bu iki Canavarı yenebilecek kadar güçlü gelmiyor gözüme isterlerse bir kaç tane daha p.up alsınlar bu durum değişmeyecek.

Benim savaş içinde çatı beşlisi ve dış destek hakkında bir kaç fikrim var.

Çatı beşlisinin ileri seviye silahlanmadan çok Gözleme ihtiyaçları var çünkü bu kişilerin vuruşunu savuşturamazsan teke düşersin. Bu dövüşte %1 olan kazanma şansını %2 ye çıkartmak istiyorsan hiç hasar yememen lazım. Çatı beşlisinin güzel bir şov yaptıktan sonra biraz hırpalanacağını ve bunun ardından aşağıda ki dövüşlerin bitmesi neticesi ile aşağıdan destek geleceğini düşünüyoru.

Aşağıda ki güçlü isimlere bakarsak Marco, Drake, 9 Kın, Yamato, Jinbei ve ucundan Sanji göze çarpan isimler. Özellikle Marco iki yonkou karşısında çok önemli bir destek çünkü bu adam muhtemelen Yonkou altında ki en güçlü isim ve savaşa katılması bizimkilerin kazanma şansını bir kaç kat arttırır. Drake, Yamato ve Jinbei ise dövüşte önemli katkıları olacağını düşündüğüm isimler. 9 Kını anlatmama gerek yok zaten. Sanji ise görünmezlik ve hızı sayesinde saldırı savuşturamayan kimselerin kaçmasını sağlayacak güzel destek olur.

Dış destekte iki tane ihtimal bekliyorum. Birincisi Yaşayan Tek Efsane Garp reisin belirttiği Rock oluşumunun yeniden belirmesi ve hamle yapması akabinde BM'nin adadan gideceği ikincisi ise komutanlarını kaptırmış Dragon'un müttefik bulmak için Wano'ya hareket etmesi. İkinci ihtimal bana çok olası gözüküyor çünkü Sabo olayında büyük bir şaibe bırakmıştı. Dragon'un da bir yonkou kadar güçlü olduğunu düşünürsek Dragon BM'yi tutarken Diğerlerinin Kaido'yu indireceğini düşünüyorum.
Ben Marco'nun yardım edeceğini düşünmüyorum çünkü yeni neslin savaşı gibi bir söz etmişti. O lafa rağmen yukarıya çıkar mı?

Novaların hepsinin power up alacağını düşünüyorum. Yonkou'lara hasar vermiş olsalar da Kaido ve Linlin gerçek gücünü göstermedi.
Power up olarak Luffy'den uyanış, diğerlerinden de haki güçlenmesi ve yeni teknikler bekliyorum.
Novalar Kaido'yu indirir ama Linlin'e ne olur bilemem. Gidişata göre onu bile indirebilirler, Oda'nın acıması yok.
Herhangi birinden yardım alacaklarını da düşünmüyorum. Alt kattakilerin zaten kendi rakibi var, işleri kolay değil.

Genel savaş konusunda kaptanlar indikten sonra gerisi çok da problem değil. Diğerleri de kendi payına düşeni yaparlar. Sonrasında Wano'nun kapısı dış dünyaya açılır ve Wano özgür bir ülke olur.
Denizciler savaştan sonra ortalığı toparlamak için gelebilirler.
Böyle bir savaşın sonunda hükümet çok daha ciddi olacaktır. Novaların ödüllerinde ciddi artış bekliyorum. Luffy net olarak yeni yonkou olur.
Kid ve Law'da yonkou olabilecek bir tayfa, filo veya korudukları ülke yok. Yonkou olmaya uygun değiller bence.
Kid'in filosu yok ama tayfası bizimkilerden çok daha kalabalık gibi. Bir iki olduğu sahnede arka planında gözüken bir sürü isimsiz korsan vardı. Luffy üç milyara ulaşır gibi de Kid ve Zoro'nun ödülleri iki milyar olsa iyi olurdu.

Ben Kaido ya da Big Mom'un öleceğini düşünmüyorum. Kid'in tayfa da Queen gelir gelirse bence, o yakışır. Senin var mı aklında başkaları?

Ben Marco'nun yardım edeceğini düşünmüyorum çünkü yeni neslin savaşı gibi bir söz etmişti. O lafa rağmen yukarıya çıkar mı?

Kid'in filosu yok ama tayfası bizimkilerden çok daha kalabalık gibi. Bir iki olduğu sahnede arka planında gözüken bir sürü isimsiz korsan vardı. Luffy üç milyara ulaşır gibi de Kid ve Zoro'nun ödülleri iki milyar olsa iyi olurdu.
Kaido banko ölür bence. Bm da eğer kaido'ya son darbeyi zoro veya kid yapacaksa ölür bence. Dedigim gibi oda seviyor son darbeleri luffy'e yaptırmaya. Dressrosa da bile koskoca amiral kafes tutarken luffy dofla vs atıyordu.

Kid'in tayfaya Queen ve jack'in katılmasını isterim. Queen tayfanın seviyesini baya arttırır, Jack de daha 28 yaşında oldugu için potansiyeli fazla. Ayrıyeten yaşı küçük olup potansiyeli fazla olan ulti ve P1'ın da kid'in tayfaya katılmasını isterim.

Kaido banko ölür bence. Bm da eğer kaido'ya son darbeyi zoro veya kid yapacaksa ölür bence. Dedigim gibi oda seviyor son darbeleri luffy'e yaptırmaya. Dressrosa da bile koskoca amiral kafes tutarken luffy dofla vs atıyordu.

Kid'in tayfaya Queen ve jack'in katılmasını isterim. Queen tayfanın seviyesini baya arttırır, Jack de daha 28 yaşında oldugu için potansiyeli fazla. Ayrıyeten yaşı küçük olup potansiyeli fazla olan ulti ve P1'ın da kid'in tayfaya katılmasını isterim.
Kötü karakteri öldürmek adeti değil ki niye öleceğini düşünüyorsun?

Tek bir savaş yüzünden yonkou olması mantıklı gelmiyor. Ayrıca Big Mom yenilse bile ölmediği sürece yonkou koltuğunu bırakmayacaktır. Tabi bu durum Morgans'ın yaptığı habere veya denizcilerin bakış açısına göre değişebilir. Yonkou olarak anılırsa da şaşırmam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık